- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок математики в 1 класі
Урок математики в 1 класі
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Козачкова Ю.В. |
Дата | 01.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Вчитель Козачкова Ю.В.
Урок математики в 1 класі
Урок математики в 1 класі. Тема: Закріплення знань про склад числа 10. Складання рівностей за малюнками. Побудова відрізків заданої довжини. Монета номіналом «10 к.» Мета: закріпити знання складу числа 10; вправляти в складанні й обчисленні виразів за малюнками, написанні цифр, розпізнаванні геометричних фігур; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу, співпереживати. Обладнання: індивідуальні листочки для учнів, мультимедійний проектор, картки з цифрами, плакат «Склад числа», їжачок, гриби, смайлики, мікрофон. Тип уроку: закріплення ЗУН. План уроку:
- Організаційний момент (2 хв.)
- Повідомлення теми і мети уроку(1 хв.)
- Мотивація навчальної діяльності.(2хв.)
- Актуалізація опорних знань(10 хв.)
- Фізкультхвилинка (2 хв.)
- Розвиток і закріплення математичних знань(15 хв.)
- Робота за підручником
- Робота на листочках
- Самостійна робота
Хід уроку: І. Організаційний момент. Добрий день! В добрий час! Рада, діти, бачить вас! Ви почули всі дзвінок? Він покликав на урок. Кожен з вас приготувався - На перерві постарався. Зараз сядуть всі дівчатка, А за ними і хлоп'ятка. Сядьте, діти, всі гарненько, Руки покладіть рівненько, Голову вище підніміть, Свої плечі розведіть. Зараз в нас з вами урок математикою зветься. Будем плідно працювати, щоб почути у кінці, що у нашім 1 класі діти - просто молодці. - Кожний ваш урок - це подорож країною знань, будьте ж допитливими, цікавими, але тільки не байдужими. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні на уроці ми будемо працювати над складом числа 10, будемо складати рівності за малюнками та будувати відрізки. ІІІ. Мотивація Холодно зараз в лісах і лугах. Холодно зайчикам, лискам, птахам. Затишно й тепло у класі у нас. Ось поспішаю я вранці до школи. Чую, поблизу хтось плаче в кущах. Я придивилась - а там, бідолашний Сіренький, маленький сидить їжачок. І так гірко плаче….
- Чого це ти плачеш - його я питаю.
- Я готуюсь до зими, збираю яблучка, грибочки. І раптом зустрів капосного вовчиська. Забрав він всі мої запаси. Як я буду зимувати?.
- Не хвилюйся, Їжачок, ми з дітьми не залишимо тебе в біді,ми допоможемо тобі повернути грибочки.
ІV. Актуалізація опорних знань. Отже, дітки,1 завдання - даремно не пустуємо, усно всі швидко і правильно рахуємо 1.Мозковий штурм.
- Чітко називаючи числа, полічи від 1 до 10;
- Від 10 до 1;
- Назвіть числа в порядку зростання (на геометричних фігурах)
- Якій фігурі належить цифра 7, 5, 10?
- Назвіть «сусідів» числа 6, 2, 8;
- Покажіть скільки рожевих квіток? Скільки блакитних? Скільки разом?
- 2 і 3 склад якого числа?
- 6 і 3 склад якого числа?
- На травиці біля хати метушились кошенята.
- Посадив ведмідь в гайочку три березки й два дубочки.
А зараз ми з вами повправляємось у порядковій лічбі. Слухайте вірш і допомагайте мені закінчувати рядки. Перша в клас прийшла Іринка, Другою була Маринка. Третім увійшов Сергій, А четвертим був Андрій. Далі ви кажіть, малята! Петрик був, звичайно… Ще за мить прийшов і Костик, Але він уже був… А за ним прибігла Тома, Та вона була вже … Потім Ярослав Авоськін Увійшов. Він був аж… Далі - Олексій кирпатий. Він прибув у клас … А коли прибігла Ната, Їй сказали: «Ти …» Ой, які ж ви молодці! І це завдання швидко виконали. Ось іще гриб від Вовчика Перш ніж виконати наступне завдання, давайте попрацюємо в парах. 4. Робота в парах. Розкажіть один одному склад числа 10. Повторили? Зараз перевіримо… 2 завдання. «Засели мешканців у будинок»(повторення складу числа 10) Молодці, і з цим завданням ви впорались. Іще 1 гриб повернув Вовчик.
V. Фізкультхвилинка. Бачу заніміла ваша спинка І затерпли ручки. Чекає нас фізкультхвилинка, Мої славні малючки. VІ. Розвиток і закріплення математичних знань. Крокуємо далі і наступне завдання -
- Конкурс «Цифри-красуні»
- Ось ми з вами ще один грибочок для Їжачка відпрацювали.
2. Робота за підручником. - Розгорніть підручники на стор.40. подивіться на завдання під номером 1. Саме це буде наступним завданням від Вовчика. Чи зможемо ми його виконати і повернути Їжачку ще один гриб? (записали рівність на листочках) - Діти подивіться на малюнок у верхньому правому куточку сторінки. Що зображено? (завдання 2) - Наступне завдання 3 на цій же сторінці. (записали рівність на листочках)
- Дуже добре! Ще один грибочок віддав нам Вовчик. Як радіє Їжачок!
- Що було цікавим на уроці?
- Яке завдання найбільше сподобалось?
- Яке завдання було важким?