Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Күні: 30.10.2015ж

Пәні: Математика

Сабақ тақырыбы: Өтілген материалды бекіту

Мақсаты: Көбейту кестелерін және оған сәйкес бөлу жағдайларын қолдану дағдыларын пысықтау.Ауызша есептеу дағдыларын есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттерін, сөздік қорын, қиялын дамыту. Математика пәніне қызығушылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Пәндік нәтиже:оқушылар көбейту кестелерін және оған сәйкес бөлу жағдайларын қолдануды үйренеді, өтілген есеп түрлерін шешуді үйренеді.

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақ типі:Қайталау сабақ I-IV-II-III-VII-VIII

Сабақтың әдіс-тәсілі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, көрнекілік

Көрнекілігі: Сандар, слайд, плакаттар, суреттер,топтамалар

Уақыты: 10.55 - 11.40

Өтетін орны: 216-кабинет

Сыныбы: 3Б

Пән мұғалімі: А.Жолдыбаева

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіңдерме, балалар! Қазір бізде математика сабағы. Математика оқулығымызды, керекті құрал-жабдықтарымызды алып, оқушы ережесіне сай отырамыз. Сабақтың ұраны: «Математика - үлкен патшалық. Сандықты ашып, сырын ұқ!»

Психологиялық дайындық: - Балалар, бізде бүгін ерекше күн, Бізге бүгін қонақтар келді. Бәріміз амандасып, өзіміздің ақжарқын күлкімізді сыйлайық.

1 cлайд.

Басталды сабақ

Оянсын талап

Отырайық тыныш

Естілмесін дыбыс

Қолымызды дұрыс ұстап

Аламыз бесті уыстап

«Күз» туралы жұмбақ жасыру.

Күз туралы оқушылардын сұрау

Күз айларын атау

Күзгі еңбек туралы айту

Күз туралы тақпақ сұрау

Мақал-мәтел айту

ІV. Мақсат қою кезеңі:

«Доп қағып алу» ойыны

Өткенді қайталау: Балалар бүгін бізде қайталау сабағы ,өткенді қайталап, көбейту және бөлу кестесін қайталап жіберейік .

7*7 63:9 25:5

6*4 45:9 30:5

5*8 72:8 81:9

II.Үй тапсырмасын тексеру

(234-225)*(9-9)=0 9*9+(2*9+1)=100 8*4+9*4=68

(240-200):8=5 (999-990)*8 =72 7*8-9*3=83

9*(543-540) =27 8*(45-41) =32 8*8-7*8=8

III.Білімін жан-жақты тексеру

Топтарға тапсырма:

Үш таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейміз

1-топ 543 =500+40+3

652=600+50+2

2-топ 431=400+30+1

264=200+60+4

3-топ 738=700+30+8

685=600+80+5

4-топ 958=900+50+8

128=100+20+8

5-топ 434=400+30+4

365=300+60+5

Оқулықпен жұмыс

1.Есеп

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

9*9=81 9*7=63 8*9=72 7*8=56

56:8=7 54:9=6 36:9=4 63:7=9

Топтан бала шығартып айту

2.Есеп

Топқа беру

а) Асханаға 72 л өсімдік майы әкелінді. Сегізден бір бөлігі бауырсақ пісіруге жұмсалды. Қанша литр май қалды?

Болғаны:72л

Жұмсалғаны:1\8 бөлігі

Қалғаны:?

Шешуі:72- (72:8)=72-9=63 Жауабы: 63л

ә)Гүл сатушы 35 таушымылдық гүлінен 5 гүлшоғын жасады.56 таушымылдық гүлінен ол осындай неше гүлшоғын жасайды?

Таушымылдық : 35 таушымылдық

Жасағаны :5 гүлшоғы

Таушымылдық:56

Жасаганы: ?

Шешуі:56:(35:5)=56:7= 8 Жауабы:8 гүлшоғы

б) 6 түйме үшін 30 теңге төленді. 50 теңгеге осындай қанша түйме сатып алуға болады?

Шешуі: 50:(30:6) :5=10 Жауабы:10 түйме

Тақтамен жұмыс /Есепті талдап жазады/

Cергіту сәті:

« Кім жылдам? » ойыны

3. Есеп Кестені пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр

321+129

328-258

160-90

150+40

240-50

53+367

98+102

900-450


Tеңдік Теңсіздік

321+129=900-450 321+129>328-258

160-90=328-258 160-90<900-450

240-50=150+40 98+102>150+40

Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)+ Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)* Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып) -- Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

-- Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып) * Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып) +Открытый урок по математике на тему Өткенді пысықтау (3 сынып)

5-топқа беру

4.Есепті шығар. Қанша кері есеп ойластыруға болады.

а) Саябақта әрқайсысында 9-дан 2 қатар қайың және 15 шырша өсіп тұр. Саябақта барлығы қанша ағаш өсіп тұр?

Қайын: 9-дан 2 қатар

Шырша:15

Барлығы:?

Шешуі: (9*2)+15=18+15=33 Жауабы:33 ағаш

Кері есеп:

Барлығы:33 ағаш

Қайың:9- дан 2 қатар

Шырша:?

Шешуі:33-(9*2)=15 Жауабы: 15 шырша

ә) Асханада әрқайсысы 5-тен 4 қатар үстел қойылған. 3 үстелді алып кеткенде, қанша үстел қалды?

Қойылған үстел: 5-тен 4 қатар

Алып кеткені:3 үстел

Қалды:?

Шешуі:(5*4)-3=17 Жауабы:17

Кері есеп:

Қойылған үстел: 5-тен 4 қатар

Қалғаны:17 үстел

Алып кеткені:?

Шешуі:(5*4)-17=3 Жауабы:3 үстел қалды

Әкесі 36 жаста. Баласы 9 жаста. Баласы әкесінен неше есе кіші?

Шешуі:36:9=4 Жауабы:4 есе кіші

Баласы 9 жаста.Ол әкесінен 4 есе кіші. Әкесі неше жаста.

Шешуі:9*4=36 Жауабы:36жас

4 слайд.

«Тез есепте» ойыны

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ 5-топ

415+37 505-317 689+309 713-237 620+351

552+379 325-197 1000-654 546+454 342+627

81:9 72:8 50:10 63:7 56:8

VІІ Бекіту. Бүгін біз не білдік?

-Бүгінгі сабақта не білдік?

-Кестелік көбейту дегеніміз не?

-Санды 0-ге бөлуге бола ма?

VІІІ Үйге тапсырма беру:

а) Хор фестивалінде 80 өлең шырқалды. Оның 18-і -халық әні, 35-і - қазақ композиторларының әні, ал қалғандары - шетелдік әндер. Қанша шетелдік ән шырқалды?

Барлығы: 80 ән

Халық әні: 18

Қазақ әні: 35

Шетелдік ән:?

ә) Есепке сұрақ қой және шығар.

Хор фестивалінде 83 ән шырқалды. Оның 40-ы- қазақ әні, 33-і орыс әні, ал қалғандары- итальян әндері.

Барлығы:83 ән

Қазақ әні:40

Орыс әні: 33

Итальян әні: ?

Бағалау

© 2010-2022