Конспект урока Ғылым таппай мақтанба

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Конспект урока Ғылым таппай мақтанбаКонспект урока Ғылым таппай мақтанбаКонспект урока Ғылым таппай мақтанбаКонспект урока Ғылым таппай мақтанбаКонспект урока Ғылым таппай мақтанбаСабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев. Ғылым таппай мақтанба

Сабақтың мақсаты:

  • ұлы кемеңгер Абай Құнанбаев туралы білімдерін кеңейту;

  • өз идеяларын ортаға салып, сыни ойлап тұжырым жасауға үйрену;

  • өлеңді оқу шеберлігі артып мағынасын түсіну.

Күтілетін нәтиже: Мәнерлеп оқу белсенділігі артады. Абай атамыз туралы толық мәлімет алады.Сыни ой, еркін пікір, тұжырым жасау қабілеті артады.

Сабақтың негізгі идеясы: Абайды тану және өлеңнің негізгі тақырбын ашу

Сабақтың әдісі:7модуль, СТО технолгиясы соның ішінде «Т» кестесі,

« Автор орындығы»

Сабақтың көрнекілігі:Интербелсенді тақта, оқулық, кеспе қағаздар, ватман, маркер,стикер, т.б.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Оқушылар топқа бөлінеді

Сабақтың барысы

Үй тапсырмасын сұрау

Сергіту

Жана тақырып

Қызығушылықты ояту

Оқушыларға сұрақ Абай Құнанбаев кім?Оқушылар өз білгендерін топпен ақылдасып топтастырады. Флипчартқа түсіріп ортадан бір оқушы қорғайды.

Топтарға бағалау парақшалары таратылады.Әр топтан бір оқушы өз тобын бағалап отырады.

Мағынаны тану

Иа, балалар Абай атамыз туралы көп біледі екенсіңдер, жарайсындар.

Сонымен бірге Абай атамыз аудармашы, мысалшы, әсем ән жазған сазгер, үлы ойшыл, ақын , ғұлама болған жан екен.Бүгін біз осы Абай атамыздың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңімен танысып топпен жұмыс жасаймыз.

Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқып болған, соң өлеңде Абай атамыз бізді кім болуға шақырды ?деген сұрақ қойылады. Оқушылардың жауаптары тыңдалған соң оқушыларға «Т» - кестесі жасалған кеспе қағаздар таратылады. Оқушылар кестеге жағымды және жағымсыз жағын толтырады. Бағалаушы тексеріп бағалап отырады.

Сергіту сәті

Жағымды әрекет Жағымсыз әрекет

Талаптану Өтірік айту

Еңбектену Өсек айту

Терең ойлану Мақтаншақтық

Қанағат қылу Еріншектік

Оқушылар кестені толтырап болған соң топта бір біріне оқып жақсы нәтижелі кестені ортаға шығарады.

Содан соң оқушыларға балалар араларында Абай атамыздың шығармаларымен танысып , өлеңін жаттап, әнін тыңдап жүрген дер бар ма?деген сұрақ қойылады.

Олай болса сабағымыздың келесі кезеңі «Абайды оқы, таңырқа» айдарына кезек береміз.

Әр топтан білетін оқушылар өздерінің жаттаған өлең, ән мүмкін қара сөздерінен де үзінді айтуға болады.

Ой толғаныс

Оқушыларға «Менің Абай атам» атты эссе жазу ұсынылады. Тартымды шығарма «Автор орындығында» оқылады. Бағалаушы өз тобындағы оқушылардың жұмыстарын бағалап қорытындылайды.

Кері байланыс

Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған әсерін байқау үшін табысқы жету сатысы қолданылады

Конспект урока Ғылым таппай мақтанба

Конспект урока Ғылым таппай мақтанбаКонспект урока Ғылым таппай мақтанбаСабақ өте жақсы .Ұнады

Бүгінгі сабақ

онша ұнаған жоқ

Бүгінгі сабақ

мүлдем ұнаған

жоқ

Үйге тапсырма: Өлеңді жаттап келу



© 2010-2022