- Преподавателю
- Начальные классы
- Көктем қандай көрікті?
Көктем қандай көрікті?
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Жанжигитова А.К. |
Дата | 02.03.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сыныбы: 1-сынып
Пәні: Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: «Өз Астанам-өз ордам». Тасымал.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу және
жазу дағдысын жетілдіру; тасымал туралы түсінік беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын, сөйлеу тілін дамыту
Тәрбиелік: Өз Отанына құрмет, мақтаныш сезімін ұялату, ұлтжандылыққа
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді игерту.
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, ойын.
Сабақтың көрнекілігі: Астана қаласының суреттері, слайд,ИАТ.
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа назарларын аударту.
-
Үй тапсырмасын сұрау.
ІІІ. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі.
-
Балалар, біз буын туралы білімімізді жетілдірдік. Қане, буын туралы ережені еске түсірейікші.
-
Оқушылардың жауабы.
-
Бүгін біз жаңа ережемен танысамыз. Ережеміз не туралы екенін білгіміз келе ме? Ендеше «Білім еліне» саяхатқа шығайық. Картадан қандай жерлерді көріп тұрсыңдар?
●Талдықорған ●Сарыағаш
●Астана
●Маңғыстау
●Ыстықкөл ●Леңгір
●Атырау
-
Ал, енді, балалар, осы көрсетілген сызықтар бойынша қалалардың бас әріптерін қосып оқимыз, қандай сөз шығады?
-
Тасымал сөзі шығады.
-
Дұрыс айтасыңдар. Сонымен тасымал дегеніміз - жазу жолына сыймай қалған сөздің бөлігін буынға бөліп екінші жолға жазу. Сөздердің тасымалданған бөлігінен соң сызықша қойылады: ұс-таз, те-ре-зе, мек-теп.
-
Жаңа сабақ.
-
Оқушылар менің қолымда пойыз билеттері бар. Бүгінгі сабаққа жақсы араласып отырған оқушыларға сыйлаймын. Ал, осы билеттің қай қалаға сатылғанын білгіміз келе ме? Ендеше экранға назар аударайық. Бұл қай қала?
-
Астана қаласы.
-
Дұрыс айтасыңдар. Астана қаласына баруға билет алу үшін бірнеше тапсырмалар орындауымыз керек. Қане, іске сәт!
89-жаттығу
1) Өлеңді мәнерлеп оқып беремін
2) Өлеңді оқушыларға тізбектей оқытамын.
3) Өлең мазмұнына байланысты сұрақтар қоямын:
-Өлең не туралы?
-Өлеңде Астана туралы не айтылған?
-Астана жайлы не білесің?
-Астана сөзін қалай тасымалдауға болады?
( Сабаққа араласып отырған оқушыларға жетондар таратып отырамын)
V.Жаңа сабақты бекіту.
90-жаттығу
Сөздерді тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жаз.
Ал-ма-ты,Ал-маты, Алма-ты, қа-ра-ғай,қара-ғай, қа-рағай,ше-бер-ха-на, ше-берхана, шебер-хана, шеберха-на.
VI.Үйге тапсырма.
«Өз Астанам-өз ордам» өлеңін мәнерлеп оқу.
91 - жаттығу. Тасымал туралы ережені жаттау.
VII. Бағалау.
Жетон көп жинап, сабаққа ерекше араласып отқан оқушыларға билеттерді сыйлап, тиісінше бағалаймын.
Қызылорда қаласы
№ 5 мектеп-лицейінің бастауыш
сынып мұғалімі
Жанжігітова Анар Көбекбайқызы