- Преподавателю
- Начальные классы
- Баяндауыш тақырыбындағы ашық сабақ
Баяндауыш тақырыбындағы ашық сабақ
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Раджанова Ж.Р. |
Дата | 07.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Поделитесь с коллегами:
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға баяндауыш туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға, оны сөйлем ішінен таба білуге мүмкіндік туғызу; сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; экологиялық тәрбиесіне, табиғат-ананы, ондағы өсімдіктер дүниесін, құстар тіршілігіне деген сүйіспеншілікке баулу. Сабақтың түрі: дәстүрлі Сабақтың типі: аралас сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілдері: суретпен жұмыс, конверт-сұрақ, өз бетімен жұмыс, деңгейлік, талдау, топпен жұмыс, ауызша, жазбаша Сабақтың көрнекіліктері: АКТ. Конверт-сұрақтар, суреттер, үлестірмелер Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық. а) сәлемдесу б) түгендеу с) құралдарын тексеру д) назарларын сабаққа аудару е) топқа бөлу ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: 39-жаттығудағы сөзжұмбақтарды шешу. Табылған сөздер қандай сұрақтарға жауап береді? -Ол қандай мүше болып табылады? ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. -Балалар бүгін біз сөйлем мүшесі баяндауышты екінші сағат оқимыз Табыс крителері: - Бастауыш, баяндауыш туралы білімдерін тереңдету
- Сөйлем мүшелеріне талдау жасау.
- Сабаққа белсенді қатысу
Асқар Тауық Гүл Автобус
- қимыл іс-әрекетті білдіретін сөздерді тауып жазу
- Кез-келген ұнаған сөйлемді көшіріп жаз
- сөздерге дыбыстық талдау жаса
- тұрлаусыз мүше қатыстырып, сөйлем құрастыру
А деңгей: 1)Жаңылтпашты оқу, жазу. 2) сөйлем мүшелеріне талдау Торғай тоғайды ұнатады. Тоғай торғайды қуантады. Вдеңгей: 1)Жұмбақтың шешуін тауып, жазу. 2) сөйлем мүшелеріне талдау Бұйра тұлымы Желмен ойнайды. Қызыл бұрымы Жерге бойлайды (Сәбіз) С деңгей: 1) берілген өлеңді мәнерлеп, түсініп оқу, жазу 2)Баяндауышты табу, оның қай сөз табынан жасалғандығын сұрақ қою арқылы табу. Бидай, тарым маржандай, Суым бейне нарзандай. Жылқыларым құландай, Құлындарым құнандай. ҮІ. Бекіту: «Не, қалай дыбыстайды?»
- суретерге сәйкес жануарларды дыбысталуын табу, оның қай мүше екенін анықтау.
- 5 жолды өлең құрастыру
Қызығушылықтарын ояту мақсатымен оқулықтағы ребусты шешкендегі, жұмбақты табу. Жұмбақ Екі доп ауысты, Бір шеңберді тауысты (Күн, ай, тәулік) Ребустағы суреттер: күн, тай, сәукеле, елік.жазылатындығына мән беру ҮІІ. Қорытындылау. -Балалар, бүгін біз не үйрендік? Табыс критерилеріне оралу ҮІІІ. Үйге тапсырма: 44-45-жаттығу, 85- бет. ІХ. Оқушыларды бағалау