Открытый урок по знание о мире

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Открытый урок по знание о мире

Жүзағаш орта мектеп- бақшасы» КММ 2015-2016 оқу жылы

Дүниетану пәні. Пән мұғалімі: Узбаева Л.А. 2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Топырақ және оның құрамы

Мақсаты:1. Топырақ және оның құрамы туралы түсінік бере отырып, топырақтың маңыздылығын ұғындыру.2. Топырақты күтуге, қорғауға баулу, экологиялық тәрбие беру.3. Оқушыларды өз ой- пікірлерін ашық айта білуге, дәлелдей білуге дағдыландыру.

Міндеті:

Оқушыларды өз бетінше ізденуге баулу, жеке пікірлерін қалыптастыру, басқаның ойына құрметпен қарау, ой толғанысқа белсене қатысу, ұжым боп жұмыс істеу қабілеттерін дамыту.

Әдісі: топтық жұмыс, болжау, салыстыру дәлелдеу

Технология: Коучинг технологиясы

Түрі: Зертханалық сабақ

Көрнекілігі: Слайд, плакат,смайликтер

Қажетті құралдар: спиртті май шам, топырақ, су, шынылар

Ұйымдастыру кезеңі

«Шаттық шеңбері» 1,2,3- ке санату. 1-ші нөмірдегілер: құрбақалар, 2-ші нөмірдегілер- маймылдар, 3- ші нөмірдегілер тоқылдақтар . Осы бойынша 3 топқа бөлініп отырады. Открытый урок по знание о мире Открытый урок по знание о мире

2.Үй тапсырмасын сұрау

1 - топтан: су, судың қасиеті туралы

2 - топтан: Су еріткіш, суда еритін және ерімейтін заттар туралы

3 - топтан:Су туралы мақалдар; тыйым сөздер айтқызу

Открытый урок по знание о мире Открытый урок по знание о мире

  1. Жаңа сабақты хабарлау: Топырақ және оның құрамы

  • Топырақ деген не? ( Мұғалім топырақты қағаз бетіне салып көрсету. Ол борпылдақ бос.- Неден пайда болған? «Ой салу» - Қатты жел, күн көзінің әсерінен, өсімдіктердің , жәндіктердің шірінділерінен топырақ пайда болған.

  • Топырақ неден тұрады? - Оның құрамын білу үшін төмендегідей тәжірибе жұмыстарын жүргізу.

  1. 1- ші тәжірибе: Бір кесек кебу топырақты

стақандағы суға салайық. Не байқадық? Көпіршіп шыққан не?

  1. 2- ші тәжірибе: Бір уыс топырақты темір қалбырға салу, отұа қойып қыздыру. Оның үстіне шыны ұстау. Шынының астыңғы бетінде су тамшысы пайда болды. Ол қайдан шықты?

  2. 3- ші тәжірибе: Шіріндісі жанып біткен топырақты стақандағы суға салып, араластыру. Лайланған суды тұндыру.Не байқадың?

Открытый урок по знание о мире Открытый урок по знание о мире

Открытый урок по знание о мире


Топырақ -тіршілік бесігі - қорек көзі

Топпен жұмыс: Әр топ төмендегі тақырыптарға сай суреттер салады, өз суреттерін ортаға шығып қорғайды

1 - ші топ: «Топырақ пен өсімдік байланысы»



Открытый урок по знание о мире Открытый урок по знание о мире

«Топырақ пен жануар байланысы»

Танымдық сұрақ

(Аудио жазбадан: география пәнінің мұғалімі Оспанов Еркін)

-Балалар , топырақты тыңайту дегенді қалай түсінесіңдер?

Открытый урок по знание о миреОткрытый урок по знание о мире

Қорытындылау:Открытый урок по знание о мире

Открытый урок по знание о мире

Ыбырай Жақаев - қос Алтын Жұлдызды атақты күрішші

«Жер - қоймадағы астық, өрістегі мал, ауыздағы ас»

Открытый урок по знание о миреОткрытый урок по знание о миреОткрытый урок по знание о мире

Смайликтермен бағалау.

Күлімдеп күн бүгін

Қарады маған да,

Күлімдеп күн бүгін

Қарады саған да,

Шуақпен нұр төгіп

Көңілді кетті көтеріп

Открытый урок по знание о мире
Открытый урок по знание о мире



© 2010-2022