Сабақтың тақырыбы: «Бақылау жұмысы»

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.
Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың алған білімдерін тексеру, тапсырмаларды орындата отырып, өз бетінше жұмыс істей білуге дағдыландыру..
2. Дамытушылығы: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту..
3. Тәрбиелілігі: тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру
ІІ.Бақылау жұмысы:
1 - нұсқа 2 - нұсқа
№ 1 Амалдарды орында:
30 + 20 40 +10 70 + 30 50 + 40
70 - 20 70 - 50 100 - 30 80 - 50
30 + 50 60 + 20 60 + 30 20 + 70
50 - 20 90 - 30 40 - 20 90 - 40
№ 2 Теңдеуді шеш:
а + 2 = 5 9 - а = 3 2 + а = 7 10 - а = 6
40 + а = 50 а - 20 = 60 30 + а = 80 а - 20 =40
№ 3 Тиісті санды қой:
2 дм = см 2см + 3см = см 3дм = см 2 дм - 2дм = см
40 см = дм 8 дм - 4 дм = см 60 см = дм 5 дм + 3 дм = см
8 дм = см 9 дм - 7 дм = см 8 дм = см 4 дм + 3 дм = см
№ 4 Есепті шығар:
Мұрат 50 гүл бояды. Айдос одан 30 Мектеп асханасында 30 үстел бар еді.
гүл артық бояды. Айдос неше гүл Оған тағы да одан 20-сы кем үстелдер
бояды? әкелінді. Сонда асханада неше үстел
болды?
№ 5 Геометриялық тапсырма:
Ұзындығы 5 см кесінді сыз; Ұзындығы 3 см кесінді сыз;
оны 3 см қысқарт. оны 5 см ұзарт.
Төртбұрыш сыз. Үшбұрыш сыз.
III. Қорытындылау.
Сабақтың тақырыбы: 3 саны және цифры.
Сабақтың мақсаты: 1. 3 саны, оның шығуы, сандар қатарындағы орны туралы түсінік, 3 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.
2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі дамыту.
3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге, зейінділікке тәрбиелеу
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Өткен сабақты қайталау.
а) 0,1,2 сандарының құрамын, сандар қатарын қайталап, еске түсіру.
ә) «Орамал тастамақ» ойыны
б) Тай жарысы. Сандарды салыстыру < > =
1 * 2 0 * 2 2 * 1
2 * 0 1 * 1 1 * 0
3.Сергіту сәті.
4.Жаңа сабақ
- 2 кейін қандай сан келеді?
3 санының қалай шығатының, қалай жазылатынын айтып көрсету.
2 + 1 = 3 3 - 1= 2
Жұмбақ шешу.
Бір шеңберді бір шеңбер көтеріп тұр білсендер.( 8 )
5. Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырмада суреттің сюжетін әңгімелеп, оған сәйкес есептер құрастырып,3 санының пайда болуы туралы түсіндіріріледі;
2 - тапсырма. Суреттегі кесіндіні сантиметрлік жолақшамен өлшеу нәтижесі қарастырылып, оның ұзындығы 3 см болатыны, 3 см неше сантиметрден артық екені анықталады, тап-ғы әйнекшелердің орнына 1см,2см,3см қойылатыны табылады.
6.Шығармашылық тапсырма.
Әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау.
7. Дәптермен жұмыс. Өз бетінше орындау.
8. Сабақты қорыту
- Балалар, біз бүгін қай санмен таныстық? Ол сандар қатарында қай саннан кейін келеді?Ауызша бағалау

© 2010-2022