Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

Різноманітність рослин у природі

Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)









Урок розробила: Солодовникова О.М.,

вчитель вищої категорії,

старший учитель

Мелітопольської ЗОШ № 15



Мета: познайомити учнів з основною кваліфікацією рослин; розглянути особливості кожної групи рослин, збагачувати словниковий запас. Продовжити роботу над розвитком розумових операцій (синтез, аналіз, порівняння, класифікація, узагальнення). Виховувати в учнів вміння працювати в колективі; шанобливе ставлення до однокласників; виховувати старанність і охайність. Обладнання: презентація до уроку «Різноманітність рослин у природі», «чарівна» скриня, частини рослини (корінь, стебло, лист, квітка, плід, насіння), таблиця - будова рослин, малюнки різних видів рослин для гри, круги Луллія, аркуші для запису сенкану.

Хід уроку. І. Організація класу до уроку - Поверніться один до одного обличчям, посміхніться, скажіть добрі слова. Побажайте успіхів собі. Глибоко вдихніть і видохніть. Видихніть образу, злість, занепокоєння. На уроці ми будемо працювати під девізом: Діяти - активно! Думати - оперативно! Сперечатись - доказово! Творчо мислити - обов'язково! (Слайд 2) Вправа «Очікування»

  • А яким би ви хотіли бачити наш урок? (цікавим, казковим, проблемним, пошуковим, продуктивним)
II. Хвилина спостережень.Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)
  • Світ навколо нас прекрасний та загадковий. Передбачити його стан нам допоможе синоптик. (Слайд 3)
  • Сьогодні 12 грудня, п'ятниця. Пора року - зима. Температура повітря становить +20; небо похмуре. Зранку йшов дощ, повіває легенький вітерець.

III. Мотивація. Я приготувала для вас чарівну скриню. В ній знаходяться кілька предметів , які допоможуть нам визначити тему сьогоднішнього уроку , але я загадала тільки один предмет ! А який це предмет ви дізнаєтеся за допомогою гри «Так, ні» (Лист). А тепер подивіться на інші предмети і назвіть їх всі одним словом. (Рослина) . Рослина це добре чи погано? (Відповіді дітей) IV. Перевірка домашнього завдання.
  • Чому рослини називають зеленим дивом землі?
  • Чому рослини називають зеленими друзями людини?
  • Що ще дають рослини людині?
  • За допомогою ММЧ покажіть, як рухається сік у рослинах. Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

  • Які частини рослини ви знаєте?
V. Оголошення мети урока. Ми розглядали рослини у яких є всі органи, але, виявляється в природі існують і такі рослини у яких немає плоду або квітки, або листя. А деякі примудряються існувати навіть без кореня. Що ж це за рослини? Давайте зробимо надзвичайну подорож у царство. Так, так, не дивуйтеся. Казкове слово «царство» є ще й науковим, так вчені називають світ рослин. Править в царстві рослин цариця Флора. Разом з Флорою познайомимося з жителями її царства. (Слайд 4)

V. Робота на д новою темою. (Слайд 5) - Наука про рослини називається ботанікою. Вчені-ботаніки ділять царство рослин на кілька груп.

Рослини

нижчі вищі

водорості мохи, папороті, хвойні, квіткові - Як ви думаєте, чому водорості - це нижчі рослини, а мохи, папороті, хвойні та квіткові - це вищі рослини? - Відповідь на це питання ми отримаємо після того, як познайомимося з особливостями кожної групи рослин.

стебло

листя

квіти

корні

плоди і насіння

водорості

мохи

папороті

хвойні

квіткові





Робота з підручником. Учні поділені на групи. Кожна група читає текст і заповнює таблицю ( поставити плюси в колонках).

Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

VI. Закріплення матеріалу підручника.

  • Зараз за допомогою чарівної палички я перетворю вас на рослини про які ви читали. Розкажіть про себе від імені цієї рослини. Всі інші слухайте уважно і заповніть таблиці.
Водорості: (слайди 6 - 8)
  • Чому водорості мають таку назву?
  • Ми живемо у воді. Наша назва утворилася з двох слів «вода» і «рости».
  • Яку ви маєте будову?
  • Наше тіло буває у формі кульки, пластинки, ниток. Ми не маємо справжніх органів: кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням.
  • Як же ви існуєте у воді?
  • Одні з нас вільно плавають. Інші - прикріплюються до дна.
  • Чи всі водорості однакові?
  • Ми різні за кольором. Зелені водорості живуть біля поверхні води, куди проникає сонячне свіло. Ми поглинаємо з води вуглекислий газ, а виділяємо кисень. Ним дихають тварини, що живуть у воді. Глибоко в морях ростуть наші подружки бурі й червоні водорості.
  • Водоростей так багато в морях і океанах, що взимку, коли листяні рослини скидають своє листя, основними постачальниками кисню на нашій планеті залишаються рослини тропічних лісів і водорості. А ще
люди використовують зелену водорість морську капусту у їжу, вона багата на йод. Мохи: (слайди 9 - 11)
  • Де живете ви?
  • Ми живемо у вологих лісах і на болотах.
  • Які органи маєте?
  • У нас є стебло і листки, але немає кореня, квіток. Тому ми не утворюємо плодів із насіння.
  • Цікаво, а як же розмножуються мохи?
  • Нові рослини виростають з дуже дрібних коричневих спор. Спори утворюються в коробочках на верхівках рослин.
  • Найпоширеніші в Україні мохи - сфагнум і зозулин льон.
Хвощі і папороті: (слайди 12 - 13)
  • Коли ви з'явилися на нашій планеті?
  • На нашій планеті ми з'явилися дуже давно. Мільйони років тому ми були велетенськими деревами й утворювали на Землі дрімучі ліси.
  • До якої групи рослин ви належите?
  • Ми багаторічні трав'янисті рослини.
  • Які органи ви маєте?
  • Ми маємо всі органи, крім квіток і плодів, тому розмножуємося як і мохи за допомогою спор, а ще ми можемо рости і від кореневища.
  • Де ви живете?
  • Ми ростемо у вологих лісах: хвощі - на луках, папороті - у лісах?
Хвойні рослини: (слайди 14 - 15)
  • Чому вас назвали хвойними?
  • Дерева і кущі з листками - хвоєю називають хвойними.
  • На землі налічується близько 560 видів хвойних рослин. Шановні познайомте нас зі своєю родиною.
  • Я сосна. У мене є друзі - хвойні дерева: ялина, смерека, модрина, тис ягідний. Також товаришую із хвойним кущем - ялівцем.
  • Які органи ви маєте?
  • Ми маємо усі органи, крім квіток і плодів. Насіння утворюється в шишках.
Квіткові рослини: (слайди 16 - 18)
  • Квіткових рослин на Землі найбільше. Їх налічується близько 240 тисяч видів.
  • Серед нас є дерева, кущі, трав'янисті рослини.
  • Які органи ви маєте?


  • Ми маємо усі органи: корінь, стебло, листя, квітки, плоди з насінням.
  • Як ви розмножуєтеся?
  • Ми виростаємо з насіння. Насіння дозріває у плоді., що утворюється з квітки.
-А зараз ми перевіримо, наскільки ви були уважні протягом уроку. Подивіться на екран і перевірте свої таблиці. Покажіть чия група виконала роботу без помилок. (слайд 19)
  • Чому водорості належать до нижчих рослин?Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)
Фізхвилинка. Гра. За командою вчителя «Раз, два, три, всі, у кого є (листя, квіти, коріння, стебло) - до мене біжи.











Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

Закріплення матеріалу. За допомогою кругів Луллія спробуємо скласти розповідь про життя рослин у незвичайних для їх життя умовах.



Рослина Місце існування

Органи рослини

VII. Підведення підсумків.

  1. Наука про рослини називається ботаніка (так)
  2. Водорості - жителі води (так)
  3. Мохи можна зустріти у вологих місцях (так)
  4. Представниками хвойних рослин є сосна, ялина , кедр , ялівець (так)
  5. У мохів є коріння (ні)
  6. Сама найменша група квіткові рослини (ні)
  7. Водорості використовують в їжу (так)
  8. Листя папороті схожі на пір'я . (так)
  9. Рослини ділять на водорості , мохи , папороті , хвойні рослини і квіткові рослини. (так)
  10. Вчені виділяють 9 груп рослин (ні)
  11. Ялина - це квіткова рослина . (ні)
  12. Морська капуста це водорості (так)
  13. Шишка - це плід хвойних рослин (так)
  14. Троянда це квіткова рослина . (так)


  • Закінчуючи розмову про різноманітність рослин, я пропоную вам написати про цю частину природи сенкан. (Слайд 20)




Урок з природознавства Різноманітність рослин у природі (3 клас)

Рослини Різноманітні, прекрасні Прикрашають,радують, зачаровують Зелене диво Землі Краса!





  • Урок добігає кінця. Я прошу вас, діти оцінити свою роботу на уроці, доповнюючи речення: (Слайд 21)


Мені вдалося сьогодні … Мене здивувало … Мені сподобалось … Я можу похвалити себе…

VIII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника с. 115-120 і за допомогою ММА придумати нову рослину.







© 2010-2022