- Преподавателю
- Начальные классы
- 10 саны және цифры
10 саны және цифры
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Бұлғанбай Б.Б. |
Дата | 05.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: 10 саны және цифры.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: Оқушыларға 10 саны туралы түсінік беру, 10 санының
мағынасын ашу, сандар қатарындағы 10 санының орнын
белгілеу, 10 санына дейін тура және кері санап, оны
өмірмен байланыстыра білуге үйрету.
Дамытушылық мақсаты: шапшаң санау, логикалық ойлау қабілеттерін , іздену
қабілетін дамыту;
Тәрбиелік мақсаты: әдемі жазуға, дұрыс санауға яғни сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Көрнекілігі: 10 саны белгісі, суреттер,кубик, слайд, үлестірмелі қағаздар, цифрлар;
Қолданылатын әдіс: түсіндіру, көрсету, блум таксономиясы,
Пәнаралық байланыс: сауат ашу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен шаттық шеңберін жасап, гүл шоғы арқылы бір- біріне тілек, жылы лебіздерін білдіру.
ІІ. Өткенді қайталау. «Кубизм» стратегиясы
-
9 санын ретімен санап бер.
-
9 санының құрамы неге тең?
-
9 санын тура және кері санап бер.
-
9 санының көршілері қандай сандар?
-
9 саны туралы не білеміз?
- 9 құмалақ
- 9 мамыр
- 9- сынып
Сыныпты 3- топқа бөлу:
І топ: «Алғырлар»
ІІ топ: « Ойшылдар»
ІІІ топ: «Тапқырлар»
ІІІ. Жаңа тақырыпты енгізу.
Ыңғайландыру:
-
Балалар адамда неше саусақ бар?
-
Қандай санға 5- ті қосса 10 шығады?
-Оттан ыстық не? (Отан)
- Отан сөзінің ортаңғы екі әрпін алып тастасаң, қандай сан пайда болады?
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
Демек бүгінгі тақырыбымыз: «10 саны және құрамы» Ал қанекей балалар Бері таман қараңдар Жаңа сабақ бастайық Есептерді қиналмай Лезде шешіп тастайық. 10 санының құрамы нешеге тең?
10=5+ 10=4+ 10=3+ 10=2+ 10=1+
Салыстыру (Суреттер арқылы)
4*5
10*9
10*5
Шығармашылық тапсырма беру:
-
Алғырлар тобына: 10 санына байланысты есептер құрастыру
-
Ойшылдар тобына: 10 санына сөзжұмбақ құрастыру
-
Тапқырлар тобына:
4+
7+ 9+
8+
6+
5+
Сергіту жаттығуы: Би қозғалысы арқылы
«Кім шапшаң?» ойыны:
-
Топ: Аулада 5 үйрек
Қорада 3 үйрек
1 үйрек тығылды
1 үйрек жығылды
Қалғаны неше үйрек? (6)
-
Топ: Көлден ұшты 10 қаз
Қайтып қонды 2 қаз
Қонбады оның нешеуі
Қане, кім шешеді? (8)
-
Топ: Табақта 7 өрік
Қолымда 3 өрік
Қосқанда барлығын
Болады неше өрік? (10)
Үлестірмелі тапсырмалар:
Ітоп: 8 см кесінді сыз
ІІтоп: 10см кесінді сыз
ІІІтоп: 9см кесінді сыз
Сұрақ:
-Ең ұзын кесінді қай топта?
-Ең қысқа кесінді қай топта?
ІҮ. Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі.
Салыстыру:
Ойын:
«Менің орным қайда?»
Ү. Қорытынды бөлім. 10 саны туралы санамақ ойлап табу
1дегенім білімім
2 дегенім- еңбегім
3 дегенім үмітім
4 дегенім тілегім
5 дегенім берекем
6 дегенім ақылым
7 дегенім жемісім
8 дегенім сезімім
9 дегенім толғауым
10 дегенім ойламым
Осы менен
Санамақты қорғадым.
ҮІ. Бағалау.
-
Өз топтарына баға беру
Сырттай сынау «Инсерт» стратегиясы
Білемін
Жаңа ақпарат (+)
Мен олай ойламаймын (-)
Сұрағым бар (+)
-
Пайымдау:
-
Сабаққа ауызша баға беру.
Ой-түйін.
Үйге тапсырма беру: