Есептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Есептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақЕсептерді әртүрлі тәсілмен шығару ашық сабақСабақтың тақырыбы: Есептерді әртүрлі тәсілмен шығару

Сабақтың мақсаты:

  1. Тапсырмаларды түрлі тәсілмен шешуді үйренеді, үш таңбалы сандармен жазбаша есептеу дағдыларын бекітеді, көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік қасиеттеріне сүйенеді.

  2. Еңбекқор болуға тәрбиеленеді, еңбектің түбінде жемісі болатынындығына сенеді, адам бойындағы жалқаулық, кертартпа мінездерден аулақ болуға үйренеді.

  3. Есептерді әр түрлі тәсілдермен шешу барысында ойлаудың жан-жақты дамуы болады, ауызша және жазбаша есептеу дағдылары бекиді.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, дәптер, қиықшалар

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру бөлімі.

Үй тапсырмасын тексеру.

№3 (24 бет) Өрнектерді баған түрінде жазып, есептейді.

428

254

682

345

235

580



378

441

819

658

174

832



685

147

832

217

544

761



726

96

822

743

172

915

Өтілген материалды пысықтау.

1-тапсырма. Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын есепте. Ені 4 см, ұзындығы 6 см.

Оқулықтағы №1 тапсырма орындалады.

Сабақтың мақсатымен танысу.

Жаңа сабақ.

Қиындықтан жобасын құру.

№2. Есепті түрлі тәсілмен есептейді. Таптсырманы оқушылар түрлі тәсілмен түрліше орындайды.

Жоспар:

  1. Барлығы қанша ағаш отырғызды?

  2. Барлығы қанша шырша отырғызды?

  3. Барлығы қанша қайың отырғызды?

Жоспар:

  1. Осы мектепте барлығы қанша шырша мен қайың отырғызылды?

  2. Барлық мектепте барлығы қанша ағаш отырғызылды?

Оқушылар есепті екі тәсілмен шешеді де, сол шешімдерін амалдар мен өрнектер арқылы жазады.

Дауыстап түсіндіру арқылы алғашқы бекіту.

№2 ә)

10- ақ парақ

30-түрлі түсті парақ

9 жинақта-?парақ

1-тәсіл: (10+30)·9=40·9=360

2-тәсіл. (10+30)·9=10·9+30·9=90+270=360

Жауабы: 9 жинақта 360 парақ болады.

№3. Балалар тирге келді. Әрқайсы 5 реттен атты. Ұпайларды сана. «·» және «+» таңбаларын пайдалана отырып, өрнектер жаз. Өрнектердің мәнін тап.

Жанат 3·2+7·2+10=6+14+10=30

Талғат 3·2+7·3=6+21=27

Марат 3·3+7+10=26

Үлгі бойынша өздігімен тексере отырып, өздік жұмыс жасау.

№5. Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есептеу.

Білім жүйесіне енгізу мен қайталау.

№4 Өрнектерді баған түрінде жазып, есепте.

№6 (ауызша) логикалық тапсырма.

Іс-әрекетті қорытындылау.

Үй жұмысы: №3 б) (26бет), №7 (27бет)

Бағалау.

© 2010-2022