Математика: Қосу және азайтуға берілген өзара кері жай есептер. 3 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика

Уақыты:09.10.15ж

Кабинет: 203

Мұғалім:Джансенбаева

Сабақтың тақырыбы

Қосу және азайтуға берілген өзара кері жай есептер

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор

Сабақтың жабдығы

суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.

Жалпы мақсаттар

Оқыту нәтижесі

Мақсаты: оқушыларды өзара кері есептер құрастыруға және шығаруға жаттықтыру. Көпбұрыштар түрлері жайындағы түсінікті тиянақтау. Екі таңбалы сандарды оқуға, жазуға және салыстыра білуге машықтандыру. Тез ойлап тез есептеуге үйрету.

Білімділігі: екі таңбалы санның ондықтарға және бірліктерге жіктелуі және сол білімге негізделген есептеу тәсілдерімен таныстыру.

Дамытушылығы: тапсырмаларды орындау арқылы ой - өрістерін дамыту, өз беттерінше есептерді шығару қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелігі: шығармашылықпен жұмыс жасауға үйрету, ұйымшылдықпен жұмыс жасауға, бір - біріне деген сыйластыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: кеспе сандар касса, карточкалар геометриялық фигуралар, слайдтар.

Сабақтың түрі: Жаңа материалды оқыту, игеру, логикалық тапсырмалар беру.

Сабақтың барысы: ұйымдастыру. Оқушыларды топқа бөлу. Әр топтың топ басшысын бағалау парағын беру.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау парақшасымен таныстыру

Топқа бөлу

Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.

Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.

Ынтымақтастық атмосферасы

Балалар, бір - біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Үй тапсырмасын пысықтау


Көбейту кестесін еске түсіру

Сөзжұмбақты шешу.
1дм - де неше см бар?- 10см
100 саны неше таңбалы сан?
1м - де неше дм бар?
1м - де неше см бар?
Қосуды қай амалмен тексереміз?
Азайтуды қай амалмен тексереміз?
Сыйымдылықтың өлшем бірлігі?
Массаның өлшем бірлігі?

Оқушылар ауызша орындайды

Жаңа сабақ

Жаңа сабақ: 100 - ге дейін санау.
Ауызша есептер айту.
Ондықтармен бірліктерден құрылған санды жазу және оқу
2 онд 4 бірл 24 3 онд 2 бірл 32 9 онд 6 бірл 96
5 онд 7 бірл 57 8 онд 1 бірл 81 7 онд 9 бірл 79
Оқулықпен жұмыс.
Әйнекшелердің орнындағы сандарды суретті пайдаланып тауып жазу:
90+5=95
60+0=60
40+4=44
95 - 5=90
60 - 0 =60
44 - 4=40
95 - 90=5
60 - 60=0
44 - 40=4
5+90=95
0+60=60
4+40=44

Топтарға тапсырма:

Мына сандарды цифрмен жаз.

а)жиырма бес; отызалты;қырық екі; жүз; алпыс төрт;

ә)он жеті;қырық төрт; отыз екі; алпыс жеті; он бес; елу тоғыз;қырық;

б)жиырма үш;қырық төрт; елуүш; алпыс; он үш;қырық тоғыз;

в)елу төрт; сексен үш; жиырма екі; алпыс екі; тоқсан екі;

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Сергіту сәті

Бір, екі, үш,
Бойға жинап күш.
Әдемі етіп жазамыз,
Күнде бестік аламыз.

Оқушылар сергіту сәтін жасайды

Ой толғаныс

1 - топ --------------------------------------------2 - топ -----------------------------------3 - топ
Тергені - 9 шелек ---------------------------- тергені -? ------------------------------ Тергені - 9 шелек
Бергені - 5 шелек --------------------------- бергені - 5ш --------------------------- бергені --?
Қалғаны -? ------------------------------------- Қалғаны - 4ш ------------------------- қалғаны - 4 шелек.
Ш: 9 - 5=4 -------------------------------------- Ш: 5+4=9 -------------------------------- Ш: 9 - 4=5ш
Жауабы: 4шелек алма қалды ----------- Ж: тергені 9 шелек алма ---------- Ж: бергені 5 ш алма
9 5? ----------------------------------------------? 5 4 --------------------------------------- 9? 4

Сабақты бекіту

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Саған қайсы тапсырма қиын болды?


Үй тапсырмасы

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау

Оқушылар күнделіктеріне жазады

Бағалау

Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.

Бағалау парақшасын толтырады

Кері байланыс



© 2010-2022