- Преподавателю
- Начальные классы
- ДҮНИЕТАНУ ӨСІМДІК ТІРІ АҒЗА (2 клаcc)
ДҮНИЕТАНУ ӨСІМДІК ТІРІ АҒЗА (2 клаcc)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Айдарбекова Г.А. |
Дата | 10.11.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Жамбыл облысы Талас ауданы Қаратау қаласы Ахмет Байтұрсынұлы атындағы гимназияның бастауыш сынып мұғалімінің дүниетану пәнінен өткізген ашық сабағының жоспары. | ||||
Сыныбы | 2-«Ә» сынып | |||
Сілтеме | «Дүниетану» Алматы «Атамұра» баспасы 2013жыл
| |||
Пәні | Дүниетану | |||
Мұғалімі | Айдарбекова Гульмира Абзеловна | |||
Тақырыбы | «Өсімдік-тірі ағза» | |||
Мақсаты | Өсімдіктердің тіршілік иесі яғни тірі ағза екенін білу. | |||
Күтілетін нәтиже | Топта жұмыс жасайды.Өмірмен байланыстырады.Өз ойын емін еркін жеткізеді.Өсімдіктердің тірі ағза екенін нақтылап айта отырып, өсімдік тіршілігі туралы мағұлмат алдады. | |||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер,ойындар. | «Миға шабуыл» әдісі. «Джиксо» әдісі, топтастыру әдісі, «Адасқан әріптер» ойыны, сәйкестендіру.
| |||
Қажетті құралдар | Плакаттар,түстер,түрлі-түсті бояу қаламдар,күлекештер, топ аттары жазылған парақшалар,сәйкестендіру парақшасы. | |||
Сабақ кезеңдері | Оқытудағы іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыты | Бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі | Психологиялық дайындық. Топқа бөлу. | Шаттық шеңберінде тұрып өлең шумақтарын хормен айтады. Түстер арқылы топқа бөлінеді. | 3-мин | Қол соғу арқылы |
Білу | Үй тапсырмасын «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тарауға байланыстжұмбақтар жасыра отырып шешуіне байланысты топ аттарын белгілеу. | «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын айтады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын топтарымен бірге орындай отырып тақтада қорғайды. Сергіту сәті. Табиғат туралы тақпақ. | 7-мин | Оқушылар қол соғу арқылы бағалайды. Мұғалім ауызша бағалайды. |
Түсіну және қолдау. | Өткен тақырыпты қорыта отырып жаңа тақырыпты шығару. Оқушылардан тақырыпты оқыта отырып «Джиксо» әдісі арқылы түсінік алу. | Әр топқа бөлім бөлініп беріледі.Сол бөлімге байланысты тобымен бірге постер құрап тақтада жаңа тақырыпты түсіндіре отырып қорғайды.
| 15-мин | Күлекештер арқылы бағаланады. Топтар бір-бірін қол соғу арқылы бағалайды. |
Талдау
| «Өсімдік -тірі ағза» қысқаша териялық білім бере отырып бүгінгі тақырыптағы жаңа сөздерді дәптерге жазғызу.Слаид көрсету.
| Дәптермен жұмыс. Бүгінгі жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді дәптерге жазып алу. Өркен,сабақ,буын,жапырақ.
|
5-мин | Белсенді оқушыларды марапаттау. |
Жинақтау | Сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
Ойын ойнату. « Шатасқан әріптер»
| Әр топ өз топ мүшелерімен бірге сәйкестендіру жұмысын орындайды. Орындалған жұмысты тақтадағы дұрыс тапсырмамен тексереді.
«Шатасқан әріптер» ойынын ойнайды. Ойын барысында өсімдікке қажетті заттардың атауларын табады 1-күлтеде Ауа 2-күлтеде Су 3-күлтеде Жапырақ 4-күлтеде Қорек 5-күлтеде Жылу қажет екендігін айтады |
3-мин | Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Топтар бір-бірін бағалайды. Марапаттау. |
Бағалау Оқушыларды бағалау 3 мин | ||||
Үйге тапсырма. «Өсімдік-тірі ағза» тақырыбын оқу,түсінік айту. 2 мин Жазылған сөздерге байланысты сөйлем құрау. | ||||
Кері байланыс. Стикерлерге оқушылар пікірін жазады. 2 мин
|