Әбдірахман Асылбеков «Үйрену»

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылы
М.Әбдіхалықов атындағы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Қосымбаева Айзада Көктесінқызы

Сабақтың тақырыбы: Әбдірахман Асылбеков «Үйрену»
Сабақтың мақсаты: 1.Өлеңдегі негізгі ойды тауып ашу, өз сөзімен жеткізе
білуге үйрету.
2.Әр түрлі тапсырмалар орындай отырып, оқушылардың
ой - өрістерін дамыту, шығармашылық қабілеттерін
арттыру.
3.Табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: СТО жобасы бойынша.
Сабақтың көрнекілігі: автордың суреті, қима қағаздар, интерактивті тақта.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушыларды түгендеу, амандасу.
Оқушыларды ойын арқылы үш топқа бөлу.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
1) Тест: 1-слайд
1.«Сурет салғым келмейді» мәтінінің авторы кім?
а) Төлеген Айбергенов
ә) Марат Қабанбай
б) Мұхтар Әуезов
2.Мұғалім кім туралы әңгімеледі?
а) оқушы туралы
ә) Ана туралы
б) Әке туралы
3. «Жамал» қай суретшінің туындысы?
а) Леонардо да Винчи
ә) Қанафия Телжанов
б) И.Левитан
4.Қазақтың белгілі суретшісі
а) С.Айтбаев
ә) Ә.Қастеев
б) С.Мәмбеев
5.Ержан неліктен сурет салудан бас тартты деп ойлайсың?
а) Ержанның сурет салуға құралдары болмады.
ә) Ержан анасынан айырлып қалған еді.
б) Ол Салауат ағайды ұнатпайды.

2) Суретпен жұмыс сұрақ - жауап арқылы.

ІІІ. Жаңа сабақ.
1.Суреттер сөйлейді. 2-слайд
2.Жаңа тақырып «Үйрену»
1) Оқушылар өз бетімен оқиды.
2) Тізбектей оқиды.
3) Сұрақ - жауап жұмысы.
4) Мұғалімнің түсіндіруі. 3-слайд


1907ж.-1970ж Қазақ психологі


Әбдірахман Асылбеков


Абай атындағы «Оқушылардың ынтасын 1962 жылы Ташкентте
мемлекеттік педа- тәрбиелеу» (1965), «Бала «Мектеп оқушыларында
гогикалық универ- тәрбиесінде семьның ролі» ынтаның қалыптасуы» ситетінің психоло- (1966) т.б. мақалалардың атты кандидаттық
гия кафедрасында авторы. диссертация қорғаған.
қызмет атқарған.

Табиғат әлемі алуан түрлі. Аңдар мен құстардың, теңіз жануарлары, өсімдік, ағаштардың - бәрінің белгілі бір пішіні бар. Тірі организмдер әр түрлі тәсілмен қозғалады. Адамдар уақыт бойы табиғатты бақылай келе одан көп нәрсені үйренуде.

Жаңа тақырыпты қорыту. 4-слайд

Сен білесің бе?

3.Тапсырма көздері.
1) 1-топ: «Әнші» сөзіне 5 жолды өлең
2-топ: «Суретші» сөзіне әңгіме құрау және суретші сөзін септеу
3-топ: «Паровоз» ойыны. Паровоз құрастыру (математикалық есептер
бойынша)

2) «Уйрену» сөзіне постер құру.

3)Фигуралармен жұмыс. Үш топқа үш түрлі фигура беріледі.

4.Қорыту.
Оқушыларға «Үйрену» тақырыбына эссе жазу. 5-слайд

5.Өзін-өзі бағалау.

© 2010-2022