- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект урока по математике на тему Қосу және азайту
Конспект урока по математике на тему Қосу және азайту
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Сапахова С.К. |
Дата | 19.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
2 сынып Математика Сабақтың тақырыбы:Қосу мен азайту. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен орындалатын амалдардың ұқсастығына сүйене отырып, сандарды және шамаларды қосу мен азайтудың үлгісін көрсету. Дамытушылық: Қабырғаларының берілген ұзындықтары бойынша төртбұрыш салу және оның периметрін табу дағдыларын, бірдей қосылғыштардың қосындысын табу және оған кері іс-әрекеттер; ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс. Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі.Үш таңбалы сандар кестесі.
Жоспар: І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру ІІІ. Жаңа сабақ. ІҮ. Жаңа сабақты бекіту. Ү. Қорытындылау, бағалау. ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу. ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Білімді жан-жақты тексеру кезеңі. 16-х =47-40 16-х =7 х =16-7 Шешу тәсілін түсіндіру. х =9 16-9 =47-40 7 =7
Жаңа сабақ. 1 - тапсырма
2+3 20+20 200+300 2 см + 3 см20 см + 30 см200 см + 300 с 2 бірл. + 3 бірл. 2 онд. + 3 онд. 2 жүзд. + 3 жүзд.
Әр қатардағы қосындыларды салыстыр. Әр бағандағы қосындыларды салыстыр. Ұқсастығы неде? Айырмашылығы неде?
2 - тап сырма
5 = 5 бірл.
60 = 6 онд.
200 =2 жүзд.
265 = 2 жүзд.+6 онд.+5 бірл.
4-тапсырма.Өрнек құр және оның мәнін тап.
(500+200)-300 =
(а+200)-300, а =500, 800
5-тапсырма
Мектеп ауласы ұзын. - 200 м
Ені - 100 м
Р =? м
Р =а+в+а+в =200+100+200+100 =600 (м)
Р =600 метр
7-тапсырма
7+7+7 =21 21-3-3-3-3-3-3-3 =0 21-7-7-7 =0
Қосымша тапсырма.
97-х =40+5 70-х =50+6 64-х =26
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3,6-тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.