4-сынып ана тілі «Шыбық» С Сарғасқаев

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні : 20.03.14ж Сыныбы: 4 «Ә» Пәні: Ана тілі

Тақырыбы: Шыбық. Сансызбай Сарғасқаев

Мақсаты: Әңгіменің мазмұнын түсіну; құрылысын талдау.

Міндеттері: Тәрбиелік: Шығарманың мазмұны бойынша,еңбексүйгіштікке, достыққа баулып, табиғатты , қоршаған ортаны аялауға тәрбиелеу.

Білімділік: С Сарғасқаевтың «Шыбық» әңгімесімен таныстыру, негізгі идеяны ашу, әңгіменің құрылысын талдау, сюжетті әңгімелеу, сахналау, шығармашылық әрекеттер жасату.

Дамытушылық: Әңгімені талдау арқылы өз ойын нақты жеткізіп, қорғай алуын, сөздік қорларын,тілдерін дамытып, критерийлер арқылы өздерін бағалау білуін дамыту.

Оқу нәтижелері: Оқыту үрдісін қалыптастыру, өз-өзін бағалау, қисынды ойлауын жетілдіру.

Сабақтың типі: аралас

Көрнекілік, сілтеме: слайдтар, бағалау парақшасы, түрлі-түсті шаршылар,қоңырау, жұмыс дәптері; СТО, ,венн диаграммасы, тест.

Сабақтың кезеңдері

уақыт

Мұғалім

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Жұмыстың белсенді түрлері

Күтілетін нәтиже

Модульдер, әдіс-тәсілдер

I.Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

2. Психологиялық жаттығу:

Сәрсенбі күнгі сабағымызға сәттілік тілеп сабағымызды бастайық.

II. Үй тапсырмасын сұрау:

Ө Тұрманжановтың «Қарлығаш» өлеңін тест арқылы тексеру,

білімдерін бағалау.

Оқушыларды топқа бөлу.

III. Мақсат қою кезеңі: 1.«Табиғат үні» тыңдау.

2. «Ағаш» сөзін топтастыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

ІV. Жаңа сабақ:

Оқулықпен жұмыс:

1. С Сарғасқаев туралы мәлімет беру.

2. 1-тапсырма. Жеке жұмыс

Мәтінді зейін қойып «Түртіп алу стратегиясы» бойынша талдап оқу.

3. Әңгіменің желісі бойынша сұрақтар қою:

-Әңгіменің кейіпкерлерін атау.

-Жағымды ,жағымсыз кейіпкерлерді бөліп айту.

4.2-тапсырма

Салыстырмалы карта жасау.Оны жұпта жасау .Балалардың есімдерін сонан соң оларды суреттейтін сөздердің дәйектемелерін жазу. Нәтижесін топта талқылау.

5.3-тапсырма

Деңгейлік тапсырма

1-топ Кесте парақшаны толтыру.

Кейіпкер: Бақыт В

2-топ Кесте парақшаны толтыру.

Кейіпкер: Темір В

3-топ Бақыт пен Темірдің диалогін

сахналау. А,В

4-топ Мәтіннен берілген сөйлемдерді толықтыр.

5-топ «Кімнің сөзі ?» әңгімеден табу.

VI. Бекіту кезеңі:

Шығармашылық жұмыс:

1-топ

«Еңбек бәрін де жеңбек» эссе А,В

2-топ

«Орманға барған Бақыт» іс-әрекетін қимылмен көрсету. В

3-топ

Темірге қандай кеңес айтар едің .В

4-топ

Мақал-мәтелді толықтыр. С

5-топ

Елестете отырып сурет сал. С

VII.Қорытынды:

-Бағалау парақшасы бойынша өз-өзін критерийлер арқылы бағалайды.

Рефлексия: Ағашқа сабақтан алған әсерлерін жапырақтар арқылы көрсету. Жасыл-ұнады, сары-ұнамады, тоқ сары-қызықты.
VIII. Үйге тапсырма:

1.Мәтінді мазмұндау.

2. «Мен табиғатты қорғауға қандай үлес қоса аламын.» эссе жазу.

1 мин

1 мин

6 мин

4

мин

3 мин

5 мин

5 мин

6

мин





7

мин



2 мин

3 мин

1

мин

Оқушылармен сәлемдесу,

Түгендеу

Оқушылардың жұмысын қадағалайды, бағалайды

Дыбыс ненікі екенін сұрау.

Толықтыру.Сабақтың тақырыбын,

мақсатын ,күтілетін нәтижені хабарлайды.

Слайдтар арқылы портреін көрсетеді,

таныстырады.

Слайд көрсетеді,

сұрақтар қояды, дұрыстығын қадағалайды, толықтырады.

Салыстырмалы картаны көрсетеді.

Оқушыларды деңгейге бөліп отырғызады.

Слайд арқылы

тапсырманы орындау бағытын

көрсетеді.

Үлгі түрінде жасап көрсетеді

Тыңдайды,

бағалайды

Бақылайды, көмек береді

Тыңдайды, ой түйіндейді.

.

Сәлемдеседі

Жинақталады.

Жеке оқушылар жазған тестерін оқиды,қалғандары тыңдайды, өз пікірлерін білдіреді, бағалайды.

Тыңдайды, ойланады,

оқиды.

Тыңдайды, танысады.

Оқу, тыңдау, талдау.

Жауап береді, өз ойларын жеткізеді.

Жұппен талдайды,

топпен

толықтырады, жауап береді.

Деңгейлік тапсырманы топпен орындайды.

Кестені толтыру, сахналау,іздену,

талдау жұмыстарын жүргізеді.

Әр топ шығармашылық жұмыс жасайды.

Өз ойларын айтады,



Рефлексия:

«Бағалау ағашы» бойынша өзінің

әсерін көрсетеді.

Ұжымдық

жеке

бірлесе ізденеді

ұжымдық

Ұжымдық, жеке

Ұжымдық жұмыс

Жеке жұмыс

Ұжымдық, жеке

Жұппен,

топпен жұмыс

А,В,С топтарымен жұмыс



Топпен

Топпен



Жеке жұмыс,

өздік жұмыс

Жеке жұмыс,

өздік жұмыс

Зейіндерін щоғырландыра-

ды

Тапсырманы өздігінен оқып, сәйкес тапсырмаларды орындайды..



Автор туралы мәлімет алады.

Мәтінді талдайды.

Кейіпкерлерді ажыратады.

Дәйектеме тауып үйренеді.

Сахналауды үйренеді, мәтінді түсініп керек сөзді табады.



Шығармашыл

болады.

Деңгейлік тапсырманы

топпен орындайды.

Өз ойларын ортаға салады,

сурет салады..

Тест

Диалогтік оқыту

Сын тұрғысынан ойлау





Диалогтық оқыту





Деңгейлік тапсырманы

топпен орындайды.

Сын Тұрғысынан Ойлау .



© 2010-2022