Закріплення таблиці множення числа 2. Розвязування задач на дві дії різного ступеня. (2 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема : Закріплення таблиці множення числа 2. Розв'язування прикладів і задач на дві дії різного ступеня.

Мета : вдосконалювати навички розв'язувати текстові задачі і приклади на дві дії різного ступеня із використанням таблиці множення числа 2, додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток, виробляти вміння розпізнавати геометричні фігури;

розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності дітей, обчислювальні навички, висловлювати загальні судження,здійснювати взаємо і самоконтроль;

виховувати почуття відповідальності, охайність, здатність розуміти один одного, поглиблювати інтерес до вивчення математики через дидактичні ігри, виховувати любов до рідної країни, традицій і звичаїв українського народу.

Обладнання : український віночок, квіти,індивідуальні картки, геометричні фігури.

Тип уроку : засвоєння умінь та навичок

Хід уроку

I Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

До нас сьогодні завітали гості, привітайтеся з ними.

II Актуалізація опорних знань

Для того, щоб дізнатися, що ми будемо робити на уроці, нам потрібно розв'язати математичні задачі.


  1. Йшли чотири їжаки,

Несли по два буряки,

А ви їм допоможіть -

Буряки ті полічить ( 2 * 4 = 8)


  1. Дві маленькі сестрички

Заплели по дві косички.

Порахуйте, любі малята,

Скільки косичок мають дівчата? ( 2*2 = 4)


  1. Скільки вух у трьох зайців? ( 2 * 3 = 6)


  1. Є у нашого Андрійка

8 монет по 2 копійки.

Мабуть, кожен із вас знає,

Скільки грошей Андрійко має? (2 * 8 = 16)


  1. Шість індиків на базар

Учора ходили

Вони собі на базарі

Чоботи купили.

А ви, діти, поміркуйте,

Скільки чобіт? Порахуйте. ( 2 * 6 = 12)

Кожна цифра має відповідну букву. Розташуйте цифри в порядку збільшення.

Хто здогадався, що це за слово?

в

і

н

о

К

4

6

8

12

16

Український віночок, це не просто краса і оберег, це «знахар душі», бо в ньому є така чарівна сила, що здоров'я береже і сили надає.

Цей звичай плести віночок прийшов до нас з давнини.

Ось і ми з вами сьогодні будемо виконуючи завдання вплітати по одній квіточці у віночок.

III Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми звами закріпимо таблицю множення числа 2, розв'яжемо задачі і вирази вивчених видів.

Девіз нашого уроку

Міркувати - швидко,

Відповідати - правильно,

Лічити - точно,

Писати - старанно !

IV Хвилинка каліграфії

Отже зараз відкриємо зошити і запишемо число, класна робота. На дошці записані числа, подивіться і скажіть, яке число зайве і чому?

2 4 6 7 8 10 12 14 16 18

Скажіть, в якому порядку записані ці числа? ( у порядку зростання)

Вам треба записати добутки числа 2 у порядку спадання, тобто це як?

Коментований запис чисел.

Ось і перша наша квіточка.

Барвінок - символ життя. Влітку ним прикрашають святковий стіл, хату, плетуть весільні віночки.

V Усний рахунок

Щоб наступна квіточка з'явилася в нашому віночку, виконаємо завдання.

Як називаються компоненти при множенні?

Давайте пригадаємо, якою дією ми можемо замінити додавання однакових доданків?

З'єднайте стрілочкою відповідні вирази.

Який вираз зайвий? Чому?

3+3+3+3 8*2

6+6+6+6+6 3*4

8 + 8 5*6

5+5+5+5+5+5 6*5

3+4

На що вказує 1 множник?

На що вказує 2 множник?

Усний рахунок за ромашкою.

Молодці! Ось і друга квіточка.

Ромашка - символ юності, добра і ніжності.

VI Закріплення та осмислення знань


  1. Розв'язування прикладів.

Зараз відкриваємо підручник на стор.73, № 454( біля дошки 1 стовпчик, другий - самостійно)

Розв'язавши правильно приклади, ми отримаємо ще одну квіточку.

Перевірка. Один учень зачитує відповіді, інші, якщо не так, плескаємо в долоні.

(1, 50, 20, 4, 9, 70)

У віночку з'являється наступна квіточка.

Мальва - символ сонця, бо тягнеться до неба.

Фізкультхвилинка

2. Робота над задачею № 456

Прочитайте задачу. Про що говориться в задачі?

Що нам відомо? ( Відрізали - 4п. по 2 м, ? м

Залишилось - 24 м

Що запитують в задачі? (Було - ?)

Чи можемо ми відразу відповісти на запитання ? Чому?

А можемо знайти скільки відрізали?

Якою дією? ( множенням)

А тепер можемо відповісти на запитання задачі?

Якою дією? Чому ?( Бо знаходимо суму)

Запишіть розв'язання задачі.

  1. 2 *4 = 8 (м) відрізали

  2. 8 + 24 = 32 (м)

Відповідь : було 32 м

До нашого віночка поспішає наступна квіточка. Хто знає її?

Волошка - це символ кохання, краса і велич неба.

3. Робота з геометричним матеріалом.

У вас на партах знаходяться геометричні фігури. Покладіть їх перед собою. ( Один біля дошки)

Назвіть ,які фігури ви бачите?

З поданих фігур утворіть квіточку.

Скільки трикутників?

Яких фігур порівну?

На скільки трикутників більше, ніж прямокутників?

Що вам нагадують кольори нашої квіточки?

А який рослинний символ нашої країни?

Так, це калина - символ краси і дівочої вроди, символ України.

4. Порівняння виразів.

Дмухнув вітерець і здув знаки у наших виразах.

Запишіть вирази і поставте знаки

2* 5 … 8 +12 10 + 9 … 2*9

2 * 6 … 45 - 33 2*4 … 25 - 15

Наступна квіточка - цвіт яблуні. Символізує материнську любов.


  1. Самостійна робота.

А от про останню квіточку нашого віночка, ви вже догадалися, вона лежить у вас на парті.

Мак у віночку - то символ боротьби українського народу за волю.

А також символ дівочої краси.

Ваші маки не звичайні, на них є завдання.

Виконавши завдання, подаруйте квіточку своєму сусідові, а він нехай перевірить ваші приклади.

VII Рефлексія

От і підходить до завершення наш урок.

Що ми сьогодні з вами робили на уроці?

Що ж таке множення?

Як називаються компоненти при множенні?

Що нового дізналися?

Гарно працювали на уроці, Молодці!

Домашнє завдання



© 2010-2022