- Преподавателю
- Начальные классы
- План по казакскому языку ҚМЖ Шарипа
План по казакскому языку ҚМЖ Шарипа
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Байжаркинова Ш.А. |
Дата | 02.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________ Ысмайыл Бағила
Қысқа мерзімді жоспар Сыныбы: 1 «А»
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
-
Сабақтың мақсаты : Сандарды қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындауға жетелеу, түрлі амалмен шығарылған есепті шығаруға төселдіру.
-
Дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды нақтылық пен тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың нәтижесі: Өздігінен ойлауға , жинақтауға, ой қорытуға жаттығады, креативті белсенділіктері артады.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылардың танымдық қабілетін дамыту, ұлтжандылыққа, адамгершілік асыл қасиеттерге тәрбиелеу
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл, «Бинго» әдісі, «Конверт сұрақ» әдісі, рефлексия «Бағдаршам»
Уақы-ты
Сабақ-тың кезеңде-рі
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
Қолданылатын ресурстар
2-мин.
2-мин.
5-мин
3-мин
.
Кіріспе
1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
1.2. Психологиялық дайындық.
Иіліп сәлем бердік, Атқан күнге!
Иіліп сәлем бердік, Қонақтарға!
Иіліп сәлем бердік, Ұстаз сізге!
Иіліп сәлем бердік, Достар бірге!
1.3.Топқа бөлу.
түсті тарату арқылы топқа бөлу.
1.4.Топтық ереже, топ басшы сайлау, таныстыру.
2.1.Өткен сабақты пысықтау:
- Балалар, үйге қандай тапсырма берілді? Сұрақ жауап.
2.2Ереже жаттау:"Бинго " әдісімен есептерді сұрау.
3+5=8
8-0=8
4+5=9
10-5=5
7+2=9
6-5=1
5+5=10
0+4=4
9-5=4
8-4=4
7-5=2
5+3=8
Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар шеңбер болып бір-бірінің қолдарынан ұстасып, тұрады. Жүргізушінің сұрақтарына қол қимылдары арқылы жауап береді.
Оқушылар өздері алған түстерін алып, топтарына жиналады,
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
«Тапқырлар» тобы
«Білгірлер» тобы
«Зеректер» тобы
Топ ережесін құрып, ережені сақтайды,топ басшы сайлайды.
Топ мүшелері бір-бірінің айтқан мысалдарын тыңдайды.Тақырып
тың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылар арасында сұрақ беремін,жауап бере алмаса ұпай саны қосылмайды, білмей қалған жағдайда өз тобындағы бір оқушыға береді, ол да жауап бере алмаса, жауап балы төмендей береді.
Бірін-бірі бағалау
Топтық бағалау, бірін -бірі бағалау.
Топ аттары жазылған қиықшалар, желім,
Топ аттары жазылған парақтар
Бағалау парақшасы.
Доп,смайлик
2-мин.
Танысты -рылым
Миға шабуыл
3.Оқушыларға күннің жадын жазған соң, оқулықпен таныстыру.
Сынып оқушылары бүгінгі сабақ тақырыбын көреді.
Өзін-өзі бағалау бағалау.
Ноутбук
6-мин.
2-мин.
4-мин.
Негізгі бөлім
4.1. «Топтық» әдісі бойынша оқушылар оқып, топта өз тақырыптарын қорғайды.
Үш топқа үш бағанды бөліп беремін. Топ оқып болған соң, өз жауабын қорғайды. Оқулықтағы сурет бойынша жұмыс: а) Ақ қой-6 бас Қара қой-? Бас Қаз-? Тауық-5барлығын табу керек. Дәптермен жұмыс жасайды.
«Конверт сұрақ»әдісі бойынша ауызша үшінші есеп орындалады. 4.2. Сергіту сәті.
Оқушылар әуен ырғағымен бой сергітеді.
«Шөжелер әні»
4.3..Оқулықпен жұмыс
Өрнектерді пайдаланып,теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыру. Әр топқа тапсырма беріп,өздері бөліп орындайды. 10-3=4+3 10-4=9-3 6+2=7+1 5+3<8+2 10-6<9-3 т.б.
Топта бірлесе отырып жаңа тақырыпты бір-біріне түсіндіріп , мысалдар келтіріп тақырыпты қорғайды.
Оқулықтан тапсырма жұмысын жасайды. Берілген тапсырмаларды Жазбаша тақтада талдау жасап орындайды. Әр топтан топ басшы шығып, шарт бойынша орындайды.
Топ жұмысын орындап болады. Жұмыс жауабы оқушылар бір-бірінің жұмысын тексереді.
Топтық бағалау
Бірін-бірі бағалайды
Топтық бағалау.
Постер, түсті қалам, стикер.
ноутбук
Үлестірмелі парақша
А-4 парақшада
Үлестірме.
3-мин.
3-мин.
3-мин.
1-мин.
3-мин
Қорытын-ды
5.Топтастыру стратегиясы.
Шығармашылық жұмыс .
6.Бекіту сұрақтары:
7.Бағалау: Сабақ барысындағы есептер бойынша, сабақ критерийлеріне байланысты оқушылармен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын.
8.Үйге тапсырма 124- беттегіегі
3-есеп
9. Рефлексия:
Кері байланыс «Бағдаршам» Қызыл- түсінген жоқпын.
Сары- әлі де түсінген жоқпын, сұрағым бар.
Көк- барлығы түсінікті.
Оқушылар алған білімдерін жинақтайды, топтастырады.
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
Оқушылардан бағалау парақшасын алып, қорытынды бағасымен бағаланады.
Үй жұмысын жазып алады.
Стикерге бүгінгі сабақ жайлы өзінің ой-пікірін жазады.
Бірін-бірі бағалау.
Топтық , өзін-өзі бағалау.
Постер, түсті қалам, стикер.
Смайликтер,
Стикер, плакат, түрлі- түсті қағаздар.
Бастауыш сынып мұғалімі: Байжаркинова Шарипа Абдешқызы
Мерзімі: 27.01.2016 ж.
Сабақтың өзіндік талдауы
Сәтті тұстары:
Сәтсіз тұстары: