Урок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ЯКЕ ЧАСТУВАННЯ - ТАКЕ Й ДЯКУВАННЯ.

ІВАН ФРАНКО «ЛИСИЧКА І ЖУРАВЕЛЬ»
Мета: дати учням поняття «авторські (літературні) казки»; вчити аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; виховувати бажання працювати в колективі та самостійно, прививати дітям дружелюбність.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.


  1. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (Робота над скоромовкою).


Ви сичі - горлачі,

Не кричіть уночі!

Бо в траві на землі

Сплять мишата малі.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Відповіді на запитання рубрики «Чи уважно ти читав?» (с. 104).
  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. На гостинні з народної казки.
Любі діти! А чи знаєте ви казки? Відгадайте казочку.
Сидів він на віконечку, В охайненькій хатині Як маленьке сонечко. • Голосистий півник жив, Від діда з бабусею утік, І від рання до смеркання Побіг у ліс і раптом зник. («Колобок») Працювати він любив. Ще жили з ним мишенята, Знесла яєчко золоте, Круть і Верть їх звали. Зраділи дуже дід і баба. Цілий день, ледачі, Ви, діти, знаєте и - У полі стрибали. Та це ж... («Курочка Ряба»). До роботи не охочі, А як їсти -.тут як тут. Із якої казки я, Пригадайте, милі діти, Бичок-третячок? Як цю казочку зовуть? («Колосок») Із соломи дід зробив, Бік смолою засмолив. («Солом'яний бичок»)
Вчитель. Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? Діти. Ми не знаємо автора. Вчитель. Правильно. У цих казочках немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають одну назву: народні.
  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Ознайомлення з літературними казками - А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками, в яких автор відомий. Ці казки називаються літературними, або авторськими. - Казочка, з якою ми познайомимось сьогодні, називається: сичЛика і раЖувель. (Запис на дошці деформований.) - Хто прочитає деформовані слова і відгадає назву казки? - Що ви знаєте про Лисичку, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка Лисички.) - У яких казочках ви зустрічалися із нею? - А хто такий Журавель? (Демонстрування малюнка Журавля.) І що ви про нього знаєте? (Відповіді дітей.) - Казку «Лисичка і Журавель» написав відомий український письменник : Іван Франко.
2. Біографічна довідка - Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 р. у підгірському виселку Нагуєвичі Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Іван Франко любив дітей. «Життя,- говорив І. Франко,- мені мало всміхалося, а діти були тим весняним сонячним промінням, яке зігрівало моє серце». Саме для них, найменших, він написав чимало творів, але особливого значення надавав казкам. Видатний письменник у дитинстві любив слухати пісні матері, байки, розповіді старих людей. Ще в початковій школі, дев'ятирічним, малий Івась почав старанно записувати коломийки, приповідки, казки, довівши їх кількість за 800. Це були перші кроки майбутнього письменника, через які розривався йому світ звичайних людей, їх душі, сподівання. І.Я. Франко написав майже п'ятдесят казок, двадцять із них увійшли до збірки «Коли ще звірі говорили» (1899). Як правило, всі вони - це художньо опрацьовані переклади з грецької, індійської, німецької, російської, арабської та інших мов, своєрідні літературні обробки.
3. Читання вчителем казки (с. 105) Назвіть головних персонажів казки.
  1. Вибіркове читання казки.
  2. Словникова робота.
Довідкове бюро. Призволяйся - тут: пригощайся. Пісним голосом - тут: незадоволено. Приятелювати - бути з ким-небудь у дружніх, товариських стосунках; дружити.
  1. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання
  • Як Лисичка запрошувала Журавля в гості?
  • Чим вона пригощала Журавля? Як припрошувала?
  • Чи вдалося Журавлеві скуштувати частування, яке приготувала Лисичка?
  • Як він подякував Лисичці за гостину?
  • Знайдіть у казці зачин, основну частину, кінцівку.
  • Дайте характеристику героям. Розкажіть про них.
  • Якою в казці була Лисичка?
  • Яким був Журавель?

  1. Асоціативний кущ (опис тварин, робота за ілюстраціями).

ЛУрок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))исичка

Урок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))Урок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))



хитра жадібна красива



ЖУрок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))Урок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))уравель

Урок з літературного читання на тему: Яке частування – таке й дякування. Іван Франко «Лисичка і Журавель (3 клас))



красивий доброзичливий ввічливий



  1. Фізхвилинка.

  1. Читання казки за окремими словами.

  1. Відповіді на запитання, розміщені в кінці тексту.
- Про що ця казка? Чи знайома вона вам? - Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля. - Як Журавель віддячив Лисичці? - Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем? - Поділіть казку на дві частини. Як можна назвати кожну з них? - Які почуття слід передати, читаючи слова Журавля, коли він був у гостях у Лисички і в себе вдома?
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
  1. Отже, наш урок добіг кінця. Що ж нового ви на ньому дізналися?
  2. З якою казкою ви ознайомилися?
  3. Чого вона нас навчила?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Читати та переказувати казку «Лисичка та Журавель».
© 2010-2022