Розвиток мовлення. Описуємо предмет

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

УРОК № 25

ТЕМА. Розвиток мовлення.

Описуємо предмет.

МЕТА . Вчити складати текст за запитаннями та малюнками;

розвивати зв'язне мовлення , збагачувати словниковий

запас, вміння розрізняти слова російської і української

мов;

виховувати любов до тварин.

ОБЛАДНАННЯ: малюнки домашніх тварин , ілюстрації до казок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми і завдань уроку

ІІІ Сьогодні ми будемо вчитися складати оповідання - опис

за малюнками .

ІY. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

  1. Відгадування загадок.

Хто з хвостиком і з вушками?

У кого лапки з подушками?

Як ступа ніхто не чує,

Тихо , крадучись , полює.

І маленькі ,сірі мишки

утікають геть від ( кішки ).

Коло бабусі сидить дід у кожусі.

Проти печі гріється;

Без водички миється.

-Хто це? (кіт ).

Ішов кіт через сто воріт,

до кінця дійщов,

котеня знайшов. -Няв !

  1. БЕСІДА.

-Кіт - це свійська тварина родини котячих, що знищує мишей і щурів.

-Які ви знаєте казки , героєм яких є кіт?

-З якої казки цей уривок:

«Мій котику , мій братику!

Несе мене лиска

за кленові ліси,

за круті гори,

за бистрії води!»

-Котик- це свійська тварина. Вона живе у людини, яка повинна дбати про неї, доглядати та охороняти її. Але часом діти завдають шкоди тваринам.Бувають випадки, коли діти, погравшись з тваринами, викидають їх.

-Ось , послухайте оповідання.

На призволяще залишене в парку маленьке сіре кошеня з сумними зеленими очима жалібно нявчало від образи, холоду та голоду.

Дмитрику щось защиміло в грудях, і він забрав кошеня додому назавжди.

-Що можна сказати про Дмитрика? Яким хлопчиком він був?

-У кого з вас є вдома кіт чи кішка? Що ви можете про них розповісти?


  1. Робота у зошитах.

а).Каліграфичне письмо.

Мій пухнастий котик Мурчик.

-Як пишуться клички тварин?

б).Запис кличок котів.

Пушок, Мурзик, Маркіз, Барсик, Іриска, Топа, Орік.

в).Складання опису кота за зразком.

Шерсть (яка?) руденька, гладенька.

Лапки ( які ?) маленькі, м'які.

Хвостик(який?) довгий, пухнастий.

Мордочка (яка?) кругленька.

Вушка (які?) гострі, чуткі.

Очі (які?) зелені, розумні.

Вуса (які?) довгі.

г).Усне доповнення речень.

- Котик любить спати на сонечку, гратися клубочком або м'ячем.

Ой був собі коточок,

украв собі клубочок

тай сховався в куточок.

  1. РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ УЧНІВ

Складання речень за опорними словами.

(пташки, риба, спостерігати, м'ясо, вмиватися).


  1. ПІДСУМОК УРОКУ

-Що нового ви дізналися про котика? Яку користь приносять коти? Як треба відноситися до цих тварин?


,

© 2010-2022