Урок 7. Тема. Використання води людиною. Охорона води. Мета

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Використання води людиною. Охорона води.

Мета. Розширити уявлення учнів про використання води людиною; довести необхідність охорони води; розвивати мову учнів; вчити економно використовувати воду.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань.

1. Запитання для повторення.

Розкажіть, яку роботу виконує вода в природі.

Назвіть причини утворення печер та ущелин.

Чи доводилося вам бачити яр? Розкажіть, як він утво¬рився.

Де швидше утвориться яр - на зораному полі чи луці, де ростуть густі трави? Поясніть чому.

Розкажіть, чому потрібно боротися з ярами. Якої шкоди за¬вдають вони господарству?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про використання води людиною.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником ( стор. 25-27 )

Пригадайте і назвіть! Які водойми є у вашому краї? Звідки надходить вода у ваше помешкання?

Учитель. Уся господарська діяльність людини пов'язана з водою. Тому міста і села виникали лише там, де були запаси питної води. Річки й інші водойми слугували «шляхами» сполучення із сусідами. Судно¬плавство та рибальство - найдавніші заняття людства.

Розгляньте малюнок 19 на стор. 26. Як людина використовує воду?

Дослідіть разом із дорослими, скільки води витрачає ваша родина на добу. На що ви використовуєте воду?

Як у вашій родині економлять воду?

Чому треба берегти воду? Наведіть докази без господарського ставлення до води.

Удома перевірте, чи не протікає водопровідний кран. Чи справний зливний бачок у туалеті?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

1. Охорона води.

Усі річки, річечки, озера треба берегти! Адже основні запаси прісної води знаходяться в річках, озерах, в надрах землі. Запаси ці катастрофічно виснажуються (1/3 людства земної кулі користується привозною водою з інших регіонів світу) На кожні 100 літрів води Землі тільки 2 літри прісної води. Велике її кількість знаходиться в льодовиках.

На Землі стає все менше чистої води. Люди забруднюють воду!

Учені підрахували, що щороку у всьому світі у водойми потрапляє стільки шкідливих речовин, що ними можна було б заповнити 10 тисяч товарних потягів! У водойми потрапляють отруйні речовини з фабрик і заводів, а також вода, забруднена на фермах і в побуті. Через аварії танкерів, теплоходів у воду морів і океанів витікають тисячі тонн нафти. Іноді на берегах річок, озер, ставків люди миють автомобілі і забруднюють воду бензином. У брудній воді багато шкідливих речовин і хвороботворних бактерій. Вони викливають різні хвороби в людей. У такій воді гинуть рослини і тварини.

Як же зберегти воду чистою?

Щоб зберегти воду чистою, на підприємствах будують очисні споруди. Тут вода проходить крізхь фільтри. Вона звільняється від шкідливих речовин і чистою повертається до водойм.

Як не витрачати воду марно?

2. Робота у парі.

Поділіться спогадами про те, де ви провели літні кані¬кули. Які водойми знаходилися поблизу? Чи були вони забрудненими?

Учитель. Із часом значення води і водойм не зменшується, а, навпаки, зростає. Бо сучасна людина використовує для своїх потреб значно більше води. А незабруднених во¬дойм стає на Землі дедалі менше.

Робота у групі.

Складіть розповіді про використання води.

3. Продовження роботи за підручником ( стор. 27-28)

Робота в парі.

Ви ознайомилися з тим, як економно ви користовувати воду. Спробуйте доповнити ці правила власними.

VІ. Підведення підсумків. Рефлексія.

Прочитайте висновки на стор. 28

Чому в народі кажуть про воду «цариця-водиця»?

Чи можна отримати високі врожаї там, де мало воло¬ги?

Чому воду називають «великим санітаром»?

Як ви розумієте вислів «Водойми - це шляхи сполучення»?

Дослідіть: чи достатньо прісної води там, де ви живете?

VІІ. Домашнє завдання.

Стор. 25-28

© 2010-2022