• Преподавателю
  • Начальные классы
  • Інтегрований урок з природознавства Їстівні та отруйні гриби. Правила збирання грибів. Практичне заняття Розпізнавання їстівних та отруйних грибів за малюнками ( 2 клас)

Інтегрований урок з природознавства Їстівні та отруйні гриби. Правила збирання грибів. Практичне заняття Розпізнавання їстівних та отруйних грибів за малюнками ( 2 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Гриби: їстівні та отруйні. Правила збирання грибів. Практичне заняття «Розпізнавання їстівних та отруйних грибів за малюнками».


Мета: формувати уявлення про гриби як царство живих організмів, формувати уявлення про ознаки грибів (різноманітність грибів у природі, будову, розмноження, класифікацію та значення грибів в природі і цінність їх для людей, охорону грибів, формування поняття їстівні гриби, отруйні гриби; розвивати вміння виявляти ознаки грибів; удосконалювати навички роботи з пластиліном; розвивати уміння передавати пропорційні особливості будови різних грибів; виховувати інтерес до природи.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, шапочки із малюнками грибів, картки з буквами, виставка дитячих книжок про гриби, пластилін, дощечки для пластиліну.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок.

Хід уроку


І. Організація класу до уроку.

Продзвенів і стих дзвінок,

Починається урок.

Будьте активні і уважні всі,

Сядьте рівненько на місця свої.


Створення ситуації успіху. - Дайте відповідь на запитання «Яким я хочу бачити себе на уроці?» одним словом. Відповідь повинна починатися з букви, яку ви бачите на дошці. (У - уважним, С - старанним, П - працьовитим, І - інформованим, Х - хорошим) - Яке слово вийшло? УСПІХ. - Що необхідно аби досягти успіхів? (Вчитися) - Тож бажаю вам успіхів у навчальній діяльності!

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Тестова робота.

Визначити багаторічні рослини:

а) дерева та кущі;

б) соняшник та огірки.

2. Насіння яких рослин розносить вітер:

а) жолудь і каштан;

б) кульбаба та клен.

3. Після цвітіння з квіток розвиваються:

а) плоди і насіння;

б) бруньки.

4. Насіння міститься:

а) в листках;

б) в плодах.

5. Плід маку містить:

а) одну насінину;

б) тисячі насінинок.

6. Як зберегти в домашніх умовах насіння квітів:

а) у паперових пакетиках;

б) у морозильній камері.

( а, б, а, б, б, а)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Робота над загадкою

І великі, і малі

Повдягалися в брилі,

І дощу ці одноніжки

Не бояться ані трішки.

Ліс - улюблений їх край.

А як звуться, відгадай! (Гриби)

- Які слова допомогли назвати відгадку?

- Звісно, багато хто з вас знає не лише назви грибів, але й може відрізнити

різні гриби один від одного.

IV. Повідомлення теми уроку.

- То ж сформулюйте тему уроку у вигляді розповідного речення. (Тема нашого уроку - гриби).

Що ви знаєте про гриби? (Гриби ростуть у лісі, біля дерев та пеньків, є їстівні та отруйні гриби, гриби є їжею для деяких тварин, люди теж використовують гриби в їжу).

- Сьогодні ви розкажете, що вже знаєте про гриби, і дізнаєтесь чимало нового про них.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником (с. 45-48) Перший місяць осені дарує нам багато грибів. Давайте помандруємо в осінній ліс закриваємо очі…Коли ви входите до нього, одразу відчуваєте запах грибів і починаєте уважніше дивитися під ноги, шукаючи саме їх. А звідки вони з'҆являються? Тривалий час правильної відповіді на це запитання не було, і це породжувало різні повір'я. Наприклад, вважалось, що раптова і рясна поява грибів на одному місці викликається ударом блискавки у землю або рясною росою. Деякі гриби виростають, утворюючи правильне коло, у центрі якого висихає трава. "Відьмачими кільцями" називали їх у давнину. Німці вважали, що у цих місцях танцювали відьми, скандинави - ознакою зачарованих скарбів, а голландці - місцем, де чорти збивали масло. Якщо осінь тепла і дощова, то їх у лісі сила-силенна: білі, підосичники, підберезники, рижики, хрящі, лисички.

(декламування віршів)

Зі своїх найперших днів

Це найбіліший із грибів.

По властивостях він цінний,

Лікар від хвороб відмінний. (Білий гриб)

Слизьку шапку одягнув,

І під деревом заснув...

З задоволенням збирають

І на зиму закривають. (Маслюк)

Обліпили всі пеньочки

Мами, тата, сини й дочки:

Наче нитки всі тоненькі,

Вишукані й чепурненькі. (Опеньки)

Ці грибочки невеличкі,

Із близнючок в них сестрички.

По лісах мандрують пішки,

Носять рижі босоніжки. (Лисички)

А це - ПОГАНКА блідолиця

Ще й препогана, як годиться.

Вона вам, дітки, не подружка,

Бо препогана з неї юшка.

Серед лісу, на полянці,

Виріс гриб в червоній шапці,

Білі плямочки він мав,

Хто ішов, його минав.

Нумо діти скажем хором,

Його звали ... МУХОМОРОМ!

- Розгляньте малюнки на с. 45. Які із цих грибів вам відомі?

- Розгляньте на малюнку на с. 46 добре всім відомий білий гриб. Покажіть плодове тіло гриба. З чого воно виростає? На що схожа грибниця? Яка головна частина кожного гриба? Де вона розташована в ґрунті і яке має значення?

- Чому збираючи гриби, не можна виривати гриб з грибниці?

- Запам'ятайте, гриби не належать ані до рослин, ані до тварин. Це окрема група організмів. Для багатьох грибів домівка - ліс.

- Які отруйні гриби ви знаєте?

- Розгляньте малюнки отруйних грибів на с. 47. Запам'ятайте їхні назви та ознаки.

- Як відрізнити отруйні гриби від їстівних? Наведіть приклади.

- Який гриб найнебезпечніший? Чому?

VІ. Фізкультхвилинка.

VІІ. Узагальнення та систематизація знань.

- Прочитайте і запам'ятайте пам'ятку грибнику.

- Дотримуйтеся цих правил, коли будете у лісі збирати гриби. Візьміть собі за правило: не знаєш гриба - не бери до кошика. Не збирайте гриби поблизу автомобільних трас: там вони накопичують шкідливі речовини із вихлопних газів.

Робота в зошиті с. 16.

Метод «Знаємо - дізнаємось - дізнались».

Що ми знаємо?

Про що дізнаємось?

Про що дізнались? - Ростуть у лісі, біля дерев; - Їжа для тварин та людей; - Бувають їстівними та отруйними.

- Різноманітність грибів;

- Будову грибів;

- Розмноження грибів;

- Значення грибів.

- Гриб складається з плодового тіла і грибниці;

- Гриби є їстівні та отруйні;

- Розмножуються частинками грибниці.

Гра «Так чи ні?»

  • Гриби - живі організми.

  • Грибниця міститься в шапці.

  • Гриби розмножуються спорами.

  • Мухомор, бліда поганка - отруйні гриби.

А які тільки смачні страви з грибів.

VІІІ . Робота з пластиліном.

1. Перегляд демонстраційного матеріалу.

- Подивіться уважно на зображення грибів. Одні з них - стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлоги, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких - на ніжках спіднички. Інші, як, наприклад, білий гриб, виглядають міцними. Ніжки в них товсті, шапки круглі, схожі на половинку кулі. У третіх-капелюшки немов хвилясті. І, певна річ, у всіх шапочки і капелюшки різного кольору. Тому ми ліпитимемо грибочки з кольорового пластиліну. Отже, почнемо.

2. Послідовність трудових дій.

- Для кожного гриба, який ви захочете зліпити, приготуйте шматок пластиліну, користуйтеся при цьому стекою. Перед роботою завжди зігрівайте шматочок у долонях та розминайте його.Тоді він буде мʼяким. Ніжки грибів сточуйте спочатку у вигляді стовпчиків (думайте, які вони мають бути за товщиною). Далі працюйте пальцями, аби уточнити їх форму: подивіться, де ніжка вужча, а де ширша; де вона має заокруглення. Для капелюха скатайте кулю. А тепер з'єднаємо обидві частини гриба. Для цього знизу в капелюсі зробіть виїмку. Вставте туди ніжку і добре притисніть обидві частини одна до одної.

3. Виставка дитячих робіт.

ІХ . Підсумок уроку. Наша мандрівка грибним лісом збігла до кінця. Я сподіваюся, що ви були уважними, спостережливими, і коли підете до осіннього лісу по гриби, то неодмінно використаєте ті знання, які ви отримали під час нашого уроку і привів нас до грибного урочища!



© 2010-2022