Конспект по украинскому языку на тему: Українська народна пісня Ходить гарбуз по городу (1 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема уроку. Українська народна пісня "Ходить гарбуз по городу".
Мета уроку: навчальна: познайомити дітей з українською народною піснею; учити сприймати на слух і усвідомлювати текст з одного прослуховування; визначати характер художнього твору; розвиваюча: розвивати акторські здібності, усне зв'язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення української мови.
Обладнання: гості уроку - Чистомовочка, Пан Гарбуз; предметні малюнки - кавун і гарбуз; динамічний посібник: "Ходить гарбуз по городу", маски для інсценізації пісні; запис пісні: "Ходить гарбуз по городу"; гарбузовий пиріг.

Хід уроку 1. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок!

Хутко всі, часу не гаймо,

Працювати починаймо! - Діти, візьміться за руки і подаруйте одне одному посмішку. Що ви відчули? (Тепло, радість, гарний настрій) - Сподіваюся, що це відчуття ви збережете до кінця уроку! - А який, до речі, зараз урок? Ви, певно, вже помітили, нашу незамінну помічницю Чистомовочку. Це означає, що зараз у нас за розкладом… математика?! природознавство?! основи здоров'я?! Ні, ні, ні! Звичайно ж! Зараз у нас з вами урок української мови. 2. Актуалізація опорних знань. 2.1. Робота над загадкою.

- Сьогодні на урок до нас завітав поважний гість! Хто він? Відгадайте загадку!


На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий.

Бач, аж боком в землю вгруз!.. Хто цей лежень? - То ж … (гарбуз)! 2.2. Ігровий момент. Пред'явлення гостя уроку. - Але ж де наш гарбуз? Я не бачу! А ви? А може, ви просто не знаєте, як він виглядає? Оберіть з двох малюнків портрет Пана Гарбуза. (На дошці - зображення кавуна (рос. - арбуз) і гарбуза (рос. - тыква). Озирніться довкола! Де ж він причаївся? Чи, може, він взагалі посоромився прийти до нас, адже ми його не запрошували?! Покличмо його! - Гарбузе! Гарбузе! - Молодці, голосно гукали, а зараз - тихо, прислухаємося! - тук, тук, тук. Хто там, за дверима?

Ой! Дивіться, ой, дивіться!

В класі тут гарбуз з'явився!

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- А чи знаєте ви, що наша помічниця Чистомовочка добре володіє мовою, якою розмовляють овочі?! Сьогодні на уроці, з її допомогою, ми розучимо діалог Пана Гарбуза з його родичами, познайомимося з українською народною піснею та розіграємо її за ролями. Чистомовочка поділилася зі мною приємною новиною: Пан Гарбуз приготував для вас солодкі подарунки. Але ви отримаєте їх лише за однієї умови: на протязі уроку ви будете уважними, старанними та кмітливими. Домовилися? Тоді, за роботу! У державі пан Гарбуз Урок розпочинає, І на урок чарівний той Він усіх скликає. 4. Сприймання та усвідомлення нових знань. 4.1. Робота з динамічним посібником: "Ходить гарбуз по городу". - Чи здогадуєтеся ви, кого на урок до нас "скликає" Гарбуз? - Заплющіть очі - ніч. Розплющіть - день. Що змінилося? (На дошці з'явився малюнок городу, по якому походжає Гарбуз) - Але ж де його "родичі"? (Поряд, на наборному полотні) - Повернемо овочі на грядки, відгадавши загадки про них!

Я жовтенька, я маленька,
Мов медочок солоденька.
На баштані достигаю,
Тепле сонечко вітаю. (Диня)


Довгий, зелений,
Добрий і солоний,
Добрий і сирий.
Хто він такий? (Огірок)


Без рук, без ніг,
А в'ється, як батіг. (Квасоля)


Некрасива, шишкувата,
Як прийде на стіл вона,
Скажуть весело хлоп'ята:
- Ну й розсипчаста, смачна! (Картопля)


В полі хороше мені
Зеленіти навесні.
Чим же я - не молодець? .
Маю червоний корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаю. (Буряк)


Сидить дівчина надворі,

А коса її в коморі. (Морква)
4.2. Слухання української народної пісні: "Ходить гарбуз по городу" з опорою на ілюстрації в підручнику. С.40-41. - Ви добре впоралися із завданням. Сядьте рівненько, покладіть руки на парту. Чистомовочка навчить вас чути і розуміти мову овочів. Це не важко: треба просто бути уважними! - Відкрийте ваші підручники на с. 40-41. Розгляньте малюнки. Прислухайтесь: яка розмова відбувається між овочами? 4.3. Бесіда за змістом пісні. - Визначите, яка ця пісня - сумна чи весела. Обгрунтуйте свою відповідь. - Назвіть, кого гарбуз зарахував до свого роду. - З якими словами він звертався до своїх родичів? Ой чи живі, чи здорові Всі родичі гарбузові? - Повторимо ці рядки хором! - Як відповідали гарбузові його родичі? Іще живі, ще здорові Всі родичі гарбузові! - Повторимо ці рядки хором! - Хто з гарбузових родичів вам сподобався найбільше і чому? Фізкультхвилинка. Гра "На городі". Підведіться й гарно потягніться. Давайте у чарівний спосіб перетворимо класну кімнату на город дбайливих господарів, які виростили багатий урожай. Зараз ваше завдання - зібрати овочі. Коли почуєте назву якого-небудь овоча, ви повинні будете нахилитися, "зірвати" його і покласти у кошик. Після цього випрямитися. Якщо я назву не овіч, а фрукт або ягоду, ви повинні заперечити мені, зробивши відповідні рухи головою і пригрозивши пальцем. Готові? Починаймо! Гарбуз, вишня, яблуко, картопля, помідор, банан, капуста. 4.4. Розігрування пісні за ролями. С. 136. Обрати учнів для розігрування ролей: - гарбуза; - дині; - огірочків; - бараболі; -квасолі; - буряків; - моркви; - бобів. Видати відповідні маски. Слова автора читає вчитель. 5. Підсумок уроку. 5.1. Рефлексія. Подякуємо Гарбузові та його родичам за пізнавальний урок. ДЯКУЄМО!!! Ви з гарбузової країни, Зростаєте всі для людини. За те вас люблять і шанують, Що різні страви з вас готують. 5.2. Пригощання дітей гарбузовим пирогом. Дякую за гарний урок, за вашу дисциплінованість, уважність та кмітливість. Пану Гарбузу треба поспішати на урок до інших дітлахів. А нас чекає солодкий подарунок. Час мені уже прощатись, Треба далі відправлятись, З вами весело співати. А тепер я буду вас Пирогом всіх пригощати.



© 2010-2022