Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)

Сабақ жоспары

Сабақ: Ұшқан ұя

Мектеп: Жамбыл атындағы орта мектеп

Күні : 22. 01. 2016ж.

Мұғалімнің есімі : Бекенова Замзагул

Сынып : 2а

Қатысқандар саны :

Қатыспағандар саны :

Сабаққа негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары )

Әңгімедегі негізгі ойды ұғындыру,Бауыржан момышұлы туралы мағлұмат беру.

Сабақ мақсаттары

Б )Барлық оқушылар :

  • мәнерлеп оқи алады;

  • автор туралы біледі.

Ә) Оқушылардың басым бөлігі :

  • жатық, жүйелі сөйлей алады,

А) Кейбір оқушылар :

  • шығармашылықпен жұмыс істеу,дәлелді сөйлеу, болжай білуге үйренеді.

Тілдік мақсат

Оқушылар :

  • мазмұнын түсініп, талдай алады;

  • автордың айтпақ ойын жеткізе алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:туыстық атаулар

Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : Сурет бойынша әңгімелеу

Талқылауға арналған тармақтар :

  • Ел тану үшін ең әуелә нені білу керек?

  • Ата тегін білу

Жазылым бойынша ұсыныстар :

Туыстық атаулар, адам бойындағы жақсы қасиеттер, сөздік жұмыс

Алдыңғы оқу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Оқу үшін бағалау

(қалыптастырушы бағалау)

Басталуы

7мин

3мин

Сыныппен сәлемдесу, Психологиялық ахуал.

Мен досыма барайын,

Қал жағдайын сұрайын.

Көңіл-күйін білген соң,

Дос боп мәңгі қалайын.

2.Оқушыларды 3 топқа бөлу

1-топ Білім

2-топАқыл

3-топҚайсар

Өткенді пысықтау

Үйжұмысы

1-топ

Хатты жазып отырған кім?

2-топ

Ол хатты кімдерге арнаған?

3-топ

Мәтін неше бөліктен тұрады?

Әр топтан жазған хаттарын оқу

Жаңа сабаққа көшу

1.Хат жазған адамдар сендерге кім болады?

2.Отбасы,туыстық қатынастар туралы мақал-мәтелдер айту.

Ой қозғау

Б. Момышұлы туралы естігендерің бар ма? Ол туралы не білесіңдер?

Қол шапалақтау



Жетондар арқылы бағалау

Ортасы

5мин



5мин

15мин

3мин

1.Автор туралы мәлімет алу

2.Әңгімені оқып ,сурет бойынша түсіндіру.

3.Оқулықпен жұмыс

Іштей оқу

Тізбектей оқу

Сөздік жұмыс

Дәптерге жазады

Әңгімені талдау

Бекіту

Ой толғаныс

1-топқа тапсырма:

Жалғасын тап

Ер бір рет өледі,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

2-топ:

Ой шақыру

Ұя сөзін оқығанда ойларыңа не келді?

Суретін салыңдар.

3-топ

Тірек-сызба арқылы жеті ата түрін жазу.

Болжау.

1-топ.Балалар биыл қандай жыл?

2-топ.Егер Бауыржан ата қазіргі заманда өмір сүрсе, қандай болар еді?

3-топ.Қандай әңгімелер жазған болар еді?





Ынталандыру мақсатында

смайликтер пайдалану.

Бас бармақты көрсету.



Қол шапалақтау

Аяқталуы

7мин

Тест

«Үйге тапсырма:

Жеті атасын білу.

«

Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)

Қосымша ақпарат: Бауыржан Момышұлы жайында мағлұматжинақтау

Саралау -Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау -Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс . Құндылықтардығы байланыс

А:Жазушы туралы мағлұмат білу;

Ә: мәтін мазмұнына талдау,идеясын ашу.

Б: «Ұя» тақырыбына әңгіме жазу айсыз ?

Табыс критериі

1.Үй тапсырмасын орындауы - 2балл
2. Сабақтағы белсенділігі- 1балл
3.Шығармашылық қабілеті- 2балл
4.Жаңа тақырыпты меңгеруі- 2балл
5. Тапсырмаларды өз бетімен орындай алуы- 2балл
6.Өтілген тақырыптан ой - түюі - 2балл
7. Өз ойын еркін жеткізе алуы -2балл

(Тақтаға көрсетіп қою)

13-14 ұпай - «5»;

10-12 ұпай - «4»;

5-10 ұпай - «3».

Қазақ тілі, Тарих

Мультимедиялық проектор,

интербелсенді тақта.

Ғаламтор желілерін пайдалану.

Оқулық

«Әдебиеттік оқу» журналы

45минут kz.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?

Бүгінгі оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды ?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?

Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен ?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?



Сабақ: Ф. Оңғарсынова «Жылу»

Мектеп: Жамбыл атындағы орта мектеп

Күні : 28. 01. 2016ж.

Мұғалімнің есімі : Бекенова Замзагул

Сынып : 2а

Қатысқандар саны :

Қатыспағандар саны :

Сабаққа негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары )

Ф. Оңғарсынованың өмірі, шығармаларымен танысады. Ең қымбат адам- ана екендігін түсінеді.

Сабақ мақсаттары

Б )Барлық оқушылар :

  • автор туралы біледі, ана мейірімі мен жақсылығын түсінеді.

Ә) Оқушылардың басым бөлігі :

Аналары туралы өз ой-пікірлерін ашық жеткізе алады, сөз тіркестерін ана туралы шығармаларда қолдана алады.

А) Кейбір оқушылар :

  • шығармашылықпен жұмыс істеу,дәлелді сөйлей білуге үйренеді.

Тілдік мақсат

Оқушылар :

  • шығарманың негізгі ойын түсініп,жүйелі баяндауға үйренеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер:Өң,бет, ажар, түс,жалғанда,ғұмыр

Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : Сурет бойынша әңгімелеу, пікірлеседі, мақал-мәтел айтады,

Талқылауға арналған тармақтар :

-Ана деген кім?Жылу, ана құшағы дегенді қалай түсінесің?

Жазылым бойынша ұсыныстар :Сөздік жұмыс,Эссе,ұйқас бойынша өлең құрастыру

Алдыңғы оқу

Ана ,әже туралы мақал-мәтелдер, өлеңдер

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Оқу үшін бағалау

(қалыптастырушы бағалау)

Басталуы



Сыныппен сәлемдесу, Психологиялық ахуал.

1.«Жылы лебіз» ,қолдарынан ұстап тілек айту

2.Оқушыларды жетон арқылы3 топқа бөлу

1-топ-қызыл,2-топ сары,3-топ жасыл

Бағалау парағын тарату, топ басшысын сайлау

Қайталау

«Мен саған, сен маған» ойыны (сұрақ-жауап)

1.Әлемде бәрі сүйетін адам, ол кім?

2.Күн мен анаға ортақ қасиетті ата.

3.«Білім керек бәріне» өлеңінің авторы кім?



Ортасы

Түсіну

Жаңа сабаққа көшу

Сонымен біз бүгінгі сабағымызда кімнің шығармасымен танысады екенбіз? Ол қалай аталады?

Дәптерге жазу

1 «Пікірлер ағашына» Ф Оңғарсынова туралы жазу.

(Бейнежазба көрсетіледі).

Ф. Оңғарсынова 1939 жылы 5 - желтоқсанда Атырау облысы, Новобогат ауданына қарасты Манаш ауылында дүниеге келген. 1961 жылы Гурьев педагогикалық институтының тіл әдебиеті факультетін бітіргеннен кейін сол облыстың Балықшы ауданының Еркінқала, Октябрьдің 40 жылдығы атындағы қазақ мектебінде ұстаздық еткен,газеттерде тілші, журналдың бас редакторы болған. Бүгінде ол халық жазушысы, парламент депутаты болған адам. 2014 жылдың 23 қаңтар күні Астана қаласында ұзақ сырқаттан дүниеден өтті.
Еңбектері: «Сөз сыры», «Дауа» т. б.
.

3.Оқулықпен жұмыс

Құт-берекең-атаң қымбат,

Аймалайтын анаң қымбат.

Мейірімді апаң қымбат,

Асқар тауың-әкең қымбат.-кімнің сөзі және сен бұдан қандай ой түйесің?(Қазыбек би)

«Жылу өлеңін мәнерлеп оқу

Іштей оқу

Тізбектей оқу

Қолдану

Сөздік жұмыс

Өң, бет, әлпет

Ғұмыр-өмір

Жалғанда-дүниеде

Дәптерге жазады

Сергіту сәті

«Менің анам -алтын» әнімен

Әңгімені талдау,кесте бойынша сұрақтар арқылы сөз тіркесін құрау

Шыққан сөз тіркестерін жазу

Айдай анам, ананың құшағы, күн көзіндей жанары,ананың сүті, күннің нұры.

Топпен жұмыс

1-топ.Берілген сөз тіркестеріне сөйлем құрау

Айдай анам, ананың құшағы, күн көзіндей жанары,ананың сүті, күннің нұры.

2-топ.Ұйқастарға өлең құрастыру .
----------------------------------- сыйлаймын,
----------------------------------- тыңдаймын.
----------------------------------- аламын,
------------------------------------ баламын.

Ана ---------------мәні,

---------------------жүрейік.

Ана-----------------сәні

---------------------өтейік.

3-топ. Сурет бойынша әңгіме құрау







Жетондар арқылы бағалау



Ынталандыру мақсатында

смайликтер пайдалану.

Бас бармақты көрсету.

Қол шапалақтау

Аяқталуы

Қорытынды кезеңі

Шығармашылық тапсырма

1-топ Ақын өлеңдерін жатқа айту

2-топ Ана туралы мақал-мәтелдер айту

3-топ Ана туралы өлеңдер жатқа айту

«Адасқан әріптерді» шешу

ФРҒАНЫСОАВҢЖЛУЫ

Тірек -сызбамен жұмыс

Топтастыру

Мейірімді қадірлі

Сүйікті үйге

Жылылықтан қуаныш

жаралған ең қымбат

Сендер де балалар аналарыңыздың жылуы нан нәр алып еліміздің өркендеуіне үлес қосады деп сенім артамын.

Өлеңді жаттау

Урок конспект по литературе Жылу (2 класс)

Қосымша ақпарат: Ф. Оңғарсынова жайында мағлұмат жинақтау

Саралау -Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау -Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспар

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс . Құндылықтардығы байланыс

Жазушы туралы мағлұмат білу;

Ә: мәтін мазмұнына талдау,идеясын ашу.

Б: Негізгі сөз тіркестерін шығарма жазуда қолдана білу

Табыс критериі

1.Үй тапсырмасын орындауы - 2балл
2. Сабақтағы белсенділігі- 1балл
3.Шығармашылық қабілеті- 2балл
4.Жаңа тақырыпты меңгеруі- 2балл
5. Тапсырмаларды өз бетімен орындай алуы- 2балл
6.Өтілген тақырыптан ой - түюі - 2балл
7. Өз ойын еркін жеткізе алуы -2балл

(Тақтаға көрсетіп қою)

13-14 ұпай - «5»;

10-12 ұпай - «4»;

5-10 ұпай - «3».

Қазақ тілі, Тарих

Мультимедиялық проектор,

интербелсенді тақта.

Ғаламтор желілерін пайдалану.

Оқулық

«Әдебиеттік оқу» журналы

45минут kz.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?

Бүгінгі оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды ?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?

Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен ?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?

1:

2

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?



© 2010-2022