Сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6- сынып

Күні 11.01.2013 жыл

Сабақ

Сабақтың тақырыбы

Біріккен сөздер

Мақсаты

Сөз тұлғасы және біріккен сөздер туралы толық мәлімет беру

Жұмыс нәтижесі

Біріккен сөздер:біріккен сөздердің түрлері,оның ішінде түбір қалпын сақтап бірігетін біріккен сөздер мен түбір қалпын сақтамай бірігетін кіріккен сөздер туралы жаңа түсініктер қалыптасады, өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп дәлелдейді.

Сілтеме

Оқулық: Қазақ тілі.6-сынып Исаев Сейілбек Мұхамеджарұлы. Назарғалиева Күлаш Назарғалиұлы. Даулетбекова Жанат Тұрарқызы Алматы _,«Атамұра», 2010ж _____________

Негізгі идеясы

Біріккен сөздер туралы туралы толық ақпарат алуы

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;

АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.

Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі -түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Еркін жұмыс:Оқыған көркем шығармадан біріккен сөздерге мысалдар жазу.

Жеке тапсырма:Жан -жануарларға,өсімдіктерге,жер-су атауларына қатысты біріккен сөздерді қатыстыра отырып, «Менің өлкем » тақырыбында шағын шығарма жазу.







Ойлау

ды

Блум

Бойын

ша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау

Критерий

Лер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу Үй тапсырмасы «Дара сөздер мен күрделі сөздер» тақырыбы бойынша білімін анықтау. Қызығушылы- ғын ояту. Суреттерді анықтау Суреттер:кітап,тасбақа,үй,аққу,кілем,жолбарыс,адам,терезе,алтыбақан, Суреттерді анықтау арқылы қызығушы лығы оянады, білімін көрсетеді.

Білім көлемін зерделеу


Сурет толық анықталған

3


Сурет толық анықталмаған

2

Сурет толық анықталмаған

1

Түсіну

Оқулық мәтінін игерту.

Оқулық бойынша топтық жұмыс\мәтінмен жұмыс,түртіп алу.

Мәтінді оқытуға арналған ойын түрі «Ойлан,тап!».

Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырыптың басты идеясын табу

Тапсырманы толық орындады

3


Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолда

ну

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топ Біріккен сөздер: жан-жануарлар;

ІІ топ Біріккен сөздер:ойын аттары;

ІІІ топ.Біріккен сөздер:жер -су аттары

ІV топ.Біріккен сөздер:адам есімдері

Сергіту Бейнежазба бойынша

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.

Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты

Ру

Қалыптасқан

3


Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Шешім шығару, яғни біріккен сөздердің түрлері ,оның ішінде түбір қалпын сақтап біріккен сөздер мен түбір қалпыын сақтамай біріккен кіріккен сөздердің айырмашы

лықтарын

салыстыру

арқылы пікірталас.

Слайд. Біріккен сөздердің жасалу ерекшелігі

Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі.

Пікірталас

қа түсу

диалог құрып,қорытынды жасай

ды

3


тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақ

тау

Күрделі сөздерді ажырату арқылы біріккен сөздерді табу.

.

Қажеттілігін салыстыра нақтылайды

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3


Қиналды

2

Шаға алмады

1

Бағалау

Дүниетанымын кеңейту.

Еркін жұмыс:Оқыған көркем шығармадан біріккен сөздерге мысалдар жазу.

Жеке тапсырма:Жан -жануарларға,өсімдіктерге,жер-су атауларына қатысты біріккен сөздерді қатыстыра отырып, «Менің өлкем » тақырыбында шағын шығарма жазу.

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы

Креативті

3


Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1













Өзін-өзі бағалау парағы

Аты

Сөзжұмбақ

Оқулық мәтіні

Тапсырма

Пікірталас

Құрастыру

Эссе

Қорытынды баға













6- сыныптағы қазақ тілі сабағының « Сөзжасам » тарауы бойынша орта мерзімді жоспары

Тақырыбы, негізгі мақсаттары мен оқытудың нәтижелері. Бірізді сабақтар сериясы аяқталғанда оқушыларыңыздың бойында қандай білім, білік, дағдыларды қалыптастырғыңыз келеді

Жұмыстың белсенді формалары (ЖЖ,ТЖ,ПЖ,ДЖ)

Оқытуды жақсарту үшін АКТ пайдалана аласыз ба?

Оқушы әрекетін бағалау

ды Сіз қалай қолданасыз?

Сыныптағы барлық оқушыларды қалай жұмысқа тартасыз (талантты, дарынды)

Сөйлеуге үйретудегі кедергілерді қалай жоясыз

Жоспарлағаныңыз бен күткеніңізге оқушылардың барлығының үйренгенін қалай анықтайсыз

Негізгі мақсат: Сөзжасам тіл білімінің жаңа мағыналы туынды сөздердің қалыптасуы мен мағыналық дамуын,жасалу тәсілдерін зерттейтін сала екендігі туралы және оның ішінде сөзжасамның тәсілдері семантика-аналитикалық негіздердің бірігуі,тіркесуі,қосарлануы арқылы ерекше мағыналы атау жасау қабілеті туралы білімдерін жетілдіру, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, белсенділікті арттыру

1-сабақ.

Тақырыбы: Біріккен сөздер

Мақсаты мен күтілетін нәтижелері: Біріккен сөздер туралы білімдерінің кеңейуі

Біріккен сөздер,оның түрлері кіріккен сөздер мен біріккен сөздер және олардың жасалу жолдарын білу.Біріккен сөздердің ерекшеліктерін түсіну.

Топта жұмыс жасай алуы

Жаңа тәсілдер: топтастыру, диалог, жеке, жұптық, топтық жұмыс

Топқа бөлу

Топ ережесін қабылдау

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы сұрау.

Жаңа сабақты менгертуде) Power Point презентациясы .Бріккен сөздерді және олардың түрлерін ажыратуға арналған жеке жұмыс

Біріккен сөздерді қатыстыра отырып ,сөйлемдерді құрау туралы тапсырма

Өлшем

дік бағалау

Формативті бағалау

Топтық жұмыстарда белсенділігі жоғары оқушылардың артуы

Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру үшін диалогты, сұрақ- жауапты қолдану.

Тапсырмаларды орындаудан, шығармашылық жұмыстың нәтижесі

Кері байланыс

Бағалау парағы

2-сабақ

АКТ, жаңа тәсілдер

BLUB TREE- ді пайдалана отырып үй тапсырмасына дайындық денгейін анықтау.

Power Poin презентациясы таныстырылымы «Генетикалық инженерия». Word мәтініне интернеттен алынып түсірілген суреттермен жұмыс жеке жұмыс. Терминдермен жұмыс.

Венн диаграммасы арқылы қорыту

Өлшемдік бағалау.

Формативті бағалау

Ақпараттық-коммуникативті құралдарды пайдалану (компьютер, интерактивті тақта, интернет, википедия ашық энциклопедиясы)

Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру үшін диалогты, сұрақ- жауапты,

BLUB TREE- ді қолдану

Тапсырмаларды орындаудан

Рефлексия

3-сабақ

Тақырыбы: Биотехнология

Сабақтың мақсаты және күтілетін нәтижелері:

Биотехнология туралы білімдерінің кеңейуі

Биотехнология ғылымының тарихы туралы білу. Биотехнологияның жетістіктері және оның адам өміріндегі маңызын түсіну. Топта жұмыс жасай алуы

СТО элементі, жаңа әдіс тәсілдер

Топқа бөлу (ауа-райына байланысты)

Диалогқа түсу (сұрақ-жауап арқылы)

Жигсо әдісін пайдаланып мәтінді талдау

Биотехнология жетістіктері (сызбанұсқаны аяқтау, талдау)

Топ басшысы

ның әр топ мүшесіне және топ жұмысына баға беру

Формативті бағалау бағалау

Топтастыру арқылы

Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру үшін диалогты, сұрақ- жауапты,

мәтінді талдауды

қолдану.

Мәтіндерді талдап, түсіну

Рефлексия

4- сабақ

Тақырыбы: Мінсіз оқушы.

Мақсаты мен күтілетін нәтижелері:

Өзін-өзі реттеуге қалыптастыру

Мінсіз оқушы туралы білу.Мінсіз оқушының қасиеттерін түсіну.

Топта жұмыс жасай алуы

Топтастыру.

Көңіл-күй күнделігін толтыру

Топтық жұмыс.

«Мінсіз оқушы » сұлбасын жасау,қорғау

Жұптық жұмыс «Мінсіз оқушы қасиеттерін» анықтау

Формативті бағалау

Топтық жұмыстар оқушыларды оқу үрдісіне жұмылдырады.

Миға шабуылды қолдана отырып дарынды балалар өз қабілеттерін көрсете алады.

Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру үшін диалогты пайдалану

Салынған постерді қорғау нәтижесі

Топ мүшелері мен топ басшыларының бағалауы

Рефлексия



© 2010-2022