Қысқа мерзімді жоспар

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

«Келер шақтың түрлері. Болжалды келер шақ» тақырыбындағы 7-сыныптағы қазақ тілі сабағының жоспары.

Сыныбы 7-сынып

Мерзімі: 28. 01 . 2014 ж

Сабақтың тақырыбы: Келер шақтың

түрлері .Болжалды келер шақ.

Сабақтың мақсаты: Келер шақ, оның

түрлері туралы мәлімет беру,болжалды келер шақтың жасалу жолдарын түсіндіру,меңгерту, теориялық білімдерін практикамен ұштастыру. Өздігінен жұмыс істеу дағдыларын арттыру, ой-өрісін кеңейту арқылы ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыруда шығармашылыққа баулу,диалогтік оқыту арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, адамгершілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушыларда келер шақтың түрлері туралы жалпы түсінік қалыптасады,

болжалды келер шақтың жасалу жолдарын жете түсініп ,меңгереді,

теориялық білімдерін практикамен ұштастырады .Өздігінен жұмыс істеу

. дағдылары қалыптасады, диалогтік оқыту арқылы сөйлеу мәдениеті артады

уақыты

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ресурстар ,

көрнекі құралдар,сілтеме

2 мин

5 мин


2 мин

2 мин

3 мин

6 мин


2 мин

10 мин


8 мин

5 мин

Сабақтың барысы:

Оқушылармен сәлемдесемін.

«Шаттық шеңберін» құру.

Үй жұмысын пысықтау

.а)Ауыспалы осы шақты пысықтау.

ә)«Мен- саған, мен- саған» ойыны арқылы пысықтау.

б)Кері байланысты талдау.

Топқа бөлу.

Оқушыларға «әдемі»,»сұлу», « келбетті», «көркем», «сымбатты», «көрікті» сөздері жазылған кеспелер таратылады,әр партаның үстіне парта нөмірлері жазылады, сынып алты топқа бөлінеді

Жаңа сабақ

.Келер шақтың түрлері.Болжалды келер шақ.

Интерактивті тақтамен сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтижемен таныстыру

Тапсырма:

«Биоинформатика және синергетика» технологиясы бойынша

кітаппен жұмыс: тиянақты оқу, түсініп оқу,түсінігін айту.

Мұғалімнің көмегі.

«Кім жылдам?» ойыны


Сергіту сәті

Шығармашылық жұмыс

Келер шақтың түрлері,Болжалды келер шақтың жасалу жолдарын пысықтау үшін әр топқа дәлелдеу жолдарына тақырыптар беріледі. «Мектепте» , «Далада» , «Үйде» , «Аулада» , «Дене тәрбиесі сабағында» , «Тауда».

Тақырыпты қорғау.

Өзін -өзі бағалау, өзара бағалау,формативті бағалау.

Дәптермен жұмыс.

117-118- жаттығуларды жазбаша орындауға тапсырылады.

119-жаттығуда талдайды.

Интерактивті тақта бойынша оқушы жұмысы.

Бекіту ретінде «Мен -саған, сен- маған» ойыны.

Өзара бағалау.

Қорытынды бағалау.

Сабақ туралы пікірлерін білу үшін стикер тарату,кері байланысты плакатқа жапсырту.

Үйге тапсырма:

120-жаттығу. Келер шақ. Болжалды келер шақты оқып, талдау. Оқушылардың сабақтан көңілді шығуларын қадағалау.

Орындарынан тұрады.

«Шаттық шеңберін» құрады.Бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Үй жұмысын пысықтау.

Ауыспалы осы шақтың жасалу жолдарын мысалдар арқылы түсіндіреді.

Оқушылар «Мен- саған, сен -маған» ойыны арқылы ұй жұмысы пысықтайды.

Кері байланыс арқылы өткен сабақ жетістіктері мен кедергілері,оқушылардың түсінуіне ауыр тұстары айтылып,бірлесе отырып шешіледі.

Топқа бөлу.

Оқушылар әр партаның үстінде «әдемі»,»сұлу», « келбетті», «көркем», «сымбатты», «көрікті» сөздері жазылған кеспелер топтпмасын алып,өз топтарына барады.,әр партаның үстіне парта нөмірлері жазылған, сынып алты топқа бөлінеді

Жаңа сабақпен танысады

. Келер шақтың түрлері.Болжалды келер шақ.

Интерактивті тақтамен сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтижемен танысады.

Кітаппен жұмыс.

Оқушыларға екі минут ережені оқып, танысуға берілгендіктен, осы уақыт ішінде оқиды.

Ережені айтып шығады.

Мұғалімнің көмегі.

Дәптермен жұмыс жасайды

«Кім жылдам?» ойынын ойнайды.

Тапсырма

1,2,3- топтарға болжалды келер шақтың - ар,- ер,- р жұрнақтары арқылы жасалған 4 сөз тіркесін жазу,

4,5,6- топтарға болымсыз етістіктен кейін -с жұрнағының жалғануы арқылы жасалған

4 сөз тіркесін жазу

Сергіту сәті .

«Көңіл күйді анықтау» сергітуі бойынша жүргізіледі.

Шығармашылық жұмыс

Келер шақтың түрлері,Болжалды келер шақтың жасалу жолдарын пысықтау үшін және әр топқа дәлелдеу жолдарына берілген «Мектепте» , «Далада» , «Үйде» , «Аулада» , «Дене тәрбиесі сабағында» , «Тауда»тақырыптары бойынша шағын әңгіме құрайды,сөйлемдер болжалды келер шаққа негізделгендіктен, шақ жұрнақтары болуы керек,тапсырманы топтасып орындайды және оны қорғайды.

Бағалау парақшалары арқылы өзін -өзі бағалайды, өзара бағалайды.

Әр топ жұмысына басқа топтар талдау жасайды.

Дәптермен жұмыс.

117-118-жаттығуларды орындайды.

119-жаттығуда болжалды келер шақтың жасалу жолын түсіндіреді.

Интерактивті тақтамен жұмыс.

Тез арада берілген сөйлемдерден жұрнақтардың астын сызу.

«Мен- саған ,сен -маған» ойыны арқылы сұрақ -жауапты өздері жүргізеді.

Топтар өзара бағалау жүргізеді.

Мұнда топтар жаңа сабақ бойынша берілген төрт тапсырма қорытындысы бойынша бірін-бірі бағалайды.

Қорытынды бағалау.

Кері байланыс жасалады, жазбаша түрде стикерге жазып, өз жұмыстарына жапсырады.

Үйге тапсырма:

120- жаттығу. Келер шақ. Болжалды келер шақ. Сабақтан көңілді шығады.

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

ЖАДА( Vygotsky, 1978)

Жером Брунер

Perry et al, 2002

Александер( 2008)

Вассерманның «Биоинформатика және синергетика» технологиясы

АКТ,

Плакат, маркер

кесте

Стикер ,

Түрлі-түсті қағаздар


© 2010-2022