Батылдық

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат zip
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар ауданы «Қоғам» жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Байдуллаева Ақнұр Ерманқызы


Пәні әдебиеттік оқу

Сынып 2«Ә»

Мерзімі 11.03.2014 ж

Тақырыбы Батылдық

Мақсаты

Мәтінді түсініп оқу, кейіпкердің іс-әрекетін бағалау дағдысын дамыту

Күтілетін нәтиже

Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды, өз ойларын дәлелдей алады

Әдісі

«Өрмекшінің торы», «Миға шабуыл»,топпен жұмыс, «Бес жолды өлең»

Кіріктірілген модульдер

АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Дерек көздер

Кіріспе

3-мин

  • «Өзгертулерді тап!» ойынын ойнату

Балалар жұптасып тұрады. Бір-біріне қарама-қарсы тұрып,10-15 секундтай мұқият қарап алу керек. Сырт айналып тұрып, сыртқы пішіндеріне қандай да болмасын 3 өзгерту енгізу керек. Бір-біріне қарап 3 өзгертуді табуы керек..

Бейнеролик

Таныстырылым

3-мин

  • Топқа бөлу Сипап сезу арқылы топқа бөлу

Балалар көзін жұмып отырады, мұғалім олардың кез-келген дене мүшесін (құлағын, көзін, мұрнын,қасын) ұстап кетеді. Балалар есіне сақтап отырады. Сол сезім мүшелері арқылы топқа бөлінеді.

Музыка, фишкалар

2-мин

Сабақтың мақсатымен таныстыру

5-мин

  • «Өрмекшінің торы» (жеке жұмыс)

Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өткен сабақты бір сөйлемнен айтып, қорытындылайды.

Жіп

І




Негізгі

Негізгі

5-мин

  • Миға шабуыл (постермен жұмыс)

-Батылдық деген не?

-Ол қандай адамдарда кездеседі?

Балалар топпен кеңесіп, постер қорғайды.

Постер, маркер

7-мин

  • Оқулықпен жұмыс

«Батылдық» мәтінін бір сөйлемнен оқытып мазмұнын айтқызу

Балалар өзіне берілген сөйлемді түсіне оқиды. Оқып болған соң түсіндіреді.

7-мин

  • Топпен жұмыс

Топтарға тапсырмалар беру

1-топ- Мәтінге жоспар құру

2-топ- Суретке қарап, әңгіме тақырыбын өзгерту

3-топ- Кейіпкерлерге мінездеме беру

4-топ- Сен не істер едің?

Балалар топпен жұмыс істейді

Қима тапсырмалар

2-мин

  • Сәйкестендіру (жеке жұмыс)

Қояндай қалтырау

Қорқыныш

қабағы қарс жабылу

Екі езуі екі құлағына жету

Қуаныш

мәз-мейрам

Жуан білекті

Батырлық

екі көзі шарасынан шығу

Жүрегінің түгі бар

Ашу

түтігу

Балалар ортадағы сөздерге тән сипаттауларды сызық арқылы қосады.

Қима тапсырмалар

2-мин

Сергіту сәті

«Кел, билейік»

«Кел, билейік» бейнеролигіне би билейді.

музыка

Қорытынды Қорытынды

3-мин

  • «Мені түсін» әдісі

Мұғалім мәтіннен 10 белгілі сөз жазып келеді де, балаларға мәтіндегі сөздерден негізгі 10 сөз жазуды тапсырады. Топпен бірге жазылған сөздерін салыстырады. Қай топта сәйкестік көп болса сол топ жеңеді.

Балалар жеке жазады. Топта талқылайды, ұсынады.

АКТ

2-мин

Бағалау парағы

Аты-жөні

Өрмекшінің торы

Миға шабуыл

Мәтінді оқу

Топпен жұмыс

Сәйкестендіру

Мені түсін

Қорытынды баға

1


2


3


4


5


Балаларды бағалау парақшалары арқылы топ басшысы бағалайды. Мұғалім қорытынды бағаны шығарады. Сабақты «Бағдаршам әмірімен» бағалайды.

Бағалау парақшалары, смайликтер

2-мин

  • Кері байланыс

«2 жұлдыз, 1 тілек»

стикерлер

2-мин

  • Үйге тапсырма

Түсініп оқу, «Батылдық» тақырыбына өлең шығару.

Қорытынды: Сабақты бағалауда не сәтті, не сәтсіз өтті?

Қайсысы ойдағыдай өткен жоқ? Сабақ жоспарға сай өтілді, бірақ тапсырмалар көп болғандықтан уақыт жетіспеді. Не ойдағыдай болған жоқ? Кері байланыста кейбір оқушылардың өз пікірін білдіре алмауы. Сәтті өткені: Бағалау әділ өтті, 4-топтың топтық жұмысы «Сен қайтер едің?» проблемасын шешуде топта зерттеушілік әңгіменің көрініс тапты. Сәтсіз өткені: Бір топқа үлгерімі төмен оқушыларым жиналып қалды, олардың топтық жұмыс істеуде қиналғандары байқалды. Сіз қандай күшті жақтарға сүйенесіз? Мұғалім мен оқушы арасындағы қатынасқа. Сіз нені дамытар едіңіз? Топ мүшелерінің әділдікпен жұмыс жасауын қадағалауым керек. Сіз нені өзгерткіңіз келеді? Рольдердің жұмыстарын дұрыс жүргізуін.



© 2010-2022