Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 1-сынып

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар 06.03.2014ж Мұғалім: Бисенова У

Ана тілі

1-сынып

Сабақтың тақырыбы: Ш.Мұртаза. Көмірдің кереметтері.

Заттың атын білдіретін сөздер.

Сілтеме

Оқулық

Мақсаты

Заттың атын білдіретін сөздер туралы білімдерін арттыру. Сөздік қорларын молайту. Заттың атын білдіретін сөздерге сұрақ қоя білуге машықтандыру. Құстар туралы әңгімелеу.

Нәтижесі

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады.Оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,пысықтауға,өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді. Ұйымшылдыққа,бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады.

Көрнекілі-гі

Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптер,кластер,стикер.

Сабақтың барысы

Стикерлер арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Жаңа сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модуль

Кіріспе

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жақсы тілек тілеу.

Міне осылай, кең пейілділікпен жақсы тілек тілей отырып, сабағымызды бастаймыз.

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ

диалог-тік оқыту

оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

талантты және дарынды балаларды оқыту

оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

-Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?

Өлеңді жаттап алдық па?

Үйге берілген тапсырманы орындайды.

Өлеңді мәнерлеп жатқа айтады.

Түсіну

Заттың атын білдіретін сөздерге қандай сұрақтар қойылады?

Бала,оқушы,түлкі,жануар,адам,жапырақ,

стол,теледидар,ұл,

көрпе,гүл,тұқым,мұ-ғалім,суретші;

Сұрақтар қою арқылы түсініктерін пысықтайды.

Сөздерді оқып,сұрақ қойдырады.

-Балалар,осы сөздерді кімдер?нелер? сұрақтарына жауап беретіндей етіп өзгертіңдерші.

Сұрақтарға жауап береді.

Сөздерге сұрақ қояды.

Берілген сөздерді кімдер?нелер? сұрақтарына жауап беретіндей етіп өзгертеді.

Қолдану

96-жаттығуды орындау.

Оқулықпен жұмыс.

Автор туралы мағұламат беру.

«Көмірдің кереметтері» мәтінін оқып, түсінгендерін сұрау.

Жаттығуда берілген сөздерден не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір қатарға,кім? сұрағына жауап беретін сөздерді екінші қатарға жаздыру.

Автор туралы мағұламат береді.

«Көмірдің кереметтері» мәтінін оқып, түсінгендерін сұрайды.

Жаттығуда берілген сөздерден не? сұрағына жауап беретін сөздерді бір қатарға,кім? сұрағына жауап беретін сөздерді екінші қатарға жаздырады.

Автор туралы мағұламат алады.

«Көмірдің кереметтері» мәтінін оқып, түсінгендерін айтады.

Талдау

Топтық жұмыс.

«Көмірдің пайдасы» кластер жасату.

Топтарға «Көмірдің пайдасы» кластер жасатады.

«Көмірдің пайдасы» кластер жасайды.

Жинақтау

  1. Мәтіннің авторы кім? Ол туралы қандай мағұламат алдыңдар?

  2. Көмірдің қандай пайдасы бар екен?

  3. Тағы қандай пайдалы қазбаларды білесіңдер?

  4. Өзің тұратын жерде не өндіріледі?

Сұрақтарға жауап алады(Мозайка тәсілі бойынша)

Сұрақтарға жауап береді.

Бағалау

Топтық бағалау.

Сабақ туралы өз ойын стикерге жазу.Рефлекция.

Үйге тапсырма беру.

Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалатады.

Мұғалім бағалайды.

Үйге тапсырма береді.

Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.





Қысқа мерзімді жоспар 06.03.2014ж

Мұғалім: Бисенова У

математика

1-сынып

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Мақсаты

Математикалық ойлауын дамыту. Есеп туралы түсініктерін арттыру. Есептерді салыстыра білуге дағдыландыру.Есеп шығару білігін жетілдіру.

Нәтижесі

Тақырып бойынша түсінеді. Есепті шығаруға дағдыланады.Өз беттерінше жұмыс істейді,ойларын еркін жеткізеді.Оқушылардың өзіне деген сенімділігі артады.

Көрнекілігі

Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптер,постер.

Сабақтың барысы

Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Топқа бөлу.

Жаңа сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модуль

Кіріспе

Амандасу,оқу-шылардың бар назарын сабаққа бағыттау,топқа бөлу.

Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөлінеді.

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ

диалог-тік оқыту

оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

талантты және дарынды балаларды оқыту

оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

-Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?

Үйге берілген тапсырманы орындайды.

Түсіну

№1 тапсырманы орындау.

№1 тапсырманы орындатады.

Берілген есептерді шығарып,ұқсатығы мен айырмашылықтарын салыстыра отырып табады.

Қолдану

№2 тапсырманы орындату.

№3 тапсырма

Берілген тізбекті ақтату.

Кел,ойнайық!

Әр араға өз гүлдерін табуға көмектесу.

№4 тапсырма.

Азайғыштарын салыстырту. Азайтқыштарын салыстырту.

Осыған ұқсас айырмалар жаздыру.

№2 тапсырманы орындатады.

№3 тапсырма

Берілген тізбекті ақтатады.

Кел,ойнайық!

Әр араға өз гүлдерін табуға көмектестіру.

№4.

4 - 2; 3 -2;

Азайғыштарын салыстырту. Азайтқыштарын салыстырту.

Осыған ұқсас айырмалар жаздыру.

№2 тапсырма

Мәні 8-ге тең қосындылар жазады.

№3.

Берілген тізбекті ақтайды.

Кел,ойнайық!

Әр араға өз гүлдерін табуға көмектеседі.

№4

Азайғыштарын салыстырту. Азайтқыштарын салыстырады.

Осыған ұқсас айырмалар жаздады.

Талдау

Топтық жұмыс. «Қай топ жылдам,

дұрыс есептейді?»

топ бойынша берілген қосындының мәнін табу.

6+0=

6 + 1 =

6 + 2 =

6 + 4 =

6 + 5 =

10 - 6 =

9 - 6=

8 - 6 =

7 - 6 =

6 - 6 =

Берілген қосындылар мен айрмалардың мәнін табады.

Жинақтау

Есеп дегеніміз не?

Есептерді қалай салыстыра-мыз?

Қосындының компанентте-рін ата.

Айырманың компанентте-рін ата.

Сұрақтар беріп,оған жауап алады.

Сұрақтарға жауап береді.

Бағалау

Топтық бағалау.

Стикер толтыру. Рефлекция.

Үйге тапсырма беру.

Топ мүшелерінің қойған бағаларымен салыстыра отырып бағалайды.

Үйге тапсырма береді.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.



© 2010-2022