- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок по украинскому чтению на тему Подорож у пошуках скарбів (2 кл.)
Урок по украинскому чтению на тему Подорож у пошуках скарбів (2 кл.)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Киракосян А.А. |
Дата | 01.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
ШАХТАРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ САНАТОРНА
ШКОЛА - ІНТЕРНАТ І- II СТУПЕНІВ № 15
РОЗРОБКА УРОКУ
з українського читання у 2 класі на тему
«Подорож у пошуках скарбів»
Учитель: Кіракосян А. О.
ПОДОРОЖ У ПОШУКАХ СКАРБІВ
Мета. Поглиблювати навички роботи над різними жанрами творів, вчити
правильно і свідомо читати тексти і вірші, удосконалювати техніку
читання, виховувати бажання вчитися.
Обладнання. Маршрутна карта, машинка, таблиця №4 , таблиця слів, сигнальні
картки. "Сонячна пелюстка". Вірші учнів. Підсумок теми.
Хід уроку
I. Оголошення теми і мети уроку.
Вчитель.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
Яка нас чекає й збагачує мову.
Країна цікава, тож парти свої
Перетворіть у машини малі!
Всі сядьте рівненько, працюйте уважно -
Потрапить туди щоб було нам не важко.
Учень.
Тож, друзі, по скоріш
Зберемося у путь,
Щоб у скарбницю знань
Нам ще раз зазирнуть.
II. Актуалізація опорних знань. Розпитування.
1. Бесіда.
- Отже, ми з вами у цікавій країні. Щоб не заблукати у пошуках скарбу, використаємо карту. А допоможе нам у подорожі ця весела машинка (машинка зроблена з паперу, переставляється учителем під час уроку по пунктах маршрутної карти). - Пригадайте, над яким розділом ми працювали кілька уроків? Твори якого жанру увійшли до цього розділу? Перегляньте і назвіть їх. Скільки оповідань? Казок? Які казки? Скільки віршів? Що ще увійшло до цього розділу? (Загадки).
- Розпитування за таблицею №4 (рядок 3 з голосними [і, е, о]).
- Вирушаємо в путь по дорозі непрочитаних складів. Початок рядочка читаєте повільно, збільшуючи темп (машина розганяється).
- Гра "Обережно: пеньки". Вправа на точність зорового сприймання. Попереду - дорожній знак "пеньок". Що він означає? (Попереджає про те, що на дорозі небезпека - пеньки).
- Щоб обминути небезпеку, треба швидко побачити і назвати слово - пеньок.
ліс
гілка
казка
білка
каска
колючий
лис
болючий
4. Читання скоромовки
- Наберемо швидкості на "Заправці скоромовок".
ІІІ. Подорож сторінками розділу "Я хочу сказати своє слово" у пошуках "скарбу". 1. Читання віршів із рубрики "Сонячна пелюстка"., - Наближаємось до "Віршованого мосту". Прочитайте мовчки вірші учнів Софіївсько-Борщагівської школи. Підготуйте один з них до виразного читання вголос.
(Декілька учнів виразно читають вірші.)
-
Вікторина "З якого твору рядки?"
- Ми проїхали "Віршованим мостом" і опинилися в "Урвищі загублених речень", яке хоче повернути усі слова у їхні твори. Допоможіть йому.
-
"Не сваріться, - сказала вона, - я помирю вас!"
("Дві білки і лисиця ". О. Зима).
-
"А субота - хлібом-сіллю привела сестру неділю".
("Підкажи словечко". С. Жупанин).
-
"Лісом гуляє лагідний лис, нюхає квітку, зітхає..."
("Ліс і лис ".В. Коломієць).
-
"М'ячик став їжачком - поласує молочком".
("Їжачок-реп 'яшок ". В. Артамонова).
-
"Правду дідусь казав: ходити над річкою треба тихо".
("Жива казка". В. Струтинський).
-
"Задзвонив синенький дзвоник на стеблі".
("Задзвонив синенький дзвоник ". Т. Коломієць).
-
Відгадування загадок - добавлянок.
Таким чином, ми проїхали урвище загублених речень і потрапили до "Загадкової драбинки."
Вчитель.
- Загадка - це народний твір,
У первісний лад ще виник він,
Коли не вміли люди ще писати,
А думати навчились, міркувати.
А чи можете, малята,
Ви загадки загадати?
Діти загадують один одному загадки, які підготували до уроку.
-
Вибіркове читання уривків прочитаних творів.
Завдання.
Знайдіть і прочитайте відповіді на запитання.
-
Що порадив Сергійкові дід Микола?
-
Як побачити вітер?
-
Що побачив Володя у малиннику?
-
Які слова про небо дібрала Валя?
-
У якому блокноті записував свої вірші Лис?
-
Фізкультхвилинка.
Далі наші машини потрапили на галявину невиконаної фізкультхвилинки. Щоб обминути це місце, давайте проведемо її.
"Їхати" ми перестали і тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати, нумо вправу починати:
Руки - вгору, руки - вниз, і легесенько прогнись,
Покрутились, повертілись, на хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали, раз - присіли, другий - встали,
Всі в "машини" посідали й знову їхати почали.
6.Читання в особах. - Ми під'їжджаємо до "Театральної вежі", у якій ви повинні прочитати казку "Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші" в особах. (Читання в особах по частинах, які визначили на уроці, коли вивчався цей твір).
7. Гра "Продовжи прислів'я".
-
А ось і "Хатинка зажурених прислів'їв". А в ній - і скриня скарбів.
-
Відновіть прислів'я, з'єднавши відповідні рядки з правої і лівої колонок.
Мудрим ніхто не вродився,
Слово до слова той краще і сіє. а навчився.
Добре слово, Хто грамоти вміє,
зложиться мова, що добрий день.
8. Висновок. - А ось ми дійшли до справжнього скарбу. Спробуємо відгадати, що є скарбом, переставивши склади в словах. лаШко - рівост бівскар. більшийНай бскар няуч - нязнан. І заскати єсво восло в житіт можез йто, хто габато єзна і євмі. (Школа - острів скарбів. Найбільший скарб учня - знання. І сказати своє слово в житті зможе той, хто багато знає і вміє).
IV. Підсумок уроку. Збіг урок наш, як коротка мить. (Дуже швидко час біжить)! Ще попереду у нас багато кроків: І цікавих, і важких уроків. Завдання покличуть у майбутнє, Найскладніше ж завдання - життя. Тож старайтесь вправно все вивчати! Пам'ятайте: учня скарб - знання!