- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект уроку основ здоров я на тему Дівчатка та хлопчики (1 клас)
Конспект уроку основ здоров я на тему Дівчатка та хлопчики (1 клас)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бойко Т.В. |
Дата | 08.11.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Основи здоров'я 1 клас
Урок - тренінг
Тема уроку. Дівчатка і хлопчики Мета уроку: розширити знання дітей про хлопчиків та дівчаток, як представників протилежної статі; з'ясувати спільне і відмінне (одяг, звички, уподобання, риси характеру,ігри);продовжити формування навичок спілкування, співжиття в одному учнівському колективі; розвивати навички порівняльного аналізу, співставлення; сприяти зміцненню взаєморозуміння у класному колективі між хлопчиками і дівчатками.
Обладнання. Фотографії, , правила роботи в групі.
Хід уроку - тренінгу.
I Вступ
Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок -
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаєм на урок,
І знов йдемо у світ пізнання.
-
Тож запрошую вас, дорогі друзі, в подорож, до нових знань, до нових вражень.
1.Інерактивна вправа"Дружнє коло" - А тепер пропоную кожному з вас привітатися з однокласником, називаючи його по імені та запрошуючи до кола. Намагайтеся використовувати різні форми вітання. (Вчитель демонструє зразок)-Здрастуй, Олеже! Ставай до мене в коло. (Діти по черзі обирають однокласника і запрошують до кола. Останній учень замикає коло.) - Погляньте, яке гарне дружнє коло ми утворили. (стоячи в колі)
- вітаю свої вушка (торкаються своїх вушок)
- вітаю вушка сусідів
- вітаю свої щічки
- вітаю щічки сусідів
- вітаю голівку
- вітаю голівку сусідів
- Отож, сьогодні пропоную поговорити про хлопчиків і дівчаток,
1.Створення "асоціативного куща"
- Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово друг?
(учні називають свої асоціації, вчитель записує на дошці)
ДРУГ
2.З'ясування спільних ознак хлопчиків і дівчаток. Виконання команд. - Давайте зараз посміхнемося один одному і виконуватимемо вправи за моєю інструкцією. Зверніть увагу, хто з вас відповідатиме на мої команди. - Поплескайте у долоні всі, хто має дві руки. - Потупайте ніжками всі, хто має дві ноги. - Підніміть руки, хто має світлий колір шкіри. - Погладьте себе по голівці всі, хто має русяве волосся. - А тепер зробіть те ж саме ті діти, у кого темне волосся. - Закрийте долоньками свої голубі оченята. - А тепер зробіть те ж саме ті діти, у кого зелені очі. - Оближіть губи ті, хто любить морозиво. - Вимовте звук а всі. хто розмовляє українською мовою - Підведіться зі своїх місць ті, хто любить танцювати.
3. Фізкультхвилинка 4. Узагальнююча бесіда - Хто щоразу виконував мої команди? Хлопчики чи дівчатка?(І хлопчики, і дівчатка). - То що ж між вами спільного?(Відповіді дітей) - Вірно, у вас схожа будова тіла, колір шкіри,очей, волосся; спільна мова, якою ви спілкуєтесь; схожі смаки, захоплення.
5. Робота в групах
Повторення правил роботи в групах.
-
Говорити по черзі, а не всі водночас.
-
Не перебивати того, хто говорити.
■
-
Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.
-
Дотримуватися правила « піднятої» руки.
-
Поважати всі висловлені думки.
-
Заохочувати всіх однокласників до роботи.
Завдання для груп
1 група «Зима » Підібрати одяг для дівчинки і хлопчика. Яки одяг носять тільки дівчатка, а який тільки хлопчики?
2 група «Весна» Які спільні ігри для хлопчиків і дівчаток?
3 група «Літо» Які ігри грають тільки дівчатка?
4 група «Осінь»Які ігри грають тільки хлопчики?
Висновок . У дівчаток і хлопчиків більше спільного ніж відмінного. Дівчатка і хлопчики мають однакові права.
6. Вправа «Впізнай»
Дітям пропонується фото немовлят. Ця дитина хлопчик чи дівчинка?
7. Робота в парах «Діалог знайомства»
- Розіграйте діалог знайомства.
III. Заключна частина.
-
Чому треба жити усім в злагоді та мирі?
-
Чи було б цікаве наше життя якби в класі вчились тільки дівчатка або тільки хлопчики?
-
В які ігри ви граєтесь з друзями?
-
У вас є друзі хлопчики й дівчатка? Які вони?
2. Зворотній зв'язок
Продовж фразу «Щоб мати багато друзів, треба…..»
3. Ритуал прощання
Діти стають знову у коло, і говорять комплімент один одному по черзі
4. Підсумок
Діти сідають на свої місця.
-
І дорослі і діти, хлопчики та дівчатка усі люблять подарунки, особливо коли вони несподівані , сьогодні за гарну роботу на уроці ви також отримуєте подарунок, загляньте до себе під стільчик і дістаньте його!
-
Дякую за урок