- Преподавателю
- Начальные классы
- Сурет салғым келмейді
Сурет салғым келмейді
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Жакайкызы С.-. |
Дата | 20.04.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылы
М.Әбдіхалықов атындағы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Назарова Ляззат Хасановна
Сурет салғым келмейді
Ана тілі 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты
Әңгіменің негізгі идеясын ашуға жағдай жасау; оқушылардың әңгімені түсініп оқып, өз сөздерімен әңгімелей білуге, кейіпкерді сипаттауға, өзіндік пікір айтуға үйрету; сөздік қорын, логикалық ойын дамыту; адал еңбек ете білуге тәрбиелеу
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылар ертегіні түсініп оқиды
-
Ертегі кейіпкерлерін сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді
-
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,толық жауап береді
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Мен таңдайтын мамандық..." тақырыбына ойынын "Ортада бір жүрек" ойынын жүргізу
Кордеологта бір кең пейілді жүрек бар, ол барлық адамға керек. Оны кімге береміз? деген сұраққа пікірсайыс жүргізу(әркім өзінің таңдаған мамандығын қорғайды.)
Мағынаны тану
1.- Осындай кең пейілді жүрек, үлкен кімге тиесілі екен оны мына мәтіннен оқып білейік.
2."Ана" ұғымын қалай түсінесің? (постер)
3.Автор туралы түсінік беру
4.Мәтінді оқу
5.Түсінгендерін ортаға салу
Балалар берілген мәтіндегі көп нүктенің орнына қандай сөзді қоятынын табады. Ол- "Ана" сөзі.
Автордың өмір сүрген жылдарынан нені аңғарамыз?
Сергіту сәті
"" әні
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Кейіпкерге хат
Шығармашылығы артады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу . Өз анасының суретін салу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Тапсырмалар
Оқушының
аты-жөні
"Ортада бір жүрек" ойынында пікір айту
Үзіндінідегі керекті сөзі табуға көмектесу
"Ана" сөзін топтастыру
Мәтін бойынша түсінгенін айту
Кейіпкерге хат жазу
Қорытын дыға ой қосты
Баға
Тапсырмалар
Оқушының
аты-жөні
"Ортада бір жүрек" ойынында пікір айту
Үзіндінідегі керекті сөзі табуға көмектесу
"Ана" сөзін топтастыру
Мәтін бойынша түсінгенін айту
Кейіпкерге хат жазу
Қорытын дыға ой қосты
Баға
Тапсырмалар
Оқушының
аты-жөні
"Ортада бір жүрек" ойынында пікір айту
Үзіндінідегі керекті сөзі табуға көмектесу
"Ана" сөзін топтастыру
Мәтін бойынша түсінгенін айту
Кейіпкерге хат жазу
Қорытын дыға ой қосты
Баға
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
21.01.2014 Үйрену Ана тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Оқушыны Әбдірахман Асылбековтің «Үйрену» атты өлеңін мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету, өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылар өлеңді түсініп оқиды
-
өлеңдегі оқиғаны сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді
-
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,толық жауап береді
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Сурет салғым келмейді." тақырыбын Дискуссиялық карта стратегиясы арқылы сұрау
Берілген сұраққа Иә немесе Жоқ деп жауап береді
Мағынаны тану
1.- Берілген слайдтан қызықты мәліметтер оқу.
2.Автор туралы түсінік беру
3.Өлеңді оқу
4.Түсінгендерін ортаға салу
5. Сен не жасар едің... (постер)
Автордың өмір сүрген жылдарынан нені аңғарамыз?
Өлеңді өз бетімен оқиды , топта талқылайды.
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Жариялау
Шығармашылығы артады
Қорытынды
"Галереяға саяхат"
Мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Топтардың жұмыстарына баға беру
Үйге тапсырма
Өлеңді оқу, жаттау . Өзіндік жоспар
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
21.01.2014 Ғажайып сәуле Ана тілі 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты
Әңгімедегі жазушының айтайын деген негізгі ойын ашу; шығармадағы деректерді салыстыра отырып талдауға дағдыландыру; түсініп оқуға, қиялдай білуге баулу.
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды
-
Әңгімедегі фонтастикалық кейіпкерді сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді
-
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,толық жауап береді
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Үйрену." тақырыбына ойынын "Ұшқыыр ой" ойынын жүргізу
Әркім өзінің жобасын қорғайды.
Мағынаны тану
1.Көрінбейтін адам деген кім? (постер)
2.Автор туралы түсінік беру
3.Мәтінді болжай отырып оқу
5.Түсінгендерін топта ортаға салу, бір-біріне сұрақ дайындау
Автордың өмір сүрген жылдарын, шығармаларын үйренеді.
Оқылып жатқан оқиғаны болжап отырады. Мәтін бойынша қарсы топқа сұрақ дайындайды.
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Кейіпкерге хат
Шығармашылығы артады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу .
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
21.01.2014 Үлек Ана тілі 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Оқушыны Мамытбек Қалдыбаевтың «Үлек» атты әңгімені түсініп оқуға, әңгімелей білуге үйрету; әңгіменің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылар әңгімені түсініп оқиды,түйінді ойды ашады
-
Әңгімедегі кейіпкерді сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді
-
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,толық жауап береді
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Ғажайып сәуле." тақырыбын ашу
"Ғажайып сәуле." тақырыбын басшылыққа алып жазып келген шығармаларын оқиды
Мағынаны тану
1.Ойсылқара төлі туралы не білесің?
2."Ана" ұғымын қалай түсінесің? (постер)
3.Автор туралы түсінік беру
4.Мәтінді оқу. ЖИГСО-1
5.Түсінгендерін оз отбасына түсіндіру
Балалар постермен қорғайды.Автордың өмір сүрген жылдарын, шығармаларын еске түсіреді.
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Кейіпкерге хат
Шығармашылығы артады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу .
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
21.01.2014 Ана құшағында Ана тілі 4-сынып
Назарова Ләззат Хасановна
М. Әбдіхалықов атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Оқушыны Ғабит Мүсіреповтың «Ана құшағында» атты романнан үзіндіні түсініп оқуға, әңгімелеп айтуға үйрету; өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту;
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылар ертегіні түсініп оқиды
-
Ертегі кейіпкерлерін сипаттап, өзіндік пікір айтуға үйренеді
-
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты,толық жауап береді
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Үлек." тақырыбына сұрақ-жауап жүргізу
Мағынаны тану
1.Портрет дегеніміз не?
2."Ана" ұғымын қалай түсінесің? (постер)
3.Автор туралы түсінік беру
4.Мәтінді болжау стр арқылы оқу
5.Түсінгендерін сұрақ арқылы тексеру
"Ана" сөзіне өлең құрау, т.б
Қайроштың анасына сипаттама береді
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Кейіпкерге хат
Шығармашылығы артады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу . Өз анасының суретін салу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
22.01.2014 Өткенді пысықтау Математика
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Оқушыларға көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту , есептеу дағдыларын жетілдіру өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыландыру балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту , балалардың ақыл-ой қабілетін дамыту; салыстыру, қорытынды жасай білуге баулу.
Оқыту нәтижесі
-
Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйренеді; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуі дамиды; Оқушылардың жаңа есеп түрлерін шығару қабілеті бекиді, есептеу дағдылары жетіледі, өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыланады, балалардың ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне , пәнге деген сүйіспеншілігі оянады ,
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Өткенді пысықтауға үшін Дискуссиялық карта стратегиясы арқылы сұрау
Берілген сұраққа Иә немесе Жоқ деп жауап береді
Мағынаны тану
1. Қызықты есеп шығару
2.Математикалық диктант жазу
3.Тапсырмаларды өз бетімен орындау
4.Логикалық тапсырма (постер)
Ауызша тез есептеу
Білімдерін дәлелдейді
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Жұмбақ есеп құрастыру
Шығармашылығы артады
Қорытынды
Топтардың жұмыстарына баға беру
Үйге тапсырма
7-тапсырма
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
23.01.2014 Жазбаша бөлу тәсілдері Математика 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары,тест
Мақсаты
Оқушыларға көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту , есептеу дағдыларын жетілдіру өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыландыру балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту , балалардың ақыл-ой қабілетін дамыту; салыстыру, қорытынды жасай білуге баулу.
Оқыту нәтижесі
-
Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйренеді; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуі дамиды; Оқушылардың жаңа есеп түрлерін шығару қабілеті бекиді, есептеу дағдылары жетіледі, өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыланады, балалардың ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне , пәнге деген сүйіспеншілігі оянады ,
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
7-тапсырманы тексеру, тест
Тапсырмаларды орындайды
Мағынаны тану
1.Көп таңбалы сан дегенімізді қалай түсінесің?
2. Дидактикалық тапсырма
3.Тапсырмалар №2ә),4 а),6,7.
4.Тез ойла ойыны
Постермен ойын айтады, тапсырмаларды тақтада орындайды,талдайды.
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
"Венн"диаграммасы 2-ге,5-ке бөлінетін сандар мен бөлінбейтін сандар
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
№5
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
24.01.2014 Өткенді пысықтау Математика 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты
Оқушыларға көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту , есептеу дағдыларын жетілдіру өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыландыру балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту , балалардың ақыл-ой қабілетін дамыту; салыстыру, қорытынды жасай білуге баулу.
Оқыту нәтижесі
-
Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйренеді; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуі дамиды; Оқушылардың жаңа есеп түрлерін шығару қабілеті бекиді, есептеу дағдылары жетіледі, өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыланады, балалардың ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне , пәнге деген сүйіспеншілігі оянады ,
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс,АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Өткенді пысықтауға үшін Дискуссиялық карта стратегиясы арқылы сұрау
Мағынаны тану
1. Қызықты есеп шығару
2.Математикалық диктант жазу
3.Тапсырмаларды өз бетімен орындау
4.Логикалық тапсырма (постер)
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Қандай санды жоғалттым?
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
№5 соңғы бағаны
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Өзін өзі бағалау
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
27.01.2014 Өткенді пысықтау Математика 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары, тапсырма жазылған парақша
Мақсаты Оқушыларға көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту , есептеу дағдыларын жетілдіру өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыландыру балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту , балалардың ақыл-ой қабілетін дамыту; салыстыру, қорытынды жасай білуге баулу
Оқыту нәтижесі
-
Көп таңбалы санды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін үйренеді; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуі дамиды; Оқушылардың жаңа есеп түрлерін шығару қабілеті бекиді, есептеу дағдылары жетіледі, өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыланады, балалардың ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне , пәнге деген сүйіспеншілігі оянады ,
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс,АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Сұрақ-жауап
Мағынаны тану
1.( 2,5,10 )ойыны
2."Кім жылдам?" ойыны
3.Есептемей салыстыр
4.Есептер шығару №6 а), 7.
Бөлінетін сандарды табады.
Үш оқушы тақтада жарысады
Ауызша шығару
Талдайды
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
5.Өзіндік жұмыс тапсырмалары
Өз бетімен орындайды.
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
8-тапсырма
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
15.01.2014 Атау септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Атау септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның тұлғалық қалпын таныстыру; Атау септіктегі сөздер сөйлемде бастауыш болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Атау септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету.
Оқыту нәтижесі
-
Атау септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Атау септіктегі сөздер сөйлемде бастауыш болатынын аңғарады, атау септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Жеті септік туралы не білесің?
постер
Мағынаны тану
1. Берілген сөздерден барыс септігіндегі сөзді атау тұлғаға келтір
2.Атау септігі
3.Жаттығулар орындау
4.Ребус шешу
Слайдта көрсетілген сөздерден жазу
Постер
Жұппен орындау
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
5 жолды өлең
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
Ереже жаттау.18-жаттығу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады Сұрақ қояды
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
16.01.2014 Ілік септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты
Ілік септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен таныстыру; Ілік септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Ілік септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету
Оқыту нәтижесі
-
Ілік септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Ілік септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарады, ілік септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Ілік септігін қалай меңгердің?
Әркім өзі қалаған 3 сөзді сатылай кешенді талдайды
Мағынаны тану
1. Шығармашылық диктант
2. Тапсырмалар орындау.19,20-жаттығулар
3. Жатқа жазу
Берілген сөздерге ілік септіктегі сөзді тіркеп, мәтінді толықтырады.
Тыйым сөздерді жаттайды,жазады
Постерге білетінін түсіреді
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Венн диаграммасы Ілік және Атау
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
24-жаттығу. Шешуі Ілік септігінде болатын жұмбақтар жина
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
17.01.2014 Ілік септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Ілік септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен таныстыру; Ілік септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Ілік септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету
Оқыту нәтижесі
-
Ілік септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Ілік септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарады, ілік септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау, АКТ
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Шешуі Ілік септігінде болатын жұмбақтар
Үйден жинаған жұмбақтарын ортаға алады
Мағынаны тану
1."Адасқан сөздер"ойыны
2.Ілік септік
3.Жұппен жұмыс 26,27-жаттығу
4.Жатқа жазу
Сөздерді тиісті себетке жинайды
Постер
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
"7 септік елінде" атты ойын ойлау
Шығармашылығы артады
ойын құрастырады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Ереже жаттау.30-жаттығу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
21.01.2014 Барыс септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Барыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен таныстыру; Барыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Барыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету.
Оқыту нәтижесі
-
Барыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Барыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарады, барыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Жеті септік туралы не білесің?
постер
Мағынаны тану
1. Берілген сөздерден барыс септігіндегі сөзді тап
2.Барыс септігі
3.Жаттығулар орындау 34,35-жаттығулар
4.Ребус шешу
Слайдта көрсетілген сөздерден теріп жазу
Постер
Жұппен орындау
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
5 жолды өлең
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
Ереже жаттау.32-жаттығу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады Сұрақ қояды
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
22.01.2014 Барыс септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты
Барыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен таныстыру; Барыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Барыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету
Оқыту нәтижесі
-
Барыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Барыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарады, барыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Барыс септігін қалай меңгердің?
Әркім өзі қалаған 3 сөзді сатылай кешенді талдайды
Мағынаны тану
1. Шығармашылық диктант
2. Тапсырмалар орындау.37,38-жаттығулар
3. Жатқа жазу
4.Құлақты бат-бат
Берілген сөздерге барыс септіктегі сөзді тіркеп, мәтінді толықтырады.
Тыйым сөздерді жаттайды,жазады
Постерге білетінін түсіреді
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Венн диаграммасы Ілік және Барыс
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
42-жаттығу. Шешуі табыс септігінде болатын жұмбақтар жина
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
24.01.2014 Табыс септік Қазақ тілі
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Табыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен таныстыру; Табыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарту; Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту, Табыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарту, олардың қай сөзбен байланысатынын көрсету
Оқыту нәтижесі
-
Табыс септігімен, септіктегі сөздердің қандай сұрақтарға жауап беретінімен және оның жалғауларымен танысады; Табыс септіктегі сөздер сөйлемде тұрлаусыз мүше болатынын аңғарады, барыс септіктегі сөздердің қандай мағына білдіретінін аңғарады, олардың қай сөзбен байланысатынын байқайды, Өткен сабақта берілген ұғымы кеңейеді;
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау, АКТ
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Шешуі табыс септігінде болатын жұмбақтар
Үйден жинаған жұмбақтарын ортаға алады
Мағынаны тану
1."Адасқан сөздер"ойыны
2.Табыс септік
3.Жұппен жұмыс46,47-жаттығу
4.Жатқа жазу
Сөздерді тиісті себетке жинайды
Постер
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
"7 септік елінде" атты ертегі
Шығармашылығы артады
Ертегі құрастырады
Қорытынды
"Авторлық орындық"
Авторлық орындыққа отырып хатты оқу
Үйге тапсырма
Ереже жаттау.48-жаттығу
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
22.01.2014 Орманның пайдасы және оны қорғау Дүниетану
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Орманның пайдасы және оны қорғау туралы түсіндіру. Ойлау қабілеттерін,өтілген сабақпен салыстыру арқылы теориялық ойын, тіл байлығын, сөздік қорын, мазмұнын жүйелеп жеткізу қабілеттерін дамыту.Табиғатты қорғауға, ұйымшыл болуға , орманды жерлерде тазалық сақтауға ,өрттен қорғауға ат салысуға, айналаны қоршаған ортаға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу
Оқыту нәтижесі
-
Орманның пайдасы және оны қорғау туралы түсінеді. Ойлау қабілеттерін,өтілген сабақпен салыстыру арқылы теориялық ойын, тіл байлығы, сөздік қорын, мазмұнын жүйелеп жеткізу қабілеттері дамиды.Табиғатты қорғауға, ұйымшыл болуға , орманды жерлерде тазалық сақтауға ,өрттен қорғауға ат салысуға, айналаны қоршаған ортаға деген сүйіспеншілікке тәрбиеленеді.
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Орман" тақырыбына сұрақ-жауап жүргізу
Мағынаны тану
1. Орман жануарлар мен өсімдіктері
2. Картамен жұмыс
4.Мәтінді болжау стр арқылы оқу
5.Түсінгендерін сұрақ арқылы тексеру
Еске түсіру постер
Картадан қорықтарды табу
Сұрақ дайындау
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
Жариялау
Шығармашылығы артады
Қабырға газетін шығарады
Қорытынды
"Галереяға саяхат"
Пікір жазады
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу .
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
22.01.2014 Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары Дүниетану
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары туралы түсінік беру. Олардың адам баласы үшін пайдасын ұғындыру.Ой -өрісін, теориялық ойын,сөйлеу тілін, сөздік қорын, ойын жинақтап айта білу қабілеттерін дамыту .Сұлулыққа,әдемілікке ,тазалыққа тәрбиелеу . Табиғатты аялауға, тазалыққа, бірлікке тәрбиелеу
Оқыту нәтижесі
Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары туралы түсінік алады. Олардың адам баласы үшін пайдасын ұғынады.Ой -өрісі, теориялық ойы,сөйлеу тілі, сөздік қоры, ойы жинақтап айта білу қабілеттері дамиды. Сұлулыққа,әдемілікке ,тазалыққа, табиғатты аялауға, бірлікке тәрбиеленеді.
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау,АКТ
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Орман" тақырыбына сұрақ-жауап жүргізу
Мағынаны тану
1. Су қоймасы дегенді қалай түсінесің?
2.Суретпен жұмыс
3. Мәтінді ЖИГСО әдісі арқылы оқу
4. Топтық жұмыс
Еске түсіру постер
Берілген суреттердің ішінен су қоймасында өмір сүретін жануарларды табу
Қарсы топқп сұрақ дайындау
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
РАФТ
Шығармашылығы артады
Монолог жазады
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу .
Бағалау
Топ басшысының бағалауы
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
22.01.2014 Етпетімен жатып құлаштау Дене шынықтыру
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Суда жүзу туралы алғашқы түсініктер бере отырып, жүзуге үйрену жаттығуларын,ережесін меңгерту, етпетінен жатып құлаштау, шалқасынан жатып құлаштау қозғалыстарына назар аудару. Жалпы дамыту жаттығуларының реті мен нақты реті жайында білім беру. Спорттың адам ағзасына тигізер пайдасын насихаттау, салауатты өмір салтын сақтауға шақыру
Оқыту нәтижесі
Жүзуге үйренуге арналған жаттығу орындауды меңгереді. Суда жүзу туралы алғашқы түсініктер ала отырып, жүзуге үйрену жаттығуларын меңгереді, етпетінен жатып құлаштау, шалқасынан жатып құлаштау қозғалыстарына назар аударып,үйренеді. Бастаушы сайлайды, жаттығулар кезегін орындайды
Әдіс -тәсілдері
Сап түзеу, санау, топтық жұмыс, эстафета
Пайдаланатын құралдар
Ысқырық, секіргіш жіп, доптар, обруч, кеглилер
Сабақ барысы
қ/с
Сабақтың мазмұны
Ұзақтығы
Әдістемелік ескертулер
1
Дайындық бөлімі. Ұйымдастыру кезеңі
8-15 мин
Сапқа тұру . Кезекші, топтың сабаққа дайындығы және түгелдігі жөнінде рапорт беруі. Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты,міндетімен таныстыру. Командалық жаттығулар: Оңға, солға. тіке артқа бұрылулар. Жүру жаттығулары: Жүру кезінде арақашықтықты сақтау. Секіру жаттығулары: Тізені алма кезек көтеріп,жылдам қимылдау. Оң аяқпен сол аяқпен секіріп жүру. Алаң диагоналымен" киікше" секіріп өту. Жүгіру жаттығулары: Алаңды айнала жүгіріп жүріп, алаң диагоналы бойынша жылдамдыққа жүгіру. Жалпы дене жаттығулары: Жұппен орындалатын жаттығулар
1мин
1мин
1 мин
1 мин
1мин
8 мин
Сабақ өтетін орынның санитарлық- гигиеналық, спорттық киімдерін тексеру.
Жаттығудың орындалысын қадағалау
Қолды тіке ұстау
ІІ
Негізгі бөлім
25-30 мин
а) Етпетінен жатып құлаштау қимылдарын үйрену
.
б)Жылдамдықты дамытатын эстафеталық жарыс
г) Ойын" Қашпа доп"
5 мин
5мин
6мин
Аяқты дұрыс қою
Денесін бір қалыпты ұстауын қадағалау
ІІІ
Қорытынды бөлім
3-5 мин
Алаңды айнала,кең ,қолды жоғары көтергенде кең тыныс алып, қолды түсіргенде тынысын шығару. Оқушыларды сапқа тұрғызып жеңіл атлетикадағы қысқа қашықтық туралы әңгімелеу.
Бағалау
Үйге тапсырма
2мин
1мин
1мин
1мин
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
27.01.2014 Шалқасынан жатып құлаштау Дене шынықтыру
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Суда жүзу туралы алғашқы түсініктер бере отырып, жүзуге үйрену жаттығуларын,ережесін меңгерту, етпетінен жатып құлаштау, шалқасынан жатып құлаштау қозғалыстарына назар аудару. Жалпы дамыту жаттығуларының реті мен нақты реті жайында білім беру. Спорттың адам ағзасына тигізер пайдасын насихаттау, салауатты өмір салтын сақтауға шақыру
Оқыту нәтижесі
Жүзуге үйренуге арналған жаттығу орындауды меңгереді. Суда жүзу туралы алғашқы түсініктер ала отырып, жүзуге үйрену жаттығуларын меңгереді, етпетінен жатып құлаштау, шалқасынан жатып құлаштау қозғалыстарына назар аударып,үйренеді. Бастаушы сайлайды, жаттығулар кезегін орындайды
Әдіс -тәсілдері
Сап түзеу, санау, топтық жұмыс, эстафета
Пайдаланатын құралдар
Ысқырық, секіргіш жіп, доптар, обруч, кеглилер
Сабақ барысы
қ/с
Сабақтың мазмұны
Ұзақтығы
Әдістемелік ескертулер
1
Дайындық бөлімі. Ұйымдастыру кезеңі
8-15 мин
Сапқа тұру . Кезекші, топтың сабаққа дайындығы және түгелдігі жөнінде рапорт беруі. Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты,міндетімен таныстыру. Командалық жаттығулар: Оңға, солға. тіке артқа бұрылулар. Жүру жаттығулары: Жүру кезінде арақашықтықты сақтау. Секіру жаттығулары: Тізені алма кезек көтеріп,жылдам қимылдау. Оң аяқпен сол аяқпен секіріп жүру. Алаң диагоналымен" киікше" секіріп өту. Жүгіру жаттығулары: Алаңды айнала жүгіріп жүріп, алаң диагоналы бойынша жылдамдыққа жүгіру. Жалпы дене жаттығулары: Жұппен орындалатын жаттығулар
1мин
1мин
1 мин
1 мин
1мин
8 мин
Сабақ өтетін орынның санитарлық- гигиеналық, спорттық киімдерін тексеру.
Жаттығудың орындалысын қадағалау
Қолды тіке ұстау
ІІ
Негізгі бөлім
25-30 мин
а) Шалқасынан жатып құлаштау қимылдарын үйрену
.
б)Жылдамдықты дамытатын эстафеталық жарыс
г) Ойын "Асау мәстек"
5 мин
5мин
6мин
Аяқты дұрыс қою
Денесін бір қалыпты ұстауын қадағалау
ІІІ
Қорытынды бөлім
3-5 мин
Алаңды айнала,кең ,қолды жоғары көтергенде кең тыныс алып, қолды түсіргенде тынысын шығару. Оқушыларды сапқа тұрғызып жеңіл атлетикадағы қысқа қашықтық туралы әңгімелеу.
Бағалау
Үйге тапсырма
2мин
1мин
1мин
1мин
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
(11.13) .01.2014 Дала жарысы Дене шынықтыру
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Сапқа тұру, сап түзеу, санау, жүру, жүгіру дағдыларын үйрету, секіру, екі аяқпен секіру, баяу жүгіру, бірте-бірте екпін алып жүгіру, тыныс алу және дұрыс тыныс шығару гигиенасын таныстыру. Жас ерекшелігіне қарай жүгіру нормативтерінен сынақ алу арқылы оқушының дене дайындығының бастапқы көрсеткішітерін анықтау.Саптағы мәдениет, бірін-бірі сыйлау , ынтымақтастыққа шақыру. Салауатты өмір салтын насихаттау
Оқыту нәтижесі
Оқушылар сап түзеп, өз орнын тауып үйренеді. Дұрыс тыныстаудың маңызын ұғады. Жүгіру түрлерін үйренеді. Әдіс-тәсілдерді біледі, күнделікті өмірде қолданады. Қозғалыс ойындарын ойнау арқылы шапшаңдықтары артады., шынығады.
Әдіс -тәсілдері
Сап түзеу, санау, топтық жұмыс, эстафета
Пайдаланатын құралдар
Ысқырық, секіргіш жіп, доптар, обруч, кеглилер
Сабақ барысы
қ/с
Сабақтың мазмұны
Ұзақтығы
Әдістемелік ескертулер
1
Дайындық бөлімі. Ұйымдастыру кезеңі
8-15 мин
Сапқа тұру . Кезекші, топтың сабаққа дайындығы және түгелдігі жөнінде рапорт беруі. Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты,міндетімен таныстыру. Командалық жаттығулар: Оңға, солға. тіке артқа бұрылулар. Жүру жаттығулары: Жүру кезінде арақашықтықты сақтау. Секіру жаттығулары: Тізені алма кезек көтеріп,жылдам қимылдау. Оң аяқпен сол аяқпен секіріп жүру. Алаң диагоналымен" киікше" секіріп өту. Жүгіру жаттығулары: Алаңды айнала жүгіріп жүріп, алаң диагоналы бойынша жылдамдыққа жүгіру. Жалпы дене жаттығулары: Жұппен орындалатын жаттығулар
1мин
1мин
1 мин
1 мин
1мин
8 мин
Сабақ өтетін орынның санитарлық- гигиеналық, спорттық киімдерін тексеру.
Жаттығудың орындалысын қадағалау
Қолды тіке ұстау
ІІ
Негізгі бөлім
25-30 мин
а) Дала жарысы туралы мәлімет беру
ә)Дала жарысының ережелерімен таныстыру
б)Дала жарысын ұйымдастыру
в) Қуаласпақ ойыны
3 мин
3мин
15мин
6мин
Аяқты дұрыс қою
Денесін бір қалыпты ұстауын қадағалау
ІІІ
Қорытынды бөлім
3-5 мин
Алаңды айнала,кең ,қолды жоғары көтергенде кең тыныс алып, қолды түсіргенде тынысын шығару. Оқушыларды сапқа тұрғызып жеңіл атлетикадағы қысқа қашықтық туралы әңгімелеу.
Бағалау
Үйге тапсырма
2мин
1мин
1мин
1мин
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
(15.18).01.2014 Қимылды ойындар Дене шынықтыру
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Шапшаңдыққа, дәлдікке, мергендікке , тез пайымдауға құрылған қозғалыс ойындарын ойната отырып, ойында ренжімеу, кек сақтамау туралы баса айтып, ізгілікке шақыру.Ойын барысында қауіпсіздікті сақтау, жұлқымау, итермеу, бірін-бірі сыйлау немесе ынтымақтастық атмосферасын құруға жағдай туғызу
Оқыту нәтижесі
Ойын шарттарымен танысып, сыныптан тыс уақытта да ойнауға үйренеді. Кезектесу, тәртіп сақтап, ережелерге бағынуды саналы түрде меңгереді.
Әдіс -тәсілдері
Сап түзеу, санау, топтық жұмыс, эстафета
Пайдаланатын құралдар
Ысқырық, секіргіш жіп, доптар, обруч, кеглилер
Сабақ барысы
қ/с
Сабақтың мазмұны
Ұзақтығы
Әдістемелік ескертулер
1
Дайындық бөлімі. Ұйымдастыру кезеңі
8-15 мин
Сапқа тұру . Кезекші, топтың сабаққа дайындығы және түгелдігі жөнінде рапорт беруі. Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсаты,міндетімен таныстыру. Командалық жаттығулар: Оңға, солға. тіке артқа бұрылулар. Жүру жаттығулары: Жүру кезінде арақашықтықты сақтау. Секіру жаттығулары: Тізені алма кезек көтеріп,жылдам қимылдау. Оң аяқпен сол аяқпен секіріп жүру. Алаң диагоналымен" киікше" секіріп өту. Жүгіру жаттығулары: Алаңды айнала жүгіріп жүріп, алаң диагоналы бойынша жылдамдыққа жүгіру. Жалпы дене жаттығулары: Жұппен орындалатын жаттығулар
1мин
1мин
1 мин
1 мин
1мин
8 мин
Сабақ өтетін орынның санитарлық- гигиеналық, спорттық киімдерін тексеру.
Жаттығудың орындалысын қадағалау
Қолды тіке ұстау
ІІ
Негізгі бөлім
25-30 мин
а) Қимылды ойындар туралы түсінік беру
ә) Ойын "Сыйқырлы таяқ "
б) Тепе-теңдікті сақтауға арналған жарыс ұйыдастыру
5 мин
10мин
10мин
Аяқты дұрыс қою
Денесін бір қалыпты ұстауын қадағалау
ІІІ
Қорытынды бөлім
3-5 мин
Алаңды айнала,кең ,қолды жоғары көтергенде кең тыныс алып, қолды түсіргенде тынысын шығару. Оқушыларды сапқа тұрғызып бүгінгі білімін тексеру
Бағалау
Үйге тапсырма
2мин
1мин
1мин
1мин
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
28.01.2014 Қолғабыс Ана тілі 4-сынып
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары
Мақсаты Оқушыны Мәдіхат Төрежановтың «Қолғабыс» атты әңгімесін түсініп оқуға, әңгімелей білуге үйрету; әңгіменің өзекті түйінін ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту
Оқыту нәтижесі
-
Диалог жүргізеді, өз ойларын, пікірлерін жеткізе біледі. Топта жұмыс істеуге, өзін және сыныптастарын бағалай білуге үйренеді. Адалдық,мейрімділік қасиеттерді бағалай алады. Әлсізді менсінбеу, бағаламаудан аулақ болады
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену,критерий арқылы бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
"Ана құшағында" тақырыбына сұрақ-жауап жүргізу. Қайрош кім?
Смағұлов Қайырғали Кеңес Одағының батыры. Аға сержант
Мағынаны тану
1.Топтастыру
2. Автор туралы мәлімет
3.Жеке оқу,жұппен талқылау, топта талқылау
4.Топтар бір -біріне сұрақ қою
5.Сөзжұмбақ шешу
6. Сөздік жұмыс
"Қолғабыс" деген сөзді қалай түсінесің?
Сұрақтар дайындайды
Бидайық, торсық сөздерінің мағынасын түсіндіру
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
"Тоқымқағар"
Жеке жұмыс жасау
Қорытынды
Арғынның атасына қандай көмегі тиді
Моральдық тұрғыдан, көңілі көтерілді
Үйге тапсырма
Мәтінді оқу .
Бағалау
Білім ағашымен бағалау
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады
Бекітемін: З.Үмбетқалиева
28.01.2014 Артынан қуып жету қозғалысына берілген есептер Математика
Сілтеме
Оқулық ,сабақ жоспары, тапсырма жазылған парақша
Мақсаты Есептің жаңа түрімен - бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есеп түрімен таныстыру; талдай және салыстыра білу қабілетін дамыту балалардың есептерді арифметикалық есептеу дағдыларын жетілдіру өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыландыру балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту , балалардың ақыл-ой; қабілетін дамыту; салыстыру, қорытынды жасай білуге баулу.
Оқыту нәтижесі
-
Оқушылардың жаңа есеп түрлерін шығару қабілеті бекиді, өзара кері есептер құрастыруға болатынын көрсетіп байқайды; есептің жаңа түрімен - бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есеп түрімен танысады; талдай және салыстыра білу қабілетін дамиды, есептеу дағдылары жетіледі, өздігінен түсініп есеп шығаруға дағдыланады, балалардың ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне , пәнге деген сүйіспеншілігі оянады , ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамиды; салыстыру, қорытынды жасай білуге үйренеді.
Әдіс -тәсілдері
Өзіндік, топтық жұмыс,АКТ,СТО, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену, бағалау
Көрнекілігі
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер
Сабақ барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады,топ басшысын сайлайды
Үй жұмысын тексеру
Сұрақ-жауап
Екі таңбалы санды ауызша бөлуге берілген сұраққа жауап береді
Мағынаны тану
1.Артынан қуып жету дегенді түсіндір
2.Мысалдар келтіру
3.Есептер шығару. №2,3,4 өзіндік жұмыс
4.№5,6,7 жарыс түрінде
5.Математикалық диктант
Артынан қуып жету дегенді түсіндіреді,өзіндік пікір айтады.
Үш оқушы тақтада жарысады
Шапшаң ойлау
Сергіту сәті
Ән ырғағына билеу
Ой толғаныс кезеңі
5.Артынан қуып жетуге байланысты есеп құрап,сызбамен түсіндіру. постер
Өз бетімен орындайды.
Шығармашылығы артады
Үйге тапсырма
8-тапсырма
Бағалау
Баспалдақ арқылы бағалау
Бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама
Рефлексия
Оқушыларға стикерлер таратылады
Оқушылар сабақ құрылымына пікір жазады