Письмо малої літери в. Розвиток зв’язного мовлення

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема. Письмо малої літери в. Розвиток зв'язного мовлення. Мета: навчити дітей писати малу букву в, показати особливості її з'єднання з іншими буквами в складах і словах.

розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику, фонематичний слух,

увагу, старанність, вміння порівнювати і аналізувати; технічні та

графічні навички письма;

виховувати вміння співпрацювати, почуття відповідальності, обов'язку. Тип уроку: вивчення і первинне закріплення знань. Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, пояснення), наочні (ілюстрації), практичні (вправи). ФОПД: індивідуально - відокремлена, фронтальна. Обладнання: сигнальні картки, горіхи, прописи, буква в з картону, малюнок дерева, комп'ютер, магнітофон, малюнковий план, малюнки вишень для штрихування, кольорові олівці.

Хід уроку.
1 Організація класу до роботи. Станьте, діти, поверніться, гостям нашим усміхніться, привітайте всіх у нас. - Добрий день! Вітаєм вас. Подивилися на мене, Усміхнулися усі. Хто готовий до роботи? Хто бадьорий? Молодці! - До нас у гості завітала Мудра Сова. Та не сама, а з Вітром. Давайте спробуємо його відчути. Махніть долонею перед обличчям.
2 Зв'язок уроку письма з уроком читання. 2.1 Повторення раніше вивченого. Мудра Сова розповіла мені, що у книжковому царстві на мальовничій сторінці жили - були букви. І були вони всі різні:

  • Які бувають букви? (Великі і маленькі, друковані і рукописні.)
Кожна буква мала свій характер. Та вітер, пролітаючи над ними, хотів пожартувати, дмухнув і переплутав букви. Вони завередували і втекли. Мудра Сова просить знайти їх і повернути на місце. - Чому немає рукописної букви в? Для чого нам потрібно навчитися її писати?
3 Оголошення теми і мети уроку. Мотивація. Слайд 1. Отже, тема нашого уроку: «Письмо малої букви в. Розвиток зв'язного мовлення.» (Не тільки писати, а й збагачувати словниковий запас.) Етапи нашого уроку будуть відповідати цим малюнкам. (План на дошці.)
  1. Розгляд зразка писаної літери (на таблиці). Порівняння з друкованою. Аналіз будови літери з переліком її елементів. (Довга, пряма, похила лінія з петлею вгорі праворуч, малий лівий овал.)
- Чи звернули ви увагу, що в таблиці написано 2 малі букви в. Так чому ж в нашій писемній українській мові 2 малі букви в? Будьте уважні, ми з'ясуємо це на протязі уроку і навчимося їх писати.
  • А зараз послухаємо вірш і дамо відповіді на запитання.

Хто там стукає у вікно - Стук, стук, стук? А сестричка: То вітрище! В нього двісті рук… - Ні не вітер - прудкокрилець Пальцем в шибку б'є. То моя маленька вишня Голос подає.
- Що ж стукає дітям у вікно? (Гілка вишні.) - А хто колише цю гілочку? (Вітер-прудкокрилець.) - А де можна зустріти вишні? (У селі, в садку.) - Давайте назвемо звуки в слові і запишемо звукову модель слова вишні (звукова модель на дошці) Мудра Сова радить нам підготувати руку до письма. Візьміть вишеньки, які лежать у вас на парті. Знайдіть на них букву, яку будемо писати. Давайте детальніше розглянемо цю букву. (Малюнок вишні) Заштрихуйте листочок зеленим, ягідку червоним олівцем. Вітер знову бешкетував. Залишив дерево майже без листя. - А тепер вкриємо ці гілочки на дереві веселими вишнями.
5 Засвоєння рухового образу літери. 5.1 Показ написання букви в вчителем на дошці з коментуванням. Переходимо до написання малої букви в. 5.2 Створення рухового образу (обведення випуклого зразка букви, письмо в повітрі) 5.3 Обведення зразка літери в зошиті, написання за пунктирними лініями. 6 Вправи з письма Написання літер 6.1 Написання трьох літер в самостійно.(Вибрати найкращу) 6.2 Аналіз помилок на дошці. 6.3 Дописування рядка літери в. Фізхвилинка. (Сонечко) Пальчикова гімнастика (Музичний фон «Аве Марія» Шуберта) (Ці вправи сприяють поліпшенню пам'яті) 1. Скласти разом великий та вказівний пальці кінчиками, із зусиллям натиснути один на одного. 2. Так само - для великого та середнього пальців. 3. Так само - для великого та безіменного пальців. 4. Так само - для великого пальця та мізинця. 5. Кінчиком великого пальця надавити на основи всіх пальців по черзі.
Вправи з горіхами. Сприяють усуненню нервового роздратування, попереджають втому мозку. 1. Кругові рухи горіхом між долонями, притискуючи їх з зусиллям. 2. Кругові рухи по внутрішньому боці кисті, притискуючи горіх іншою рукою (долонею) . 3. Кругові рухи двома горіхами, водночас тримаючи їх у кожній руці окремо: у правій за годинниковою, у лівій - проти годинникової стрілки.
Написання з'єднань . Аналіз з'єднання
Вм - нижнє. Ви - верхнє. Во - середнє.
Фізхвилинка. Вітер Налетів з-за лісу вітер, (помахати руками у напрямку до обличчя) Та сердитий і рвучкий, (стиснути кулачки) Покрутив в садку нам квіти, (колові рухи кулачками) Розгойдав усі гілки. (Поворушити пальчиками у повітрі) У вікно, у двері грюкнув, (поплескати в долоні) Розстелив по хаті дим, (руки вперед, поворушити пальчиками) Впав на шлях і мчить на луки. (Руки покласти долонями вниз, Поворушити пальчиками) Я - наввипередки з ним. (Постукати пальчиками по столу.) Гімнастика для очей. Написання слів.
Звуковий аналіз слова він, воно, вона робили на уроці читання. Показ написання слова на дошці з коментуванням. Самостійне написання учнями (1 раз) - Коли ми вживаємо ці слова у мовленні?. - Згадаємо початок уроку. Що ми відчували на своєму обличчі? Яким був вітер? Комунікативна вправа Гра «добре - погано» (Ця вправа навчає бачити протиріччя в предметах, явищах.) Вживати слова - на мою думку, я вважаю. Аналізується слово вітер. Слайд.2 - Які ще явища природи ми знаємо? Висновок. Все потрібне на світі, навіть дощик і сніг, сонце ясне і вітер, і струмка тихий біг.
Мудра Сова хоче, щоб ми попрацювали над висловами, пояснили їх.
1. У нього вітер в голові. (Так говорять про легковажну людину.) 2. Шукай вітра в полі. (Марні, даремні пошуки.) 2. Кидати слова на вітер. (Говорити необдумано, не відповідати за свої вчинки)
Мені б не хотілося, щоб ці вислови вживали по відношенню до вас. Метод «Відкриті перспективи.» (Доставити букву в і повідомити тему наступного уроку.)
Самооцінка роботи. (Смайлики)
Підсумок уроку. Інтерактивний метод "Мікрофон" - Прошу мікрофон узяти І сміливо розказати, Чи цікаво вам було На уроці працювати, Що дізналися нового, Що запам'ятали з нього?
Гостинець від Сови. Молодці ви, любі діти! Все вчасно встигли зробити: Букву «в» малу написали, З іншими буквами її поєднали. В нагороду вам сова Смачненьких вареничків принесла. Набирались, щоб ви сили Та й надалі букви вчили. Бо знання велика сила. Ввись несе, мов птаха крила.






© 2010-2022