Конспект уроку з літературного читання у 2 класі

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок з літературного читання у 2 класі


Вчитель Козачкова Ю.В.

Конспект уроку з літературного читання у 2 класі

Урок 15. Підсумковий урок за темою «Народні дитячі пісні та малі жанри» Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Тип уроку: підсумковий Обладнання: мультимедійна презентація, скринька, картки зі словами, титульна сторінка книги.

Хід уроку: І. Організаційний момент. Станьте, діти, всі рівненько. Посміхніться всі гарненько. Настрій на урок візьмемо Й працювати розпочнемо. Зараз сядуть всі дівчатка, А за ними і хлоп'ятка. Слайд 2. Девіз уроку: Не просто слухати, а чути. Не просто дивитись, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати. ІІ. Мовленнєва розминка. Слайд 3. Робота над скоромовкою. Улас у нас, Панас у вас. (Дощик. Дощ. Злива. Сонце.) ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання. ІV. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу. Слайд 4. 1. Давайте згадаємо, які жанри усної народної творчості ви знаєте. Усна народна творчість: пісні, казки, малі жанри (прислів'я, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.) Слайд 5. 2. Гра «Відгадай твір та його жанр.» Відгадайте якому твору належать слова та зазначте жанр.

  • А вовчок-сірячок з лісу виглядає, ухопив цапеня та й далі тікає.(«Два півники» Народна дитяча пісенька)
  • Зайчику, зайчику, де ти бував?(«Зайчику, зайчику» Пісня-забавлянка)
  • Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику!(Пісня-закличка)
  • Десь тут була подоляночка…(Пісня-гра)
  • Сімсот соколят на одній подушці сплять.(Загадка)
  • Поспішиш - людей насмішиш.(Прислів'я)
3. Слайд 6. Фізкультхвилинка. Рухи під пісню «Десь тут була подоляночка» 4. Слово вчителя. - Як називається людина, яка створює книжки? - Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо авторами і створимо книгу, яка буде називатися «З чистого джерела народної творчості» Слайд 7. - Як ви думаєте що буде в цій книзі? - Кожен розділ цієї книги буде вміщати ваші роботи. - Перший розділ буде називатися «Скринька пісень-небилиць» - А що ж таке скринька?(Демонстрація скриньки) - Як ви думаєте, що буде містити в собі скринька пісень-небилиць. Слайд 8. Виходе група дітей, які готували сторінки нашої книги для цього розділу.(6 учнів) Слайд 9. - Наступний розділ - «Скринька пісень-закличок» Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи. Слайд 10. - Наступний розділ - «Скринька загадок» Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи. Слайд 11. - Наступний розділ - «Скринька прислів'їв та приказок» Виходе 5 учнів, демонструють свої роботи. V. Підсумок уроку. Ось і підійшов до кінця наш урок. Метод «Мікрофон»
  • Що вам сподобалось на уроці?
  • Про що ви дізналися?
  • Який висновок для себе зробили?
VI. Домашнє завдання. Прочитати казку, підготувати її переказ.

© 2010-2022