Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Конспекты Сөйлем туралы өткенді қайталау.Е. Өмірбаев атындағы орта мектебі

«Озық тәжірибе ортақ әдіс» атты бастауыш сыныптар

бірлестігінің семинарында өткен ашық сабақ

Тақырыбы: Cөйлем туралы өткенді қайталау

Өткізген: Мұханова Клара

3 «б» сыныбы


27.10.2015 жыл

27.10. 2015 Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Cөйлем туралы өткенді қайталау

Сілтеме:

Оқулық

Сабақтың мақсаты:

Сөйлем, сөйлемнің түрлері жайлы білімдерін еске түсіре отырып толықтыру

Көрнекілігі:

Интерактивті тақта (слайд) суреттер

Оқыту нәжиелері:

Сөйлемді айтылу мақсатына қарай ажырата білді

Тапсырмалар:

Тапсырмалар орындау

Қадамдар:

Топқа түрлі тапсырмалар орындату,өз ойларын айтқызу,талдату.Пікір айтқызу.Сергіту сәтін орындау.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе



Негізгі бөлім







Қорытынды

1.Сыныпты ұйымдастыру.

Топқа бөліну

Бағалау бетшесі туралы түсіндірме

Ой қозғау

Кенеттен сұрау

1.Сөйлем дегеніміз не?

2. Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай білеміз?

3. Сөйлем айтылуына қарай нешеге бөлінеді?

4. Сөйлем соңына қандай тыныс белгілері қойылады?

  • Сөйлемге тән тағы да қандай белгілерді білеміз?

Cөйлем

1.Сөйлем сөзден құралады.

2.Сөйлемнің бірінші сөзі бас әріптен басталып жазылады.

3. Сөйлемдегі сөздер бөлек жазылады.

4. Сөйлем соңына (?) (!) (.) қойылады.

5. Сөйлемдегі сөздер бір-бірімен байланыста болады.

6. Сөйлем тиянақты ойды білдіреді.

Электронды оқулықпен жұмыс

1-тапсырма Топқа ортақ тапсырма

8- жатт .

Өлеңді дауыс ырғағымен оқы. Қайсысы сұраулы , қайсысы лепті сөйлем екенін сәйкестендіру арқылы көрсет.

2- тапсырма Жеке жұмыс

9-жатт.

Алдымен сұраулы, екінші хабарлы сонан лепті сөйлемді көшіріп жаз.

3-тапсырма Топтық жұмыс

10-жатт.

Берілген сөздерден төрт сөйлем құрап жаз. Тиісті тыныс белгілерін қой.

Сергіту сәті

4-тапсырма 11-жатт.

Шығармашылық тапсырма

1-топ. Қандай құстар жылы жаққа ұшып кетеді? Неліктен?

2-топ. Қыстап қалатын қандай құстарды білесің?

Қыстап қалатын құстарға қандай көмек көрсетесіңдер?

3-топ. Қысқа ұйқыға кететін жануарларды білесің бе?

Өзің білетін бір жануарды сипатта .

4-топ. Қандай жануарлар қыс мезгілінде өзгеріске ұшырайды?

Неге?

5- тапсырма

13-жатт. Топтық тапсырма

Сөздер жазылған моншақтарды жіпке сөйлем етіп тіз.

Орны ауыстырылған сөздерен хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем құрап жаз. Құраған сөйлеміңді әр түрлі дауыс ырғағымен оқы.

1-топ. Келді, көкем, қаладан , кеше.

2-топ. Сурет, екен, әдемі, мына , салынған .

3топ. Екен, жақсы, ауа, райы.

4-топ. Циркке, барамыз, ертең

Қорытындылау «Ақылды қалам»

Сөйлем айтылуына қарай нешеге бөлінеді?

Нүкте қай сөйлемнің тыныс белгісі?

«Тұр орныңнан !» лепті сөйлемі қандай ойды береді?

Сұраққа жауап болып келетін сөйлемнің түрін тап

Бағалау

Үйге тапсырма.

12-жаттығу

Оқушылар назарын сабаққа аудару

Топқа бөліну


Сұрақтарға жауап беру


Өлеңді мәнерлеп оқу.

Сұраулы, лепті сөйлемді ажыратады.

Сөйлемді ретімен жазып көшіру

Айтылуына қарай қандай сөйлем екенін дәлелдеу. (Ережемен)

Сергіту сәтін орындау

Постер қорғау


Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрау. Хабарлы сөйлемді сұраулы, лепті сөйлемге айналдыру.

Қалам алған оқушы берілген сұрақтарға жауап береді

Бағалау бетшесімен бағаланады




© 2010-2022