Мектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Мектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақМектепалды дайындық тобында өзін-өзі танудан ашық сабақ

Мақсаты: өткен сабақтарды қайталап, балалардың алған білімдерін пысықтап, бекіту сабағында олардың ақыл-ой белсенділігін арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін, дидактикалық ойындар шарттарын дұрыс орындауға, зейінділікке тәрбиелеу.

Көрнекілік: суреттер, кеспе сандар, пішіндер, ойындар

Әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап, салыстыру, еңестіру, ойын

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру.

Шаттық шеңбері.

Балалар шеңбер құрып бір-бірімен амандасады.

Бүгін балалар бізде матеметикадан ашық сабақ. Келген қонақтарға өз білімдеріңді жақсы көрсетеді деп ойлаймын.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Қызықты математика» деп аталады.

II Негізгі бөлім

Бүгінгі сабақта біз өткен уақыттардан бірге үйренген білімімізді ортаға салып еске түсіреміз. Біз он тапсырма орындаймыз. Орындаған тапсырмаларыңды жұлдызшамен бағалаймыз. Сендерге сәттілік тілеймін.

Тапсырма «М»

Сан және санау

Көрсетілген суреттен заттарды санап нешеу екенін айтып, сәйкес келетін цифраны тақтаға жазамыз

Тапсырма «А»

Сандармен ойыншықтар санын санай отырып оларды салыстырып, аз, көп, тең таңбаларын қою

Тапсырма «Т»

«Көрші-көрші» ойыны. Балаларға кеспе сандарды беріп шыққан соң, мен кез келген санды айтамын. Сол бала тақтаға шығады, ал оның көрші сандары өздері барып сапқа тұра келеді.

Тапсырма «Е»

Арифметикалық диктант. Мен сендерге сандар, геометриялық пішіндерді, таңбаларды оқимын, сендер менің айтқанымды қалай түсінесіңдер солй жазасыңдар.

0 9 10 6 5 4 3 2 1 7 8 шаршы, үшбұрыш, дөңгелек, сопақша, төртбұрыш, үлкен-кіші таңбалары, қосу, азайту, тең.

Тапсырманы дұрыс және анық орындағанға екі жұлдызша беріледі.

Сергіту сәті

Алақанды алақанға салайық

Күлімдесіп бір-бірімізге қарайық

Достығымыз мәңгілік болсын деп

Төсімізді-төсімізге қағайық

Тапсырма «М»

«Үндемес ойыны». Баланы тақтаның алдына шығарып, артына саусақтың ізімен бір сан немесе бір геометрялық пішіннің ізін салады. Бала сол ізді қалай ұққан болса бәл солай етіп тақтаға жазады

Тапсырма «А»

«Қандай сандар жетіспейді»

Тапсырма «Т»

«Кім жылдам?» ойыны

Геометриялық пішіндерді құрастыры отырып олардың неге ұқсайтынын айтып беру. Үй, бағдаршам, машина, шырша т.б

Әр бір фигураға да сипаттама беріп өту, олардың неге ұқсайтынын: дөңгелек-допқа, күнге т.б

Тапсырма «И»

Есептер шығару

Тапсырма «К»

«Кім шапшаң» ойыны

Қолымда екі алма

Қосқанда барлығын

Болады неше алма?

Тапсырма «А»

Интерактивті ойын

«Қаздар ұшты» ойыны

Міне балалар біз тапсырманы жақсы орындап, дұрыс тапқандықтан МАТЕМАТИКА сөзі шықты

Қорытынды.

Қандай сабақ өттік?

Сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кім көп жұлдызша жинады екен, кәне жұлдызшаларыңды санай қойыңдар.

Бүгінгі сабаққа өте жақсы қатыстыңдар, жарайсыңдар!

Солтүстік Қазақстан облысы

Мамлют ауданы Краснознамен орта мектебі

Ашық сабақ

Тақырыбы: Қызықты математика



Орындаған: Тиленова С.Б.

© 2010-2022