Ашық сабақ математика 4 сынып Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика /4 сынып/

Сабақтың тақырыбы:Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдері

Сабақтың мақсаты:

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерінің мәнін түсіне отырып,есеп шығаруда қолдана білуге үйрету

Күтілетін нәтиже:

А) Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерін түсінеді.

Ә )Әріпті өрнектерді салыстыра алады.

Б) Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша бөлу тәсілдерін есеп шығаруда қолдана алады.

Сабақ түрі: Топтық үштік,жұптық, жеке жұмыс.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Тұсау кесер

Негізгі бөлім















Қорытынды





Бағалау

Үйге тапсырма

Рефлексия

«Кірпіш» тренингі.

-Балалар , біздің алдымызда үлкен ауыр кірпіш тұр. Сол кірпішті бар күшімізді салып,жолдан итеріп тастайық.

Қанекей 1,2,3! Жарайсыңдар! Енді алдымызда қандай кедергі болса да бірігіп тоқтаусыз жылжи береміз.

Цифрлар арқылы топқа бөліну.

1.Үй тапсырмасын тексеру.

2.Х-нөлдіктер

Шарты: Әр топ 1 санды таңдап сол санның астындағы сұрақтарға жауап береді. Жауап дұрыс болса 0 белгісін қояды. Жауап беру кезегі басқа топқа ауысады.

  1. 2 3

4 5 6

1.Жолаушы жолда 2 тәулік және 6 сағат болды.Жолаушы жолда неше сағат болды ?

2.Жер телімінің ұзындығы 30 м,ені 20м.Жерді қоршап тұрған қоршаудың ұзындығын тап.

3.960-ты 3есе кеміткенде неше шығады?

4.8-ден бір бөлік 24 санына тең.Бүтін санды тап.

5.76 мен 54 сандарының қосындысын 10 есе кеміт.

6.600001 санын 2-ге кеміт.

3.Семантикалық карта

І топ

жауаптары

500

50

3000

тапсырма

45000:90

+

45000:900

+

45000:15

+

ІІ топ

жауаптары

9

90

300

Тапсыр

ма

45000:150

+

45000:500

+

45000:5000

+

ІІІтоп

жауаптары

400

600

2000

тапсырма

24000:60

+

24000:400

+

24000:12

+

ІV топ

жауаптары

12

30

200

тапсырма

24000:120

+

24000:800

+

24000:2000

+

Қорытынды:Кестені толтырған соң топбасшылары қорытып айтады.

4.№2

Жазба мен есептеулерді түсіндір.1 оқушы тақтаға шығып түсіндіреді.

Ережені қорытып шығарады.

5.Оқулықпен жұмыс.

№3 Өрнектің мәнін табады.

6.№4Теңдеулерді шешеді.

7.№5 мысалды бірігіп орындайды.

8.№8 Ітоп ІІтоп ІІІтоп ІV топ

8 14 6344 8033

15 400 4866 1951

316 404 1900 800

«Кім тез ?»

Бұл ойында әр топтан 4 оқушы шығып сөздерді атамай түсіндіруі керек.Басқа топ мүшелері оның қандай сөз екенін табады.

1 оқушы 2 оқушы

Жылдамдық Қашықтық

Аудан Өрнек

900 1800

Нөл Көбейту

Тіктөртбұрыш Есеп

3оқушы 4 оқушы

Периметр Математика

24 100000

Теңдеу Ой

Салыстыру Шаршы

Ереже Бөлу

Топбасшы бағалап ,қорытынды жасайды.

№7

Блоб ағашы

Оқушылар ұйымдасып,тренингке қатысады.Ойы шоғырланады.

Назар аударады. Есептейді,ойланады.Сандарды астындағы сұрақтарға жауап береді.



Балалар жеке жұмыс істейді.

Балалар өрнектерді шығарып,кестені толтырады.

Мәндерін салыстырады.

Топбасшылары бағалайды.





Ережені түсінеді.

Ойланып, теңдеулерді шешеді,жауабын айтады.

Оқиды,түсінеді,шығарады,жауап береді.

Ойланады,табады,айтады.



Бағалайды .

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.

Бүгінгі сабақ көлемінде өзінің деңгейін белгілейді.

Сабақтың жетістік өлшемдері (критерий)


Критерийлер

Дискриптор

Рубрикатор

1-тапсырма

Үй тапсырмасы

Барлығы дұрыс болса

2

2 дұрыс болса

1

2-тапсырма

Х-нөлдіктер

Әрбір жауапқа

1

3-тапсырма

Семантикалық карта

3 дұрыс болса

2

2 дұрыс болса

1

4-тапсырма

№2 тақтаға

Дұрыс түсіндірсе

2

5 тапсырма

№3 өрнектің мәнін табу

Барлығы дұрыс

2

2 дұрыс

1

6 тапсырма

№4 теңдеу шешу

2 дұрыс болса

2

1 дұрыс

1

7 тапсырма

№5 есеп шығару

Шарты,сұрағы, шешуі, жауабы дұрыс болса

2

Шарты ,сұрағы дұрыс емес, шешуі дұрыс

1

Шешуі дұрыс емес

0

8 тапсырма

№6өрнек түрінде жаз

Топта белсенділік танытып, есепті шығарса

1

Белсенді емес

0

9 тапсырма

№8 өрнектерді шешу

Жұптасып,2-еуін дұрыс орындаса

2

1 дұрыс болса

1

10 тапсырма

«Кім тез?»

Түсіндіруге шықса

2

Белсенді қатысса

1





© 2010-2022