Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Ана тілі Тақырыбы: Сөйлеу не үшін керек?Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлеу не үшін керек. Көзге көрінбейтін бала.

Сабақтың мақсаты: Сөйлеу арқылы қарым-қатынас құрады.

Сөйлеудің маңызын ұғындыру , сауатты жазуға дағдыланады.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Жеке жұмыс. Диалог. Топтық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: А.К.Т. С.Т.О. Бағалау. Жас ерекшелік. Көшбасшылық. Оқытудағы жаңа тәсілдер.

Оқып үйренудің нәтижесі: Сөйлеу арқылы қарым-қатынас құрады, дыбыс пен әріпті ажыратады.Сөйлеудің маңызын біледі. Сөйлеу арқылы қарым-қатынас орнатудың қажеттілігін түсінді. Анық, таза сөйлеуге дағдыланнып келеді.

Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау:Топтық бағалау. Формативті бағалау. Критерий арқылы бағалау.

Барлығын қосқанда: Түсіну дәрежесін бақылай отырып бағалау.

Негізгі дерек көздер: Ана тілі оқулығы «Алматыкітап» баспасы 2012ж. ,авторлар: Г.И. Уайсова, А.Е. Жумабаева. Маркер. Таратпа қағаз. Флипчарт

Сабақтың барысы Уақыты Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті

Кіріспе

1 мин

2 мин

1мин

Сәлемдесу,түгелдеу.

Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Өткенді қайталау.

Топқа бөлу: Суреттер арқылы.

Оқушылар оқу құралдарын түгендеп, мұғаліммен амандасады.

Алфавитті қайталап айтып шығу.

Әркім өз тобына барып отырады.

Тұсаукесер

4 мин

Оқушыларға сөзжұмбақ шешу:

АКТ. «Сөйлеу» әлеміне жету үшін мына сұрақтарға жауап беру керек.

1)жылт-жылт еткен,жылғалардан өткен

2)тәтті,тәттінің іші қатты,қаттының іші тәтті.

3)кішкентай ғана бойы бар,айналдырып киген тоны бар.

4) «П»-дан егер бастасаң,зоопаркте тұра алам,

«Т»-дан егер бастасаң,ойыңды сыртқа шығарам.

5)шыр-шыр етеді,ұстасаң,сөйлеп кетеді

6) Аулада бар,елде жоқ,дауылда бар,желде жоқ.


-Сөйлеу не үшін қажет? -сөйлеу не арқылы жүзеге асады?


  1. Су

  2. Өрік

  3. Қой

  4. Піл-тіл

  5. Телефон

  6. У (әрпі)

Оқушылар айтып,жазып толтырады, сөзжұмбақты шешеді: «Сөйлеу»

Сабақтың алгоритімін ашады.

-адамдармен қарым-қатынас жасау үшін

- тіл арқылы

Негізгі бөлім

30 мин.



Жеке жұмыс.Топпен жұмыс. Оқулықпен және дәптермен жұмыс.

Мәтінмен жұмыс:

  • Өзім оқимын

  • Мазмұның талдау

1)Мәтінде кім туралы айтылған?

2)Апасы не себепті Үсенге үндемеді?

3) Үсен неліктен көрінбейтін бала болғысы келмеді?

4) Үсен әдепті баланың қатарына қосылды ма?

Сөздікпен жұмыс

Сергіту сәті.

Бағалау (2 жұлдыз бір ұсыныс)

Дәптермен жұмыс

Көркем жазу:

Сөздік диктант:

2-жаттығу орындалады:

Диалог

Оқушы мен ұстаз арасындағы әңгіме:

Оқулықтағы 4 бет

Әр топ өз ойын айтады:

-кезектесіп оқыту

-Мәтінде Үсен туралы айтылады

- Үсен жылап отырғасын апасы аяп кетеді

- себебі ешкім онымен ойнағысы келмейді

- ия қосылады

Лезде -тез арада,жылдам

Би қимылдарын жасайды

Оқушылар әр топтың жауап бергенін айтып отырады.

Аа Аа Аа Аа Аа Аа Аа

Алма, оқушы,әке, апа, бала,немере,сөз,тіл.

Оқушылар суретке қарап,әңгіме құрастырады

рөлге бөліп оқиды.

Қорытынды

2 мин

Балалар біз таныс емес ауылға,қалаға келгенде адамдардан сұрап аламыз не арқылы сұраймыз?

Сөйлеу арқылы сұрап білеміз.

Үйге тап-ма

1 мин

4 беттегі ертегіні оқу, мазмұндау

Оқып келеді.

Бағалау

2 мин

Бағдаршам бағалау. (түсінікті,орташа,түсінбедім)

Сабақ-ң талд.

Жалпы сабағым мақсатына жетті. Пайдаланған әдіс тәсілдерім іске асты.

Сабақ бойынша өзгертулер

Бұл сабағым алдыңғы сабақтарыма қарағанда көңілімнен шықты. Бірақ дарынды оқушыммен жұмысым сабақ арасында белсенді қатысқаны болмаса, жеке тапсырмамен көрінбеді. Осы тұсты қолға алу керек деп шештім.


© 2010-2022