Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)Робота з дитячою книжкою. Василь Сухомлинський Ледача подушка (розробка уроку 1 клас)

1 - Б клас

Тема: Робота з дитячою книжкою В. Сухомлинський «Ледача подушка»

Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання. Збагачувати словниковий запас школярів. Розвивати мову і мислення. Виховувати самостійність.

Обладнання: ІКТ, роздатковий матеріал.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Дзвоник знов дзвенить для нас -

Розпочати урок час.

Попрацюємо на славу,

Щоб сказали у кінці:

«І дівчата і хлоп´ята,

Всі ви просто молодці!»

ІІ. Мовна розминка.

2.1 Читання таблиць.

2.2 Скоромовка.

Ой, збирала Маргаритка маргаритки на горі.

Розгубила маргаритки Маргаритка у дворі.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, як починається ваш день?

  • Відгадайте загадку:

Чотири вушка, два черевця - щоночі тулиш її до лиця. (Подушка)

(Діти називають асоціації до слова «подушка»)

Подушка


ІV. Актуалізація опорних знань, підготовка до засвоєння.

4.1 Вступна бесіда.

Передбачення за назвою оповідання.

  • Як ви гадаєте, про що нам розповість оповідання під назвою «Ледача подушка»?

  • Сьогодні ми прочитаємо оповідання Василя Сухомлинського «Ледача подушка»

4.2 Знайомство з автором.

Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в селі Василівка Кіровоградської області у незаможній селянській родині. Батько його, Олександр Омелянович, орав, працював столяром, майстрував колеса і музичні інструменти. Мати, Оксана Юріївна, працювала в колгоспі, займалася домашнім господарством, а зимовими вечорами сиділа над своїм шитвом і розказувала дітям казки.

Батьки ніколи не карали дітей, не вживали лайливих слів, дотримувались українських традицій. Тому, мабуть, усі їхні діти обрали професію вчителя. Змалку в дітей виховували любов до книги. У діда була бібліотека і, помираючи, свої книги він віддав Василеві. Батько змайстрував хлопчикові красиву скриньку, де він зберігав найціннішу літературу.

Літом Василько разом з батьками працював у колгоспі: помагав збирати солому, збирав колоски. Ріс хлопчик жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Але зошити, фарби й пензлі можна було придбати тільки за лікарські рослини. Та бажання малювати було таке сильне, що хлопець цілими днями пропадав у лісі. За склянку насіння акації одержував два зошити, а за фарбами ходив пішки аж у Кременчук (тридцять кілометрів).

У навчанні був старанним і здібним, мав чудову пам'ять. У школу приходив задовго до початку уроків і займався з учнями, яким важко давалася математика. Сімнадцятирічним юнаком Сухомлинський - учитель мови і літератури - переступив поріг школи і залишився в ній до кінця свого життя. Понад тридцять п'ять років працював Василь Олександрович учителем і директором школи. Написав багато книг.

V. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Ледача подушка».

5.1 Словникова робота.

- У тексті вам будуть зустрічатися важкі для читання слова. Давайте їх прочитаємо.

Яринці таємниця

Хочеться повітря

Ввечері кулачками

Вранці збиратися

Ледача посміхається

Мерщій лінощі

Читання «буксирчиком»

  • Діти, зрозуміти значення незрозумілих вам слів допоможе словникова скринька.

Зарані - рано;

Мерщій - швидко;

Долі - на підлозі.

5.2 Читання тексту учителем.

- Послухайте уважно оповідання В. Сухомлинського «Ледача подушка» і виберіть з малюнків ту, яка найбільше підходить за змістом.

5.3 Читання тексту учнями.

Читаємо «ланцюжком»

5.4 Робота над аналізом змісту оповідання.

- Про кого розповіло оповідання?

- Куди ходила Яринка?

- Хто дав пораду дівчинці?

- Як назвав подушку дідусь?

- Як провчила Яринка подушку?

- Чи допомогла порада дідуся?

5.5 Вибіркове читання.

- Знайдіть в тексті речення, за його початком.

Маленькій Яринці….

-Справді? …

Схопилась Яринка….

Не хочеться вставати….

Долі кіт нявчить….

Повернулася до хати…

5.6 Гра «Знайди слово»

- Знайти слова-дії, слова назви предметів, назви ознак.

5.7 Гра «Хто сказав?

Це подушка в тебе ледача дідусь

Знаю я таємницю…. Дідусь

Я завтра так і зроблю… Яринка

А що ж їй зробити, щоб не була така ледача? Яринка

5.8 Робота в групах.

  • Скласти текст з розділених слів.

VІ. Підсумок уроку.

  • Що нового ви дізнались на уроці?

  • Що вам найбільше сподобалось?

  • Чи задоволені ви роботою на уроці?

VII. Творче завдання.

Розфарбувати ілюстрацію до оповідання.


© 2010-2022