- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ Үш таңбалы сандар. Ауызша қосу және азайту тәсілдері
Ашық сабақ Үш таңбалы сандар. Ауызша қосу және азайту тәсілдері
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Набиева Ж.Б. |
Дата | 03.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
3 «в» сыныбына арналған математика пәніне қысқа мерзімді жоспары
Уақыты: 08.09.2015ж
Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы сандар.Ауызша қосу және азайту тәсілдері
Сабақтың мақсаты:қалдықты табуға арналған өзара кері есептерді құруды және шешуді қайталау. Үш таңбалы сандар және сәйкес шамаларды қосу мен азайтуды қайталау.
Сабақтың міндеті:Көпбұрыштар мен бұрыштардың ұқсастығын және айырмашылығын тағайындау.
Күтілетін нәтиже:
Топпен жұмыс жасайды,пікірін дәлелдеуге үйренеді .Топта кеткен қателерді түзетеді,талдайды. Топта қосу және азайту әдістерін бекітеді.Ондықтан аттап қосу және азайту әдістерін қолданады.2 Топпен жұмыс жасайды,пікірін дәлелдеуге үйренеді.Қамтылатын модульдер: ой қозғау,топтастыру. Қалыптастырушы бағалау.Бағалау бетшесі. Қадамдар:
1.Шаттық шеңбері
2.Үйге тапсырманы сұрау
3.Тұсаукесер
4.Негізгі бөлім
5.Қорытынды
Сабақтың барысы:Мұғалімнің әрекеті
Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық
Шаттық шеңбері:
Үй тапсырмасын тексеру: 7-тапсырма
Тұсаукесер сәті:тірек білімді белсендіру арқылы сабақтың тақырыбы ашылады. Ауызша есептеу .
Арифметикалық диктант.
Негізгі бөлім:
1-тапсырма оқулықтағы бойынша ауызша талдайды.
300+200 250+300 240+90 300+700
500-200 550-300 330-90 1000-300
500-300 550-250 330-240 1000-700
2-тапсырма
200+80>60+70 200-60<70+90
3- тапсырма. Есептерді шығар.
Әкелінді -450 (а) Әкелінді -?(а)
Жұмсалды -50 (а) Жұмсалды -50 (а)
Қалды -? (а) Қалды -400 (а)
Әкелінді -450 (а)
Жұмсалды -?(а)
Қалды -400 (а)
4-тапсырма оқулықтағы тапсырма бойынша ауызша талдайды.
5-тапсырма теңдеу құр және оны шеш:
х+200=500 у-200=800
Топпен жұмыс:3-5-6- тапсырманы ұсыну
Қорытынды. 6- тапсырма
Бағалау ( қалыптастырушы бағалау, бағалау бетшесін беру, өзін және жұбын бағалайды)
Үйге тапсырма беру.6- тапсырмасын алады.
Рефлексия: Сабақта, сенің ойыңша, нені орын-дай алдың? Сеніңше, қай тапсырманы орындай алмадың? Неге?Болашақта нені ескру қажет?
Оқушының әрекеті
Шаттық шеңберінде бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді: сабақтан алда бол!.....
Ауызша есептеу . Арифметикалық диктант.Бірліктердің астын 1,ал ондықтардың астын 2 сызықпен сызыңдар.
46,68,39,30.... Тек жауаптарын ғана жазыңдар.....
1- тапсырма.Тапсырманы тақтада орындайды.
500, 550,330,1000,300,250,240,700,200,300,90,300.
2-тапсырма
200+80>60+70 200-60<70+90
3- тапсырма.Шешуі:
450-50=400 400+50=450 450-400=50
Оқушылардың болжамды жауаптары:
4-тапсырма оқулықтағы бойынша ауызша талдайды.
5- тапсырма.
х+200=500 у-200=800
х=500-200 у=800+200
х=300 у=1000
300+200=500 1000-200=800
7- тапсырма ауызша талдау.
Қорытынды
Бағалау бетшесі арқылы бағалау
Үйге тапсырмаға 6- тапсырмасын алады.
Рефлексия 7- тапсырмасын жасайды.