Қиашова М. Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісі

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат rar
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісіҚиашова М.Ж. Қысқа мерзімді жоспардың үргісі







Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сынып: 1 «А» сынып

Пәні: Дүниетану

Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлігінің Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.

Астана, 2013 ж.

Оқулық: Аймағамбетова К.,Идилова Т.С.-Алматы: Алматыкітап баспасы, 2012 ж.

Өткізу күні: 05.03.2015 ж.

Сабақтың тақырыбы: Көктем. Көктемгі табиғат.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Көктемгі табиғаттың өзгерістерін анықтау.

Дамытушылық: Талдау, салыстыру, сипаттау, өз ойын жеткізу.

Тәрбиелік: Бірлесіп жұмыс істеуге, еркін сөйлеуге тәрбиелеу.

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: топтастыру, Венн диаграммасы

Бағалау: өзін-өзі, бірін-бірі, топтық бағалау

Жұмыс формасы: жеке, жұптық, топтық

Негізгі дереккөздер: АКТ, суреттер, А3 қағазы, стикер, смайлик, бағдаршам, маркер.

Күтілетін нәтижелері: Көктемгі табиғаттың өзгерістерін анықтайды.

Зерттеудің қарапайым тәсілдерін меңгереді.

Сабақтың барысы:

Жұмыс

кезеңдері

Уа-қыт

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қолданылатын модуль

Бағалау

Ұйымдасты-ру



2 мин


Сәлемдесу.

Психологиялық ахуал

Қандай көңіл күймен осы сабаққа келдіңіз?


Смайлик арқылы өз көңіл күйін белгілейді.






4

мин

Жылдың 4 мезгіліне байланысты топқа бөлу. «Қыс, жаз, күз, көктем».

1-топ-Қыс

2-топ-Жаз

3-топ-Күз

4-топ-Көктем

Топтарды бағалау парағымен таныстыру.


Сурет таңдаулары бойынша топқа бөлінеді.

Суреттер: қар,күннің көзі, жаңбыр, гүл

ОБжК

ОменОЖТ



Білу


4 мин Өлең арқылы тақырыпқа шығу. Күн ұзарып, қар еріп, Су сайларға толады. Бұл қай кезде болады?
Көктем дегеніміз не?


Оқушылар жауап береді.

Топтастыруды толтырады.

көктем

Спикерді сайлайды.


ОүБжОБ

ОБжК

Жест арқылы бағалау

Түсіну

7 мин





Әр топқа мәтін тарату. Мәтіннен негізгісін ажыратып, постерді толықтыру.

-Балалар, көктемде тағы не болады? Мәтіннен негізгісін тауып, астын сызыңыз.

-Көктемгі табиғаттағы өзгерістер қалай суреттеген?

-Постерді толықтырыңыз.

Оқушылар мәтінді жеке оқиды.

Топта талқылайды, алған мәліметті постерге толықтырады.

Негізгісін тандай алады.




ОүБжОБ


ОБжК





Бағдаршам

Жасыл-Мен жақсы орындадым

Сары-Мен жартылай орындадым

Қызыл-Маған көмек керек.

Қолдану








Сергіту сәті

4

мин

3

мин

Сұрақтарға жауап беру.

1-2-топ. Көктемде адам өмірінде қандай өзгеріс болатының топтастырыңыз?

3-4-топ. Көктемде жануарлар өмірінде қандай өзгеріс болатының топтастырыңыз?

Сергіту сәті «Қос қарлығаш»

Постерге жазады.

Нәтижелерді топтарыңызда талқылаңыздар.

Спикер жауап береді.

Оқушылардың бойларын сергітеді.


ТжД

ОүБжОБ

ОБжК

АКТ





Бағдаршам







Талдау

5 мин

3 мин

-Көктемгі ауа райының қысқы ауа райынан айырмашылығын дәлелдеңіз.

-Ауа райының құбылыстарын айыра алыңыз. (найзағай, қар, мұз, су, жаңбыр, боран)

Қыс

Көктем

Оқушылар Венн диаграммасы арқылы салыстырады.

Флипчартта берілген суреттер арқылы оқушылар қорапшаға ауа райының құбылыстарын топтастырып, айыра алады.

ОүБжОБ

ОБжК

ЖЕ

СТОҮ




АКТ

Смайлик

Жинақтау

6 мин

Әр топқа суреттер беріледі.

-Сурет бойынша әңгіме жоспарла, ұсын.

Сурет бойынша әңгіме құрастырады.

СТОҮ

ОүБжОБ

ОБжК

Жест арқылы бағалау

Бағалау

3 мин

-Сіздің ойыңызша, көктем болмаса, не болар еді?

-Дәлелдеңіз?

Жауаптар әртүрлі болу мүмкін, оқушылар өз ойларын айтып, дәлелдейді.

ОүБжОБ

СТОҮ

Бағдаршам

Рефлексия

4

мин

Стикерлерге өз ойын жазу.

-Бүгін не болды?

-Не білдім?

-Не қиын болды?

Өз ойларын жазады.





© 2010-2022