- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект открытого урока по математика на тему 23 саны және цифры
Конспект открытого урока по математика на тему 23 саны және цифры
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Нурушева Ж.Н. |
Дата | 16.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Ақмола облысы білім басқармасының " Көкшетау қаласы, ақыл-ой бұзушылықтары мен психикалық дамуы кеш балаларға арналған №1 облыстық арнайы түзету мектеп - интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
-
сынып
математика
2 саны және цифры
Өткізген: Нұрышева Ж.Н.
Көкшетау -2013 жыл
Математика
Сабақтың тақырыбы : 2 саны және цифры.
Сабақтың мақсаты:
1. Оқушылардың математикалық ойлауын дамыту. 2 санымен таныстыру. 2 санының пайда болуы және оның құрамымен таныстыру. 2 көлемінде қосу, азайту амалдарын орындау. Есеп құрастыру . 2 цифрын жаза білуге үйрету.
2.Жаңа сөздермен таныстыру арқылы балалардың сөйлеу мәнерін, байланыстыра сөйлеу дағдыларын, сөздік қорларын, логикалық ойлау қаблеттерін , есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту.
3. Балалардың сабаққа деген ынтасын арттыру, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекіліктері: суреттер
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
- Балалар қазір математика сабағы. Ал енді құрал-жабдықтарымызды түгендеп, түзу жэне тыныш отырайық. Психологиялық дайындық:
Күннің нұры шуақты,
Сергітеді денемді.
Құрдастарым сияқты,
Оқушымын мен енді.
Дем алу жаттығуы:
-
жаттығу-Бастапқы дене калыпты: тік тұру, басты тік ұстау, аяқ ұшы және өкше бірге, қолы еркін төмен жіберіледі. … Дем алу еркін. 3-4 рет қайталау керек.
-
жаттығу-
-
Қолға, алып шарды,
Үрлеймін мен былай.
Уф-ф-ф,
Үрлеймін деп қатты,
Жарып алдым шарды.
Пах.
Моторикаға арналған жаттығу
«Жұмырдық, қыр , алақан»
Пропедевтика : Білімді еске түсіру.
-1-10 дейін санау , кері санау
-«Жасырын» ойын
Балардың алдында геометриялық фигуралар. Мұғалім жасырын сөзін айтқанда балалар сол геометриялық фигураны жасыру керек.
Мысалы: үшбұрыш жасырын.
-« Жартысын тап»
Жаңа сабаққа біртіндеп көшу. Жаңа сабақ
Практикалық жүмыс.
-
Магниттік тақтада заттық суреттер қойылған. Мысалы: бір алма, екі алмұрт, екі сәбіз , бір өрік, бір қауын , екі жидек.
-
- Бұл заттарды қанда екі топқа бөлуге болады? (Учащиеся могут предложить различное деление, учитель должен остановиться на делении на группы по количеству предметов.)
-
- Бұл заттарды мына топтарға орналастыр:
1 алма 2 алмұрт
1 өрік 2 сәбіз
1 қауын 2 жидек
( балалар суретті тақтада орналастырады.)
4.- Бірінші топтың заттары туралы не айтуға болады? ( олар бір- бірден)
5. - Екінші топтың заттарының арасында қандай ұқсастық бар? ( олар екі- екіден.)
6. - Енді балар алдарыңдағы суретті карточкалармен бірінші топты толықтырыңдар . Олар екеу болатындай болсын.
Екі санымен таныстыру.
Слайд 1
- Суретте неше бәтеңке бар? ( екеу )
- Неше қолғап ? ( екеу.)
- Суретте неше етекше? (екеу.)
- Суретте неше шұлық ? (екеу)
Балар бұл суреттерде барлығы екі- екіден.
- Екі санын қалай жазуға болады? ( 2 цифрының көмегімен.)
Екі цифрымен таныстыру және 2 цифрын жазу.
Слайд 2
Слайдта 2 цифрының үлкейтілген үлгісі шығарылады.
- Екі цифры сендердің ойларыңа нені түсіреді? Ол неге ұқсайды?
Слайд 3
Аққудың мойнына
Балар енді 2 цифрын дәптерімізге жазып көрейікші. Жазбастан бұрын сергіту сәтін жасап алайық.
Сергіту сәті
1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 - алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.
Дәптермен жұмыс
-
Балаларға екі цифрының жазылуын түсіндіру.
-
Баларға ауада жазуды ұсыну.
-
Екі цифрын тесілген қағаздардан жазу
Дәптерге 12 цифрының екі жолын жазу.
Сан мен цифрдың арақатынасына арналған тапсырмалар
Слайд 4
- Суретте неше құс бар? (екеу.)
- екі цифрын бояңдар
- Суретте неше қоян бар? ( біреу)
- 1 цифрын бояңдар.
Оқулықпен жұмыс
65 бет
Өзіндік жұмыс.
корректуралық сынама
2 цифрын табу
Тапсырмаларды дәптерде жасайды.
- екі дөңгелек салыңдар.
- бір тіктөртбұрыш салыңдар.
- бір үлкен дөңгелек, екі кішкентай дөңгелек салыңдар
Бірін-бірі тексеру.
Сабақты қорыту:
Бағалау: сабақта белсенділік көрсетіп, жақсы қатысқан балаларды мадақтау.