Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныҚарағанды обл.Ұлытау ауданы.

Жезді аралас орта мектеп-интернаты КММ

Бастауыш сынып мұғалімі:Абишева Гүлназ Кауметовна.

Сыныптан тыс жұмыс.

Тақырыбы: Сөз маржаны

Мақсаты:

Оқушылардың өткен тақырыптарын пысықтау,естеріне түсіру.

Оларды адамгершілікке,еңбекке,шапшаңдыққа, өз ойларын толық жеткізе білуге тәрбиелеу.

Оқушылардың ойын,тілін ынтасын,зейінін арттыру.

Сабақ барысы:

Қазір сыныптан тыс сабақ өтеміз.Бұл сабақты жарыс түрінде өткіземіз.Ол үшін 2 топтың атын тыңдайық.

1)Қыран тобы

2)Сұңқарлар тобы

Ендеше топ мүшесін сайлап алайық.Қыран тобынан: Тұрсын Әлішер,Сұңқар тобынан: Игілікова Меруерт.

Бүгінгі болатын сайым түрлерімен танысып алайық.

1)Мақалды жалғастыр

2) Сөзден бірнеше сөз жасау.

3)Метаграмма шешу

4)Ойлан тап

5) Жұмбақ шешу

6)Сұрақ - жауап.

1.Мақалды жалғастыруда берілген мақал ішіндегікөп нүкте орнына сөздерді тауып жазу керек.

Қыран Сұңқар

Ақыл-..............тон, Оқу-.......... бұлағы,

Білім-.............. кен. Білім-........ шырағы.

Өнерлінің........алтын, Қына ............. бітеді,

Өлеңшінің.......алтын. Білім ............. бітеді.

Арпа .............. ас екен, Жақсы .......-орман,

Алтын, .......... тас екен. Жақсы ........-қорған.

Көлдің ..........-құрақ, Оқусыз ........ жоқ,

Таудың .........-бұлақ. Білімсіз .......... жоқ.

2.Қазір берілген сезден бірнеше сөз жасап шығару керек.

Қыран Сұңқар

Ханталапа Сағалдырық

Хан,тал,ала,апа, аға,саға,ырық,

ана,талап,ата, ала,дала,ара,

хат,ант т.б алдыр,алдарт.б

3.Метаграмманы шешіп көрейік.Ол үшін мына жерден сөз шығару керек.

Қыран Сұңқар

Жазда өсіп,піседі, Моншағы көп тізілер,

Дәмі тәбет ашады. Шуағын төксе күліп күн.

«Қ» орнына «Ж» қойсаң, Соңғы әрпі «к» болса,

Көктен тамып түседі, Әжем сынды кісілер,

Жердің шаңын басады. Қолға тағар мүлікпін.




к

қ



4.Ойлан тап ойыны.Мына фигуралардың орнына тиісті әріптерді қойсаңдардар Н.Жақаевтің «Еңбекті сүйсең менше сүй» өлеңінің бір шумағы шығады.

5.Жұмбақ шешіп көрейік.Жұмбақты шешіп шешуінің суретін саламыз.

Қыран Сұңқар

Ерте тұрдым, Қалың киімді ұнатады,

Алып ұрдым. Шешіндірсең жылатады.

(есік) (пияз)

Бес ін,бес іннің Ти десем тимейді,

Ауызы бір ін. Тиме десем тиеді.

(қолғап) (ерін)

Іші жұмсақ,сырты қатты, Күндіз бәрі қашады,

Еті қызыл,сүті тәтті. Түнде аспанды басады.

(қарбыз) (жұлдыз)

Қабат-қабат қаттама, Аяғы жоқ жүреді,

Ақылың болса аттама. Ауызы жоқ сөйлейді.

(кітап) (хат)

6.Сұрақ - жауап яғни әр топтың топ басшылыры шығады.мына жерден ұяшық таңдап сол ұяшықтағы сұрақтарға мүдірмей жауап беру керек.

Қыран Сұңқар

англолбншб1111

1)Желтоқсан оқиғасы қай уақытты болды?

2)Зат есім дегеніміз не?

3)Ата Заң қашан қабылданды?

4)Сын есім дегеніміз не?

5)Жеті атаңды ата.

6)Алда қандай мереке келе жатыр?

7)ҚР президенті кім?

8)ҚР рәміздерін ата.

9)Сөйлем мүшелерін ата.

10)Желтоқсан құрбандарын ата.

11)Жыл мезгілдерін ата.

12)12 жылды атап шық.

Өте жақсы қатыстыңдар.Жеңіске жеткен топты марапаттауға бастауыш оқу ісінің меңгерушісі: Бименова Шолпан Әбенқызын шақырамыз.

Сабақ аяқталды, сау болыңыздар.


Қарағанды обл.Ұлытау ауданы.

Жезді аралас орта мектеп-интернаты КММ

Бастауыш сынып мұғалімі:Абишева Гүлназ Кауметовна.

Ашық сабақ: математика

Тақырыбы: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейтуді бекіту.

Мақсаты:

Үш таңбалы санды бір таңбалы санға разрядтан аттап жазбаша көбейту тәсілімен жұмысты жалғастыру.

Оқушылардың ойлауын.сабаққа деген ынтасын,қызығушылығын дамыта түсу.

Оларды шапшаңдыққа, адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Түрі: Бекіту сабақ.

Құрал - жабдықтар:оқулық,схемалар,дербес жұмысқа арналған карточкалар.

Сабақ жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Шырылдады қоңырау, Сендерге табыс тілейміз,

Біз сабақты бастаймыз, ,Жарық пен жылу денсаулық,

Партамызға отырып. Сіздерге де тілейміз,

Өзара көз тастаймыз, Алда болсын жақсылық.

Табыс тілеп көзбенен.

Жаңа білім алуға,

Алға қадам аттаймыз.

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Бізге бүгінгі сабағымызға орай қандай құстар ұшып келіпті?

2.Үй жұмысын тексеру.

2-3 балаға үй жұмысын оқытып өту.

Бүгінгі сабағымыз күндегіден ерекше болмақ.Бұл сабақта екі топпен жұмыс жасаймыз.1-топ қарлығаш,2-топ көгершін.

3.Дәптермен жұмыс.

13-ші сәуір. 15 санын толтырып өту.

№1 есепті құстар алыстан шаршап ұшып келді. Сондықтан шаршағандарын басу үшін құстардың алып келген тапсырмасын орындап, шаршағандарын басайық.

1 топ 2 топ

27*3 49*4

186*2 236*2

№2 есеп ауызша.

1 топ

Қосылғыш

163

151


810


Қосылғыш


279

130


106

Қосынды мәні

400


390

1000

300


2 топ

Азайғыш

600

420


300


Азайтқыш

150


59

64

71

Айырма мәні


200

100


71

1 топ 2 топ

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаныСыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

№4есеп салыстыру.

5дм 3см*2 120см 700кг-126кг*2 300кг
6м 4см*3 250см 500кг+137кг*3 1т

№5 теңдеу шешу.

Х+(600-127)=850 900-а =340+180

Теңдеуде не белгісіз?

1 топ

Шешуі: 200*7=1400л

Жауабы: бір аптада 1400 литр су ағады.

2 топ

Шешуі: 36*10= 360Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

360-280= 80

Жауабы: 80 орын бос қалды.

№8 есеп

Ауызша схемамен есеп құрастыру.

1 топ 2 топ

280км ?км,40км артық 640км ?км

?км 980км

№9 Сынық сызық құрастыру

А

С

6см 3см 5см

В Д

6см + 3см + 5см = 14см

Логикалық есептер.

Ойлап ешкі лақтарын Үш көжекке түскі аста

Әкелді ағаш бұтақтарын Үш көршісі кеп қалды

Он алты бұтақ барлығы Бақшада олар әрқайсысы

Еденге қойды төрт лаққа Жеті сәбіз жеп алды

Бөледі қалай ол мұны? Неше сәбіз желінді?

(16 : 4 = 4) (7* (3+3) = 42)

2 мысықтың неше аяғы бар? 2 * 4 = 8

5 тышқанның неше құлағы бар? 5 * 2 = 10

7 торғайдың неше қанаты бар? 7 * 2 = 14

Релексия.

-Сендерге қандай тапсырма ұнады?

-Қандай тапсырманы орындауда қиналдыңдар?

Ойын «Түс»

Мен сан жасырдым ол үш ондықтан ,нол бірліктен тұрады.18-ді азайттым,6-ны қостым,7-ні азайттым,5-ті қостым,11-ді азайттым.Шыққан санды дәптерге жазыңдар.Сендерге сабаққа қойылатын баға шығуы тиіс.

( 30 - 18 + 6 - 7 + 5 - 11 = 5 )

Үйге тапсырма: №10 есеп






Қарағанды обл.Ұлытау ауданы.

Жезді аралас орта мектеп-интернаты КММ

Бастауыш сынып мұғалімі:Абишева Гүлназ Кауметовна.

Сыныптан тыс жұмыс.

Тақырыбы: «Кім жылдам?»

Мақсаты:

Оқушылардың өткен тақырыптарын пысықтау,естеріне түсіру.

Оларды адамгершілікке,еңбекке,шапшаңдыққа, өз ойларын толық жеткізе білуге тәрбиелеу.

Оқушылардың ойын,тілін ынтасын,зейінін арттыру.

Сабақ барысы:

Қазір сыныптан тыс сабақ өтеміз.Бұл сабақты жарыс түрінде өткіземіз.Ол үшін 2 топтың атын тыңдайық.

1)Балдырған тобы

2)Ақжелкен тобы

Ендеше топ мүшесін сайлап алайық. Балдырған тобынан:Найзабек Ерасыл , Ақжелкен тобынан: Амантай Еркеназ.

Бүгінгі болатын сайыс түрлерімен танысып алайық.

1)Таныстыру.

2)Жұмбақ шешу. Шешуіндегі суретті салу.

3)Ребус шешу.

4)Суретпен жұмыс.

5)Кім шапшаң?

6)Сөзден бірнеше сөз жасау.

7)Сұрақ- жауап

Ер әр топ өздерін таныстырып өтсін және ұрандарын айту керек.

1 топ

Біз балдырған баламыз,

Айтқан тілді аламыз.

Қуанамыз ,күлеміз,

Бақытты өмір сүреміз.

2 топ

Кемесімен білімнің,

Сапар шеккен достармыз,

Топтың аты «Ақжелкен».

Болашаққа бастармыз.

Балдырған Ақжелкен

Ерте тұрдым, Қалың киімді ұнатады,

Алып ұрдым. Шешіндірсең жылатады.

(есік) (пияз)

Бес ін,бес іннің Ти десем тимейді,

Ауызы бір ін. Тиме десем тиеді.

(қолғап) (ерін)

Іші жұмсақ,сырты қатты, Күндіз бәрі қашады,

Еті қызыл,сүті тәтті. Түнде аспанды басады.

(қарбыз) (жұлдыз)

Қабат-қабат қаттама, Аяғы жоқ жүреді,

Ақылың болса аттама. Ауызы жоқ сөйлейді.

(кітап) (хат)

Қазір мына ребусты шешіп, шешуін тақтаға ілеміз.

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

Бала тілі бал.

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

От - тілсіз жау.

Келесі тапсырмада суретпен жұмыс жасаймыз.

Бұл суретте бала қандай қателік жасап жатыр сон табамыз.

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

Келесі сайысымыз кім шапшаң деп аталады.қазір мына суреттерді көріп алып қалай орналасса солай орналастырып суретін салу керек.

Сыныптан тыс іс-шара Сөз маржаны

Алтыншы тапсырмада ұзақ сөз беріледі сол сөздегі әріптерден бірнеше сөз шығару керек.

Балдырған Ақжелкен

Ханталапай Сағалдырық

Хан,тал,ала,апа, аға,саға,ырық,

ана,талап,ата, ала,дала,ара,

хат,ант т.б алдыр,ал.

Сайысымыздың соңғы тапсырмасы топ басшыларына арналады,яғни сұрақ -жауап.

1)Қандай мереке келе жатыр?

2)Күз айларын ата.

3)Дауыссыз дыбыс түрін ата.

4)Дауысты дыбыс түрін ата.

5)Сөйлем түрлері қандай?

6)Төрт түлікті ата.

Қорытынды.

Енді сайыскерлердің жинаған ұпайларын санайық.







© 2010-2022