Дауыссыз дыбыстардың түрлері сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дауыссыз дыбыстардың түрлері сабақ жоспарыДауыссыз дыбыстардың түрлері сабақ жоспарыДауыссыз дыбыстардың түрлері сабақ жоспарыКүні: 05.10.2015

Класы: 2 «ә»

Пәні: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:Дауыссыз дыбыстардың түрлері

Сабақтың мақсаты: Дауыссыз дыбыс түрлерімен таныстыру.

Сабақтың міндеттері: Дауыссыз дыбыстар түрлерімен таныстыру,тапсырмалар орындау.

Ой-өрісін, тіл байлығын дамыту.

Өз бетінше жұмыс жасай білуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдістері: түсіндіру, сызба бойынша жұмыс, сұрақ- жауап

Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, суреттер

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру бөлімі

А)Амандасу,түгендеу;

Ә) Психологиялық дайындық.

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанады достарым,

Арайлап атқан күнде.

Қатемен жұмыс жүргізу. Диктант жұмысында жіберілген қателермен жұмыс. Сөздерді қатесіз жазу.

ІІ.Жаңа сабақ

Дыбыстар нешеге бөлінеді?

Қазақ алфавитінде қанша әріп бар?

Оның қаншасы дауысты, қаншасы дауыссыз?

Дауысты дыбыстар:жуан, жіңішке;

Дауыссыз дыбыстар: үнді, ұяң, қатаң.

Дыбыстарды жатқа айту.

85-жаттығу. Сөздерге дыбыстық талдау жасау.

Саз, қолшатыр, жалбыз.

Дәптермен жұмыс. Көркем жазу.

82-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу.

Арыстандай айбатты,

Жолбарыстай қайратты.

Қырандай күшті қанатты,

Мен жастарға сенемін.

Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерден дауыссыз дыбыстарды тап.

83-жаттығу. Жаңылтпашты оқып шығып, жатқа айт.

Қырықтықта қырық қой қырықтым,

Қырық қой қырыққан соң,

Менен қырық қой үрікті.

Жаңылтпашта дауыссыз дыбыстардың қай түрлері кездеседі?

Сергіту сәті

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп кішкентай ағаштар,

Су құйғанда өседі.

Шығармашылық тапсырма

Үш қатарға үш түрлі сөз беремін дыбыстық талдау жасап сөйлем құрастыру.

Әдепті, кітап, жемістер.

ІІІ. Сабақты бекіту.

Бүгін қандай тапсырмалар орындадық?

Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?

Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?

ІV. Үйге тапсырма беру.

84-жаттығу, ереже жаттау

V. Бағалау

Орындаған жұмыстарын бағалау.





Күні: 05.10.2015

Класы: 2 «ә»

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Өзіндік жұмыс

Сабақтың мақсаты: Өзіндік жұмысты өз бетінше орындауға үйрету;

Ой-өрісін, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;

Шығармашылық қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдістері: өз бетінше жұмыс

Сабақ барысы

І.Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық дайындық.

ІІ. Өз бетінше жұмыс

І нұсқа ІІ нұсқа

4 онд=40бірл 75бірл=7 онд 5бірл

4дм=40см 75см=7 дм 5 см

60бірл=6 онд 6 онд 3бірл=63бірл

60см=6дм 6дм 3см=63см

2. Цифрмен жаз

А)Жетпіс, елу, жиырма жеті, нөл, қырық бес.

Ә)Сексен, отыз, отыз бір, жүз, елу тоғыз.

3. Салыстыру

32-30 * 20+8 63-60*30+2

40+30*79-9 90-1*80+9

75-3*50+20 43-3*40-10

3.Теңдеуді шеш.

30+х=39 39-х=9 х-9=30

х=39-30 х=39-9 х=30+9

х=9 х=30 х=39

30+9=39 39-30=9 39-9=30

4. Есепті шығар

А) Үйрек-20 ?

Қазды10

20+10=30

Ә) Жаттығу-10мин

Доп ойнау-30мин ? артық

30-10=20

Сабақты бекіту

Бүгін қандай тапсырмалар орындадық?

Қай тапсырма қиын болды?

Бағалау

Орындаған жұмыстарын бағалау

© 2010-2022