Урок по математике Планирование

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың жоспары

Поурочный план

The plan of the lesson

Күні/ Дата/ Date: 22.11.2012

Сынып/Класс/Klass: 2 «Ә»

Пән/ Предмет/ Subject: Математика

Сабақтың тақырыбы/ Тема занятия/ Theme: ± 4 .Қайталау

Мақсаты/ Цель занятия/ Objectives :

білімдік / образовательная/ educational: Оқушылардың алған білім ,білік дағдыларын қорытындылау,қарапайым әріпті өрнектермен,тендеулермен,мысалдар шығаруымен байланысып,есептерді 4 саның кестелік қосу мен азайтуды 1 немесе 2 амалдарымен есеп шығаратын есептердін шешімдерің салыстырудын білімің кенейту.

дамытушылық/ развивающая/ developing:;Оқушылардың есте сақтау,өз бетімен еңбектену сезімдерін,ауызша,жазбаша есептеу қабілетін дамыту,ойда тез есептей қабілеттерін дамыту.

тәрбиелік/ воспитательная / bringing-up: Оқушыларды математиканың тілде сөйлеуге,жазу талаптарын сақтауға,толық жауап берүге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Қайталау

Сабақ типі: Ертегі сабағы

Сабақ әдісі: әнгімелесу,көрнекілік,түсіндіру,сұрақ-жауап.

Көрнекі құралдар/ Оборудование/ Resources: презентаця,тақта,жеке карточкалық жұмыстар.

1.ұйымдастыру кезеңі.

2.психологиялық сәт.

3.кіріспе.

4.негізгі бөлім.

-Кірпінің тапсырмасы;

-Қасқырдың тапсырмасы;

-Қоянның тапсырмасы;

-Тұлкінің тапсырмасы;

-Аюдың тапсырмасы;

5.Қорытынды.

Сабақтың кезеңдері:


Өту барысы:

Ұйымдастыру:





Психологиялық сәт:






Кіріспе:


















Негізгі бөлім:


Кірпінің тапсырмасы:







Қасқырдың тапсырмасы:










Қоянның тапсырмасы:








Түлкінің тапсырмасы:














Аюдың тапсырмасы:
























Қорытынды:











Бағалау:

Үй жұмысы:

-Сәлеметсіздер ме, балалар!? (сәлеметсіз бе), көңіл -кұйлерін қалай?(жақсы)

-Бүгін бізде кезекші кім?Сабақта кім жоқ?

-Сабаққа дайынсындар ма? (иә)

-Ендіше сабағымызға көшпес бұрын менен кейін өлең жолдарын қайталандар:

Үлкендерге сіз!

Кішілерге сіз!

Бәрінеде иіліп!

Сәлем бердік біз!

-жақсы, ал енді кішкене мені тыңдай тұрындар.

Ерте , ерте, ертеде

Қостанай деген өлкеде,

№ 20-шы мектепте

Арыстандай айбатты,

Жолбарыстай қайратты,

Білімді де тәртіпті,

2-ші «Ә» сыныбы болыпты.

Аптаның бір кұнінде

Ертегілер өлкеден

Кейіпкер ол домалақ

Келді бізге көмек сұрап...

-балалар, бұгінгі сабағымызға «Бауырсақ» келіп көмек сұрап жатыр, ол ата мен әжене барғанда орманда адасып кетті, ал орманда неше түрлі аңдар бар. Аңдар бауырсаққа тапсырмаларды ұсынды, бірақ оған көмек керек, бауырсаққа көмектесеміз бе? (иә). Жақсы!

-ормандағы бірінші бөгеті ол - кірпі.

1-ші қатар:

8+4 12-4

9+4 13-4

2-ші қатар:

4+8 4+9

12-8 13-9

3-ші қатар:

1+3 4-2

15-11 7-3

-Жарайсындар !

-Өте жақсы!!!Сендер кірпінің тапсырмасын орындапболдындар!!!Енді бауырсақты әрі қарай жібереді!

Ендіше бауырсақтын келесі бөгеті ол-қасқыр. Қасқыр сендерге тендеулерді шешүге ұсынысып отыр!

(76 бет,№2тапсырма)

1 қатар: 2 қатар : 3 қатар:

4+х =11 11-х=4 х-4=7

4+х=12 12-х=4 х-4=8

-Жақсы! Міне қасқырдын тапсырмасын да орындап болдық!!!

-Жарайсындар!!!Енді бауырсақ қасқырдан да өтті!!!

-Демек келесі бөгетіміз не? Қоян дұрыс!

-Қане барлығымыз орнымыздан тұрып сергіту сәтін өткізейік!

Раз -подняться , подтянуться

Два-согнуться,разогнуться

Три-в ладоши три хлопка,

Головою три кивка.

На четыре-ноги шире,

Пять-руками помахать

Шесть за стол тихонько сесть.

Балалар, сендер түлкіні қорқасындар ма? Ендіше түлкінің тапсырмасына қараймыз.

  • Өрнекті жаз және оның мәнің тап:

1-қатар :а мен 4 саның қосындысы мұндағы а =50

а мен 4 саның айырмасы,мұндағы а = 54

2-қатар :а мен 4 саның қосындысы мұндағы а =53

а мен 4 саның айырмасы,мұндағы а = 57

3-қатар :а мен 4 саның қосындысы мұндағы а =9

а мен 4 саның айырмасы,мұндағы а = 13

-Жарайсындар!!!

Біз жана қу түлкіден құстарды және бауырсақты құтқардық.

-Балалар ендіше бауырсақтын келесі бөгеті не?(аю)

-Аю сендерге өздік жұмыс дайындады!

Әр қатарда карточкалар бар! Сол тапсырманы тез орындап шығамыз.

Есептерді салыстыр. Не байқадың?

1)Әсияның 10 сары және 4 қызыл шары бар еді.

Ол 2-еүін досына берді. Әсияда неше шар қалды?

Әсияның 14 қызыл ары бар еді ол 2-еүін досына берді .

Әсияда неше шар қалды?

Сары -10ш Қызыл-14 ш

Қызыл -4 ш Берді-2 ш

Берді-2 ш Қалды?

Қалды-? Шешүі:

Шешүі: 14-2=12

(10+4)-2=12 Жауабы:12 ш.калды

Жауабы: 12 ш. Калды

2) Екі буыннан тұратын сынық сыз.Оның бірінші буынының ұзындығы 5 см,ал екіншісінікі 1см. Сынық сызықтын ұзындығын тап.

5+1 = 6

(Орындап болған соң бір неше оқушыдан тексеру)

-Жаксы жарайсындар балалар!!!!

-Біз бауырсақты қандай аңдардан құтқардық?

(кірпі,қасқыр,қоян,түлкі,аюлардан)

-Олардын тапсырмалары қиын болды ма? (жоқ)

-Біз қандай тапсырмаларды орындадық?

-Бауырсақ сендерге өз алғысын білдіріп жүруде және сендерге кішкентай сыйлықтар дайындады.

(сыйлықтарды таратам)


76 бет,№4 77 бет,шы.армашылық тапсырма



Сынып жетекшісі: _______ Қадірбек Ақсұнқар Батырғалиқызы

Әдіскер:_______ Жакетова Сабира Бакитжановна

Машықкер: Жабулова Арайлы М-31тбының студенті



© 2010-2022