Сабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайту

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайту Сабақтың мақсаты: Екі таңбалы санды қосу және екі таңбалы санның азайту тәсілдерінің түрлерін үйрету және жаттығулар орындау арқылы меңгеру. Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту үшін ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Алға қойған мақсатына жетуге, ойшылдыққа, шапшаңдыққа және тиянақтылыққа, таза көркем жазуға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру сұрақ-жауап

Сабақтың түрі: ойын сабағы

Сабақтың көрнекіліктері: слайдтар, қима-қағаз

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын, зейінін сабаққа аудару. Оқу құралдарын тексеріп, сабақты бастау.

Сәлемдесу псих-қ даярлық.

Үлкенге де сіз ,

Кішіге де сіз,

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.


-Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше. Біз бүгін сабақты түсініп, мұқият тыңдап, сабаққа белсене қатысуымыз қажет.

Балалар, далаға қараңдаршы

Қазір жылдың қай мезгілі? (қыс)

Қыста ауа райы қандай болады? (суық, қарлы, аязды, боранды)

Қыста не жауады? (қар)

Ол қандай болады? (жылтыр, ақ, мақтаға ұқсайды)

Қандай қысқы ойындарды білеміз? (коньки, сырғанау)

Қыс айларын кім атап береді? Қазір қай ай?

Канекей балалар мына жұмбақты шешіп жіберейікші:

Шелек қалпақ басында Қыста қардан туатын

Сәбіз екен танауы Тауып көрші сен оны. (аққала)


Аққаланы немен соғамыз? (қармен) Дұрыс айтасыңдар, бірақ біз сыныпта қармен аққала соға алмаймыз. Біз оны өз білімімізбен соғамыз.Біз бүгін аққала құрастыру ойынын ойнаймыз. Аққала неше бөліктен тұрады? (3 аяғы, кеудесі, басы) Олай болса аққаланың 1-ші бөлігі аяғын құрастыру керек.

II. Үй тапсырмасын тексеру: 127 бет №5

Теңдеу құр және оны шеш (компоненттерін атату)

36+х=70 70-х=36 х-36=34 36+х=90

III Өткен сабақты бекіту. Семантикалық карта

45

28

26

22+6

33-7

54-9



Балалар, біз аққаланың 1-ші бөлігі аяғын нық орналастырдық. Келесі 2-ші бөлігін кеудесін орналастыру үшін жаңа сабақты бастаймыз.

IСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуV Жаңа сабаққа дайындық.



Біз не істедік балалар? Екі таңбалы санға бір таңбалы санды қосып азайттық. Олай болса біз сендермен ондықтан аттап екі таңбалы және бір таңбалы сандарды қосу және азайту тәсілімен есептеу амалдарын одан әрі жалғастырып білімдерімізді жетілдіріп толықтырамыз.

V. Жаңа сабақ

Бүгінгі күнді жазу. Көркем жазу сәті.

91 91 91 91 91 91 91

1 тапсырма а) түсіндіре отырып шығару

2Сабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайту6+7=(26+4)+3= 33 33-7=(33-3)-4=26 (ережені еске түсіру)

4 3 3 4 Аққаланың 2-ші бөлігі кеудесін орналастыру үшін тақтамен жұмыс жүргіземіз.

Ә) оқушылар түсіндіре отырып шығарады

Сабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайту48+5 =(48+2)+3=53 53-5=(53-3)-2=48

2 3 3 2

Сергіту сәті. Жарайсыңдар балалар, біз аққаланың 2-ші бөлігі кеудесін нық орналастырдық. Енді қай бөлігі қалды?(бас)Дұрыс айтасыңдар балалар, басын орналастаыру үшін №2 №3 тапсырманы орындау керек. Есеп мысал, теңдеу, салыстыру өрнектерге қарағанда кішкене күрделірек. Күрделі есепті шығару үшін ойланамыз. Ойлану үшін не керек?(бас) олай болса аққаланың басын орнына нық қою үшін тапсырмаларды орындап жіберейік.

№2 есепті шығару (оқып-талдау, шартын құру). №3 есеп шығару (оқып-талдау құру) Екі есептің айырмашылыған салыстыру.

Жарайсыңдар балалар, 3-ші бөлігі басын нық орналастырдық 7

Сергіту сәті Енді балалар аққаланың басына шелек қалпақ кигізу керек. Ол үшін біз «кім жылдам» ойынын ойнап жіберейік.

Әр түрлі цифр таласып, моншақ тізіп жайғасты

Әр жолдағы сандарды, жұлдызшалар жалғайды

Бәріне оның бос тұрған, плюсті мен минусты

Қойып алып тексерші, жауаптың шықсын дұрысы.

Сабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайтуСабақтың тақырыбы: 26+7 33-7 жағдайындағы қосу мен азайту + - + -

=82 Ал, балалар қараңдаршы аққалаға не жетпейді? (мұрын, көзі, ауыз, сыпыртқы, түйме) Ақаланың көзі мен аузын орналастыру үшін 4-і тапсырманы орындап жіберейік.

4 тапсырма (шаршының қабырғалары бір-біріне қандай болады?)

Шаршының периметрін табу Біз аққаланың көзі мен аузын безендірдік. Енді мұрны, сыпыртқышы, түймесі қалды. Аққаланың мұрнын орналастыру үшін №5 тапсырмаға көңіл бөлейік.

№5 тапсырма Өз бетімен жұмыс

( Оқушыларға оқыту) Аққаланың мұрнын да орналастырып біттік. Енді түймесін орналастыру керек

№6 Логикалық есеп Екі балада 10 алмұрт болды біреуі 1 алмұрт, екіншісі 3 алмұрт жегенде олардан қалған алмұрттың саны бірдей болды. Әр балада неше алмұрт болды? Аққаланың түймесін де орналастырдық. Енді соңғы несі қалды?(сыпыртқышы) Оны орналастыру үшін шығармашылық тапсырманы орындап жіберейік. №7 Шығармашылық тапсырма (стаканда шырын, кесеге шай, шыны кофе) Мінекей балалар, біз тапсырмаларды орындай отырып аққала құрастырдық. Құрастырған аққала өздеріңе ұнады ма? Олай болса аққала туралы қандай өлең білеміз. (өлең оқыту)

8 Сабақты бекіту «қар атысу» ойыны (ауызша) Олай болса, балалар, біз сендермен бүгін ондықтан аттап екі таңбалы және бір таңбалы санды қосу жіне азайту тәсілімен есептеу амалдарын одан ары жалғастырып, білімімізді жетілдіріп, толықтырдық.

№9 Үйге тапсырма №6 129 бет (түсіндіру)
№10 Бағалау оқушыларды мадақтау, бағалау.



© 2010-2022