Заняття з майбутніми першокласниками. Тема: Здрастуй, школо!

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема: Здрастуй, школо! Мета: формувати уявлення учнів про школу, розкрити важливість навчання у житті людини, розвивати пам'ять, мислення, мовлення, уяву; виховувати наполегливість, старанність, бажання вчитися. Обладнання: папір для малювання, олівці, шкільне приладдя, іграшки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

  • Доброго ранку!

  • Доброго дня!

  • Говорите ви і говорю вам я.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що називається рідная школа.

Групове заняття

Гра «Сонечко, парканчик, камінці»

Учитель, поступово збільшуючи темп, у будь-якому порядку дає гравцям такі команди: «Сонечко!», «Парканчик!», «Камінці!». Гравці на команду «Сонечко!» розчепірюють пальці на руках, за командою «Парканчик!» стуляють пальці та випрямляють долоні, руки стиснуті в кулаки при команді «Камінці!»

Обмін інформацією

  • Чи бажаєте ви йти до школи?

  • Чим приваблює вас школа?

ІІ. Робота над темою заняття

  1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні ми будемо говорити про школу, про її значення у житті кожної людини.

  1. Слухання вірша

Різні оцінки У школі Лісовій за спільну парту сіли Руденьке Ведмежа і Зайченятко сіре. Завдання їм однакове дали: Розповісти про те, як літо провели. Зітхнуло Ведмежа, понюхало чорнило, Почухалося й зошита розкрило. А Зайченя на це лише й чекало Скосило очі, списувати стало: «Улітку бігав між кущів і трав І на деревах меду я шукав. Іще я батькові і матері поміг Сухе гілля зібрати на барліг…» На другий день крізь плач Зайча белькоче:

  • У Ведмежати - «п'ять». А в мене - «два»…
Із тим, хто сам подумати не хоче, Частенько отаке бува. А. Гарматюк - Як ви гадаєте, чому Зайченя отримало погану оцінку? - Допоможіть Зайчику скласти розповідь. 3. Гра Ланцюжок» Вчитель називає слово «школа». Дітям пропонується назвати якомога більше слів, які асоціюються з цим словом. Наприклад: школа, клас, урок, зошит, канікули, ручка, фарби. Вчитель вибирає з цього переліку слово «фарби» і діти утворюють новий ланцюжок. 4. Гра «Склади портфель» - Чи знаєте ви які речі необхідні в школі, а які зайві? На столі лежать різні речі: зошит, книжка, іграшка, олівець, диски, тощо. Дітям пропонується скласти в портфель тільки ті речі, які необхідні в школі. 5. Фізкультхвилинка «Чи знаєш ти свій клас?» Учитель: «Покладіть руки і заплющіть очі. Я називаю предмет, який є в нашому класі, а ви показуєте на нього рукою. Коли я скажу розплющити очі, ви побачите, чи правильно показали». 6. Вірш напам'ять (Вивчити вірш за допомогою піктограм)

Школа Наче вулик - наша школа, Вся вона гуде, як рій. І здається, що довкола Розквітають квіти мрій. Бігають, сміються діти, Та лиш дзвоник задзвенить - Стане тихо, ніби в квіти Поховались бджоли вмить. Д. Павличко 7.Пальчикова гімнастика Пальчики прокинулись Задрімав мізинчик трішки, Безіменний - стриб у ліжко, А середній там лежить, вказівний давно не спить. Вранці всі схопились враз - Вже до школи бігти час! (По черзі згинати пальчики до долоньки, починаючи з мізинця. Потім великим пальцем торкатися всіх інших - «будити». Одночасно зі словом «враз» кулачок розтулити, широко розсунувши пальці.) 8. Малюнок «Рідна школа» - Діти, уявіть собі школу, до якої ви б хотіли ходити, і намалюйте її.
ІІІ. Підсумок заняття Вправа «Емоційний ланцюжок» Діти стають у коло, кладуть ліву руку на плече сусіда й по черзі один за одним дякують сусідові ліворуч з а гарну роботу, приємні хвилини спілкування, позитивні емоції, висловлюють побажання, тощо. Останнім виступає вчитель. - Я сподіваюся, що за десять наших занять ви познайомилися, знайшли нових друзів. Вам сподобалася наша класна кімната. У вас з'явилося бажання прийти до школи, щоб дізнатися багато нового. Тож я буду чекати на вас 1 вересня. До зустрічі! Хай вам щастить!








© 2010-2022