- Преподавателю
- Начальные классы
- Дөңгелек пішіннен апплекация құрастыру
Дөңгелек пішіннен апплекация құрастыру
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Конакбаева И.К. |
Дата | 05.01.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту.Суреттерге талдау, өмірмен байланыстыру Адамдар қағаз пайда болғанға дейін не нәрсеге жазды? Бұлар қандай заттар еді?
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу. Тізбектей оқу. Жеке-жеке оқу
- Практикалық жұмыс
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Бекіту: Күнделікті аппликация жапсырып үйрену, оны салыстыру.. Сұрақтарға жауап алу.
- Үйге тапсырма:33 бет.Дөңгелек пішінді аппликация құрастыру.
- Бағалау.
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні: еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Қағаз және қатырма қағазбен жұмыс. Құттықтау ашық хаты. Суретті ашық хат құрастыру. Сабақтың мақсаты: оқушыларға қағаз және қатырма қағазбен жұмыс жасауды, құттықтау ашық хат жасауды, суретті ашық хат құрастыруға үйрету. Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру. Көрнекілігі: суреттер, ашық хаттардың үлгісі. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту. Дөңгелек пішіннен апплекация құрастыруды еске түсіру. Симметрия осі деген не?
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ:
- Практикалық жұмыс
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Бекіту: Мереке күндері ашық хат жасауды үйрену, Оны сыйға тарта білу. Сұрақтарға жауап алу.
- Үйге тапсырма:34-36 бет. Қағаз және қатырма қағазбен жұмыс. Құттықтау ашық хаты. Суретті ашық хат құрастыру.
- Бағалау.
Бекітемін--------------- Мерзімі------------------ Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы:Оригами құрастыру. Сабақтың мақсаты:1. «Тырна» оригамиін схема бойынша өз бетінше құрастыру, жұмыс істеуге үйрету.2.Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту; 3.Қиялдай білуге баулу.Адамгершілікке тәрбиелеу. Көрнекілігі: қағаз түрлері. Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік. ІІ. Өткенді пысықтау. Симметрия, асимметрия деген не? Оны қалай анықтайды? ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою. ІҮ. Жаңа сабақ.
Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі «Тырна» оригамиін схема бойынша өз бетінше құрастыру. 1: 15х15см қағазын дайындап алу 2. Үлгі бойынша бүктеу 3. Тұмсығын, мойнын, қанатын жасау. 4. Дайын оригамиін мойнынан ұстап сілкісең қанатын қағатын болады.
Суреттермен жұмыс ҮІ. Түсінгендерін тексеру. Тырна құрастырғанда қандай қиындықтар кездесті? Тырна туралы не білесің?
ҮІІ. Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? «Тырна» оригамиін схема бойынша өз бетінше құрастырып үйрендік.
ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу.Оригами құрастыру.36,37 бет. ІХ.Бағалау.Мадақтау.
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Қысқы қиял. Қағазды сұлба бойынша жырту. Сабақтың мақсаты: Қысқы табиғаттың қиял арқылы бейнесін жасауға үйрету және қағазды сұлба бойынша жыртуды ретімен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру. Көрнекілігі: суреттер, қағаз түрлері Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту. Оригами құрастыру дегеніміз не? Тырна бейнесін тексеру
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Суреттермен жұмыс
- Өз бетінше жұмыс
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Бекіту: Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
- Үйге тапсырма: Қарлы дала композициясын құрастыр. 40- бет. Балапан құрастыру. 2- сурет. 41 бет
Бекітемін______________ Мерзімі_______________ Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Қағаздан сюжетті аппликация жасау Сабақтың мақсаты:
- Қағаздан сюжетті аппликация жасауға үйрету.
- Ой-өрісін кеңейту.
- Жылдамдыққа тәрбиелеу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Өткенді пысықтау.
- Жаңа сабақ. Қағаздан сюжетті аппликация жасау.
- Заттан жасалған аппликация заттық деп аталады.
- Екі немесе одан да көп заттан жасалған аппликация деп аталады.
- Сергіту сәті.
- Практикалық жұмыс.
- 1 - суретті жаса.
- Түрлі түсті қағаздан Пиязшықты және оның досын ойып аламыз
- Суретке қарап аппликация құрастырамыз.
- Түсті қағаздан бауырсақ ертегісін құрастырамыз.
- Түсінгендерін тексеру. Аппликацияның қандай түрлерін білесіңдер?
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Түсініп оқу.
- Мадақтау.Бағалау.
- Көрме ұйымдастыру.
Бекітемін______________ Мерзімі_______________ Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Жаңа жылға дайындық. Шырша дайындау. Сабақтың мақсаты:
- Жаңа жылға дайындық және шырша дайындауды үйрету.
- Ой-өрісін кеңейту.
- Жылдамдыққа тәрбиелеу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Өткенді пысықтау.
- Жаңа сабақ. Жаңа жылға дайындық.
- Жаңа жыл мерекесі жақындап қалды. Біз оны асыға күтеміз. Бұл- өте көңілді мереке. Бәріміз бірге дайындаламыз.
- Мұндай шырша жасау үшін қалың қағаздан оның жазбасын жасап алу керек.
- Әшекейлер түсті қағаз бен матадан жасалады.
- Ілгіштер мен байлағыштарға жіңішке таспаоар жарайды.
- Шырша жазбасын жасау үшін сызғыш. Циркуль, қарандаш. Қайшы, ПВА желімі керек.
- Практикалық жұмыс.
- 1-7 - суреттерді жаса.
- Түсінгендерін тексеру. Шырша ойыншықтарын жасауды үйрендік пе?
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Түсініп оқу.
- Мадақтау.Бағалау.
- Көрме ұйымдастыру.
Бекітемін _____________ Мерзімі_______________ Пәні: еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Жолақтардан құрастыру және модельдеу. Шырша ойыншықтарын жасау. Сабақтың мақсаты: Шырша ойыншықтарын жасауды үйрету. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Жинақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: Суреттер Әдісі: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ.Тақырып бойынша әңгіме өткізу. Шырша ойыншықтарын жасау үшін қағаздардың қандай түрлерін таңдап алуға болады? Шыршаға арналған ойыншықтырдың бейнелерін, көздерін неден жасайды? Шырша ойыншықтарын немен бекітіп, жалғастырасыңдар? Шырша ойыншықтарын жасауды үйрету.
- Түсінгендерін тексеру:
- Практикалық жұмыс.
- Мұндай шырша жасау үшін қалың қағаздан оның жазбасын жасап алу керек.
- Әшекейлер түсті қағазбен матадан жасалады.
- Ілгіштермен байлағыштарға жіңішке таспа жарайды.
- Шырша жазбасын жасау үшін сызғыш, циркуль, қарындаш, қайшы, ПВА желімі керек.
- Қорыту.Бүгін не үйрендік?
- Үйге тапсырма. 45 бет.
Бекітемін _____________ Мерзімі_______________ Пәні: еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Қозғалмалы модельдер құрастыру. Сабақтың мақсаты: Қағаздан ғажайып бейне жасауды үйрету. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Жинақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: Суреттер Әдісі: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ.Тақырып бойынша әңгіме өткізу. Ойыншықтар жіпке ілініп қойылады. Олар жеңіл. Бейнебір бойында жаны бар секілді биікте тербеліп тұрады.
- Түсінгендерін тексеру:
- Практикалық жұмыс.
- Мұндай аспалы ойыншықтар жасау үшін қалың қағаздан оның жазбасын жасап алу керек.
- Әшекейлер түсті қағазбен матадан жасалады.
- Ілгіштермен байлағыштарға жіңішке таспа жарайды.
- Шырша жазбасын жасау үшін сызғыш, циркуль, қарындаш, қайшы, ПВА желімі керек.
- Қорыту.Бүгін не үйрендік? 14. Үйге тапсырма. 51-52 бет.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Техникалық модельдеу және құрастыру туралы мәлімет. Металл құрастырғыштың бөлшектерімен модельдеу. Сабақтың мақсаты:
- Табиғат әлемінің әр алуан байлығынан әсер алуға, оған ұқсатып пішіндер жасауға үйрету. Металл құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Техникалық модельдеу және құрастыру туралы мәлімет. Металл құрастырғыштың бөлшектерімен модельдеу.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру. Металл құрастырғыштардың бөлшектерін ата.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Түсініп оқу.
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Самокат құрастыру. Сабақтың мақсаты:
- Самокат жасауға үйрету. Металл құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Самокат құрастыру.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру. Оқулықтағы 59- беттегі сұрақтарға жауап беру.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Түсініп оқу. Самокат құрастырып келу.
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Экскаватор құрастыру. Сабақтың мақсаты:
- Экскаватор жасауға үйрету. Металл құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Экскаватор құрастыру.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру. Оқулықтағы 61 беттегі сұрақтарға жауап беру.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Түсініп оқу. Экскаватор құрастырып келу.
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: «Лего» құрастырғыштың бөлшектерінен тікұшақ құрастыру. Сабақтың мақсаты:
- Тікұшақ құрастырып үйретуді қайталау.. Металл құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Алдымен тиісті құрастырғыш бөлшектерінен қыш құрастырамыз. Біздің жасаған ұшқышымыз жүргізуші де болуы мүмкін. Тікұшақты ұшқыр қайыққа айналдыру оп-оңай. Автомобиль етіп қайта жасауға болады.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру.Тікұшақтың, экскаватордың бөлшектерін ата.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Қайталау
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу. Сабақтың тақырыбы: Әр түрлі материалдардан құрастыру Сабақтың мақсаты:
- Батбұрауық құрастырып үйретуді қайталау.. Металл құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Парашют күмбез шатыр мен арқаннан тұрады. Күмбездің көмегімен парашют әуеде қалықтай алады. Арқан ұшу кезінде адамды ұстап тұрады.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру. Парашют, батбырауық бөлшектерін ата.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Қайталау
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні:еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Табиғи және жасанды маталар туралы түсінік. Жіппен жұмыс істеу.Жіп туралы мағлұмат беру. Сабақтың мақсаты: Табиғи және жасанды маталар туралы үйрету және жіппен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру. Көрнекілігі: мата, жіп, ине. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту. Әр түрлі материалдардан парашют құрау.
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Суреттермен жұмыс
- Жіп иіріп үйрену.
- Жіптің түрлері
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Бекіту: Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
- Үйге тапсырма: Матамен жұмыс істеу. Жіппен жұмыс істеу. Мата, қалың түрлі түсті жіп, ине, түрлі түсті ілгектер алып келу.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні : еңбекке баулу.
Сабақтың тақырыбы: Жіптен, тоқыма баудан, иірілген жіптен модельдеу. Сабақтың мақсаты:
- Жіппен жұмыс істеуді үйрету;
- Ой-өрісін, танымдық қабілетін дамыту;
- Шыдамдылыққа, эстетикалық тәрбиесіне баулу.
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
- Психологиялық дайындық.
- Жаңа сабақ. Сендердің сыныптарыңның Идеялар қоры альбомында сабақтың тақырыбына сай келетін материал көп. Олардың кейбіреуі оқулықта берілген.
- Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі
- Сергіту сәті.
- Түсінгендерін тексеру.
- Қорытындылау Бүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?
- Үйге тапсырма:Қайталау
- Мадақтау. Бағалау.
Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Қиял өрнектерінің элементтері. Мысық апплиткациясын құрастыру. Сабақтың мақсаты:1. Оқушыларға жіптен, тоқыма баудан иірілген жіптен модельдер жасауға үйрету. 2.Тілін, сөздік қорларын дамыту. 3.Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап Көрнекілігі: тақырыптық суреттер Түрі: жаңа сабақ. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
- Үй тапсырмасы:Жіптен, тоқыма баудан,иірілген жіптен модельдеу.
- 7-суреттер бойынша жіп қалдықтарынан түйме-шашақ пен күлтебас жаса.
7.Түсінгендерін тексеру: Қорытындылау. 8. Үйге тапсырма:Түсініп оқу.72,73 бет. 9.Бағалау. Бекітемін__________ Мерзімі____________ Пәні:еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Түйме- шашақ жасау. Бет белгі жасау. Сабақтың мақсаты:1. Оқушыларға жіптен, тоқыма баудан иірілген жіптен модельдер жасауға үйрету. 2.Тілін, сөздік қорларын дамыту. 3.Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап Көрнекілігі: тақырыптық суреттер Түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
- Үй тапсырмасы: Қиял өрнектерінің элементтері.
3. Мақсат қою кезеңі. Түйме - шашақ жасау. 4. Жаңа сабақ Түйме- шашақ жасау.
- 7-суреттер бойынша жіп қалдықтарынан түйме-шашақ пен күлтебас жаса.
5.Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі Оқушының өздігінен жасауы. Жасаған түйме шашақтарды өз киімдеріне әдемі, сәнді етіп тағу.
6.Сергіту сәтін өткізу. Бас аяқпен топ-топ, Шапалақпен хоп-хоп, Бір оңғп,бір солға. Өзіңді-өзің айнала.
7.Түсінгендерін тексеру: Қорытындылау. 8. Үйге тапсырма:77-78 бет. Түйме -шашақ жасап келу. 9.Бағалау.
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні:еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Түйме қадау. Тігіс түрлері/торлап, көмкеріп, жөрмеп тігу/.
Сабақтың мақсаты: Түйме қадау, тігіс түрлерімен /торлап, көмкеріп, жөрмеп тігу/ таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу.
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, үйрету. Көрнекілігі: мата, жіп, ине. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту.Түйме - шашақ жасау.
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Суреттермен жұмыс
- Түйме қадап үйрену.
- Тігіс түрлерін үйрену.
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Түйме қадау тәсілдерін ата.
- Түймені қай жағынан бастап қадайды?
- Тігістің қандай түрлерін білесің?
- Торлап тігу қайда қолданылады?
- Жөрмеп тігу қай кезде қолданылады?
- Бекіту: Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
- Үйге тапсырма: Түйме қадау. Тігіс түрлері/торлап, көмкеріп, жөрмеп тігу/. 82-86 бет
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні:еңбекке баулу
Сабақтың тақырыбы: Матадан жасалған аппликация. Сабақтың мақсаты: Матадан аппликация жасаумен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу.
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, үйрету. Көрнекілігі: түрлі мата, жіп, ине. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту.Түйме - шашақ жасау.
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Суреттермен жұмыс
- 88-90 бет түсіндіру.
- Бөлшектерді сурет бойынша қағаздан немесе мата қиықтарынан пішеміз. Содан кейін оларды матаға тігеміз.
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Түйме қадау тәсілдерін ата.
- Түймені қай жағынан бастап қадайды?
- Тігістің қандай түрлерін білесің?
- Торлап тігу қайда қолданылады?
- Жөрмеп тігу қай кезде қолданылады?
- Бекіту: Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
- Үйге тапсырма: Матадан жасалған аппликация. 88-89 бет
Бекітемін----------------- Мерзімі------------------- Пәні:еңбекке баулу Сабақтың тақырыбы: Тұтқыш дайындау. Сабақтың мақсаты: Тұтқыш дайындаумен жасаумен таныстыру; Түсініп оқуға дағдыландыру; ойлауын дамыту; байқампаздыққа баулу.
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, үйрету. Көрнекілігі: түрлі мата, жіп, ине. Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару.
- Өткенді қорыту. Тігіс түрлері. Торлап тігу.
- Мақсат қою кезеңі: Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. Суреттермен жұмыс
- 86-87 бет түсіндіру.
- Сергіту сәтін өткізу.
- Түсінгендерін тексеру.
- Бекіту: Бүгінгі сабақта не білдіңдер?
- Үйге тапсырма: Тұтқыш дайындау. 86-87 бет