Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Тақырыбы: «Қосу мен азайтуды тексеру.Бекіту сабағы»

Мақсаты: 1.Білімділік: Екі таңбалы сандарды қосу мен азайтудың шығарылу тәртібін пысықтау, амалдардың орындалу реті ережесін бекіту, топтық, жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау;

2.Дамытушылық: Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту, танымдық қызығушылығын арттырып, ой-өрісін кеңейту.

3.Тәрбиелік: Оқушыларға патриоттық және адамгаршілік тәрбие беру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың типі: интеграциялық, ойын сабақ

Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану

Көрнекіліктер: таратпа материалдар, Қазақстан қалаларынан көрініс (слайд), ойын тапсырмалар.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Жүрек жылуын беру (журекке тілек айтып,сыныптағы ұнаған адамға беру)

Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.

(Кенет есік қағылып, біреу сыр сандық тастап кетеді)

-Балалар мына сыр сандық ашылмайды оны қалай ашамыз?

Экранға кітап оқыған оқушының суреті шығады.Оқушылар бұл Қартқожа екенін айтады.

Балалар, Қартқожа сендерге көмекке келіпті, ол сыр сандық тек жұмбақ сөзді тапсақ қана ашылатыны жайлы айтты.

- Балалар кілт сөзді саяхатқа шығып табамыз.(Поездің дыбысы шығады)

Қартқожа бізге поезд дайындап қойыпты. Ендеше орнымызды табайық.

2. Өткенді қайталау

Ауызша есептеу.

-Балалар сендердің алдыларыңда билеттер жатыр, өрнектің мәніне сәйкес вагонға отырыңдар.(Орныңды тап ойыны)

21-20

10-9

41-40

61-60

10-8

4-2

42-40

32-30

8-6

53-50

33-30

1+2

43-40

14-10

84-80

3+1

74-70

(Мұғалім билеттер бойынша оқушылардың дұрыс отырғанын тексеру керек)

-Балалар, орнымызға жайғассақ келесі баратын қалаларымыздың қозғалыс бағытын табайық.. Қай топ қозғалыс бағытын бірінші табады екен.

(Кім жылдам? ойыны)

Алматы

(11-10)

4

Атырау

(23-20)

5

Түркістан

(10-8)

1

Көкшетау

(10-6)

3

Астана

(45-40)

2

Көркем жазу жолы.

- Балалар Ендеше алматы қаласына жетенше дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық.

- Балалар сонымен Алматы қаламызға да жеттік (Экраннан Алматы қаласының әдемі ғимараттары шығады, Кенеттен «Шибұт, Қарынбас, Қылмойын» ертегісінің кейіпкерлері шығады.)Олар кілт сөздің жартысын оңайлықпен бергілері келмейді.

-Балалар ертегіде үшеуі не істемекші болды?(Тоқтыны ұрлап, жемекші болды)

бақ.

Тапсырмасы: Жайлаудағы тоқтыларды жинап беру.

(Ойын «Тоқтыларды жинау»)

1-т.Өрнектердің ішінен теңдеулерді көшіріп жазып,оларды шешу.

Х+6 Ь+26=30 70+Х=100

40+а 15+5=20 R-30 =9

(Оқушыларға кілт сөздің бірінші бөлігі беріледі)

- Енді келесі қала Түркістан қаласына назар аударайық,бұл көне қалалардың бірі.

(Кенет «Ұр, торпақ» ертегісінің кейіпкерлері шыға келеді)

Құс есектің тапсырмасы:

«Эстафеталық жарыс» Қай топ жылдам, әрі зерек екен?

4-т.Екі топқа тапсырма беріледі.

1-т. 17,19,18,16,15 сандарын 20-ға дейңн толықтыру.

2-т. 44,48,49,46,45 сандарын 50-ге дейін толықтыру.

Ұр, торпақ оңайлықпен кілт сөзді бергісі келмейді, оның бөлек тапсырмасы бар екен.

Өздік жұмысы. Екі топқа тапсырма беріледі.(Ө.ж, экрандағы дұрыс жауап арқылы бағаланады)

1-т.1-қыз - 20 м ? 2-т. Тоғжан-60

2-қыз - ? 8 м артық жүрді Марал - ?4 м артта қалды

Шешуі: (20+8)+20=48(м) Шешуі: 60-4=56(м)

Жауабы: 48 метр Жауабы:56 метр

3. Сергіту сәті.

Теңіз жағалауындағы толқынның дыбысы жығады.

-Балалар біз Ақтау қаласына жеттік.(Кенет «Аңқау арыстан» ертегісіндегі арыстан шыға келеді.)

Балалар арыстанның да сендерге айтар тапсырмасы: Ф.Оңғарсынованың «Білім керек бәріне» өлеңін қимылмен айтсын дейді.

-Балалар, қане қарайықшы, Көкшетау қандай әсем мекен. (Экраннан «Қасқыр мен түлкі» ертегісінің кейіпкерлері шыға келеді)

-Оқушылар ертегі неден басталып еді? (Жолбарыс сырқаттанып қалады)

Түлкінің тапсырмасы: Жолбарысқа емдік шөпті жинап берейік.

Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)
Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Қасқырдың тапсырмасы:

7-т. (Есепті оқушылар оқиды, шартын құрады)

1-себетте - 6 кг алма

? сонша жәшікте

2-себетте - 8 кг алма

Шешуі: 6+8=14 кг алма

Жауабы: жәшікте 14 кг алма бар.

4. Қорытынды. Бекіту.

Соңғы қала Астана қаласына жеттік.

Тапсырма: Берілген ғимарат қандай фигуралардан құралған?Жануарлар қай пәтерде тұратынын тап.

Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Конспект открытого урока по математике на тему Қосу мен азайтуды тексеру (1 класс)

Жұмбақ сөз:

Жаста оқыған оқуың - тасқа жазғанмен бірдей,

Егде тартқанда оқыған оқуың - мұзға жазғанмен бірдей.

5. Бағалау

Сыр сандық ашылады, оқушыларға сыйлықтар таратылады.


© 2010-2022