Ашық сабақ. Әдебиеттік оқу 4 сынып тақырыбы Балмұздақ

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Мерзімі: 21. 01. 2016 жыл

Уақыты: 13:15-14:00

Сыныбы: 4

Пән атауы: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Балмұздақ

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: мәтінге түсінік бере отырып, оқуға, кейіпкердің іс-әрекетінің мәнін ашуға үйрету, оқырмандық көз қарасын қалыптастыру.

Дамытушылығы: оқушылардың мәнерлеп оқу, сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Тіл байлығын, шығармашылық қабілетін дамыту.

Тәрбиелігі: шығармаға байланыстыра отырып балаларды адамгершілік қасиеттерді тани білуге, адалдыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

1.Топта өз ойларын айта біледі.

2. Адалдық мағынасын түсінеді.

3.Жүйелі сөйлеп, ойын еркін айта білуге машықтанады.

Стратегиялық іс-әрекеттер: 1.Шаттық шеңбер. 2.РАФТ әдісі. 3.Пазл. 4."Кір жаю" әдісі. 5. Ой қозғау.6. Интервью 7.Сергіту сәті. 8.Топтық жұмыс. 9.Бағалау.10.Кері байланыс.

Уақыт өлшемі

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық.

«Шаттық шеңбер»

Мақсаты:сабаққа дайындығын білу.

Психологиялық ахуалды жақсартады. «Шаттық шеңбер» тренингі арқылы әрекет жасайды. Сыныптың белсенділігін арттырады.

Қол ұстасып, шеңбер құрады. Бір-біріне амандасып, жақсы тілектерін айтады. Көңіл-күйлері көтеріледі.

2 мин.

Топтастыру

Оқушыларға

Оқушылар алған

10мин.

Үй жұмысын пысықтау:

Білгендерін сұрау

«Ыстық алақан» әдісі



Қорыту:

Ал балалар үйге қандай тапсырма берілді? Дайынбыз ба?

Ондай болса:

Мұғалім оқушыларға сұрақтар қойып доп лақтырады.

1.Әскербектің әтеші туралы ауылдастары не дейді?

2.Әскербек әтешін көз тигеннен қалай емдемек болды?

3.Әтештен басқа тағы қандай үй құстарын білеміз?

4.Әскербек қандай бала?

РАФТ-әдісі

Оқушылар допты тосып алып мұғалімнің сұрағына жауап береді



Әскербектің әкесіне өз ойларын айтып хат жазады.

2 мин.

Жаңа сабақ:

Ой қозғау

Ребус шешу

Ребусты шешеді.

Балмұздақ.

2 мин.

Мақсат қою кезеңі:

Ал енді балалар біздің мақсатымыз не?

-Балмұздақ тақырыбын жақсы түсініп алу.

-Автордың негізгі идеясын ашу.

-Бүгінгі сабаққа белсене атсалысу.

-Топта белсенділік таныту.

2 мин.

5 мин.

2 мин.

Негізгі бөлім:

Автор тану.

Қызығушылығын ояту

Оқулықпен жұмыс

Сұрақ-жауап.

Серпілмелі сауал

Оқушыларға автор туралы мәлімет беру.

Балмұздақты қалай жасайды? Сол туралы шолып өту

-Мәтін не туралы?

-Мәтіндегі кейіпкерлер кім?

-Балалар не тауып алды?

-Мирас не істеді?

-Егер сен біреудің ақшасын тауып алсаң не істер едің?

Ермек Өтетілеуов туралы мәлімет алады, оның шығармаларымен танысады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

2 мин.

2 мин.

2мин.

Сергіту сәті

Түсінгендерін тексеру

Қара жорға

1 топ- Интервью.

2 топ-Балмұздақ жасау.

Оқушылар тақтаға қарап билейді.

Оқушылар плакатқа өз ойларын жазады.

5 мин.

3 мин.

Сабақты қорыту.

Ақылдың алты қалпағы

Алты қалпақ қандай қызмет атқарады түсіндіреді

Қалпақтар бойынша сабақты қорытады.

1 мин.

2 мин.

Үйге тапсырма:

Бағалау

Кері байланыс

Уақыт шеңбері

1.Мәтінді түсініп оқу, мазмұнын айту.

2.5 жолды өлең.

Оқушыларды біліміне сай бағалау

Мұғалім оқушыларды шеңберге шақырады

Оқушылар үйге берілген тапсырманы күнделікке жазып алады.

Оқушылар бүгінгі сабақ ұнаған -ұнамағанын Бүгінгі сабақ.........

деп алған әсері туралы айтады.



© 2010-2022