Урок по математике на тему Есеп. Қанша қысқа?

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспар. Математика. 1-сынып.

Сілтеме: Күнтізбе жоспары, 1-сыныпқа арналған Математика оқулығы.

Сабақтың тақырыбы: Есеп. Қанша қысқа?

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды бірінші заттың екінші заттан қанша қысқа екенін табумен байланысты есептерді шығару

әдісімен таныстыру. Қосындылар, тура теңдіктер құра білу қабілеттерін арттыру.

2. Оқушылардың есе сақтау, логикалық қабілеттерін, математикалық тілін дамыту.
3. Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.

Түйінді идеялар: Қысқа деген сөз «кем» деген ұғыммен сәйкес.

Оқыту нәтижелері: Есептерді салыстыру, шығару арқылы есептеу машығы артады, ой - өрістері дамиды.
Ресурстар (көрнекілік): Сандар, парақшалар, жолақшалар, стикерлер, аралар, гүлдер, смайликтер, А3 қағаздары.

Дереккөздер: Математика «Атамұра» 2012 жыл,

Әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, «Жасырын сөзді тап» , «Үйректерге көмектес», «Ара мен гүлдер» ойыны.

Сабақ барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу , сандар арқылы топқа бөлу, топ ережесін қайталау

Сандар арқылы топқа бөлінеді, топ ережесін айтады.

I.Қызығушылық-ты ояту.

«Жасырын сөзді тап» ойыны.

- Қазақстан Республикасын кім басқарады?
- Қазақстан Республикасының рәміздерін кім атап береді?

Парақшаның бірінші бетіне мысалдар, ал екінші бетіне жасырын ҚАЗАҚСТАН, НҰРСҰЛТАН сөздері жазылады. 5 - 3; 7 - 5; 5 - 3; 10 - 5; 9 - 4; 7 -3; 3+4; 6 - 3; 4+4; 3 - 2; 7+2; 4+2; 2+2; 8 - 5; 10 - 2; 6 - 2; 7+3; 6 - 3.

Қол

шапалақтау

II. Мағынаны тану. Жаңа сабақ: Есеп.Қанша қысқа?

Жолақша суреттері арқылы есептің шығару жолын түсіндіреді.

№ 1есепті оқу, талдау, шығару.

Шарты, сұрағы, шешуі, жауабын жазады.

Қ - 10см? см ұзын ----------- Қ - 10см
Ж - 5 см ----------- Ж - 5см
Шешуі: 10 - 5=5(cм) ---------- Шешуі: 10-5=5(см)
Жауабы: 5 см ұзын ----------- Жауабы: 5 см

Өзара бағалау

Сергіту сәті.

Жаттығулар жасайды.

Оқулықпен жұмыс:

№ 2. «Үйректерге көмектес» ойыны.

1.Компоненттерді еске түсіру.

Мәні 3-ке, 4-ке, 5-ке, 6-ға тең болатын қосындыларды жаздырады.

Үйректерге қосындыларды жазып, постер құрайды.

Мадақтау

Дәптермен жұмыс

№ 3

1. Көркем жазу: 33 33 3, 44 44 4.

2. 6, 6, 0 сандарымен тура теңдіктер құратады.

Өздіктерінен тура теңдіктер жазады: 6+0=6; 0+6=6;

6-6=0; 6-0=6

Лебіз білдіру

Сергіту сәті.

Компьютерден флешмоб көрсетеді.

Оқушылар қайталайды.

III. Ой толғаныс. «Ара мен гүлдер» ойыны.

2+3+1; 4+2-3; 10-7+2; 5-5+4; 6+1+2; 2+5+3; 7-4+5.

Гүлдерде жазылған мысалдың жауабы болатын араларды тауып қондырады, постер құрастырады.

Бас бармақ

арқылы

Рефлексия.

-Не үйрендік?

-Нелер ұнады?

Оқушылар өз ойларын айтады.

Смайликтер арқылы





© 2010-2022