Ашық сабақ Жолаушыдан жлаушы жолың болсын сұрайды (3 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Жолаушыдан жлаушы жолың болсын сұрайды (3 класс)Ашық сабақ Жолаушыдан жлаушы жолың болсын сұрайды (3 класс)Ашық сабақ Жолаушыдан жлаушы жолың болсын сұрайды (3 класс)Ашық сабақ Жолаушыдан жлаушы жолың болсын сұрайды (3 класс)Мұғалімі :Кулунтаева Лиза Мухамбетжановна.

Қысқа мерзімді жоспар Әйтеке би ауданы,С.Оразалин атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

ПӘНІ

Әдебиеттік оқу

КЛАСЫ : 4 2015 ж

Жолаушыдан жолаушы жолың болсын сұрайды.Ө.Тұрманжанов.

МАҚСАТЫ

Өлеңде жолаушылармен амандасуы әдебі, олардың түрлерін таныстыру.Сәлемдесу мәдениеті туралы ұғым қалыптастыру.Саяхаттау арқылы шығармашылық тапсырмаларды орындату. Өмір қауіпсіздігін сақтай білуге.жол ережелерін сақтай білуге үйрету. Сыни ойлауға баулу.Сабақты өмірмен байланыстыру.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Оқушылар ашық сұрақтарға жауап бере отыра,сынй ойлауы артады.топтық жұмыс арқылы бірге ойлауға үйренеді.

Зерттеушілік әңгіме арқылы ой тұжырымдауы жүзеге асады.Диалогты қолдану арқылы сөйлеу мәдениеті дамиды..

Инклюзивті білімдері артады.

САБАҚ

КЕЗЕҢ/І

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР


Кіріспе

1.Тренинг өткізу. «Жүрек жылуы» арқылы оқушылар бір-біріне жылы лебіздер тілейді.

2.Топқа бөліну.Қиықшалардағы жазылған адам бойындағы қасиеттер бойынша топқа бөлінеді.

1топ«Қайырымдылық»

2 топ «Ақылдылық»

3 топ «Тапқырлық».Осы қасиеттерді байланыстыра үй тапсырмасы да қамтылады.

Оқушылар «Шаттық шеңберінде»тұрып,

жүрек макеті арқылы өз тілектерін айтады.

Ынтымақтастық,бірлік достық қасиеттері қалыптасады.

Көшбасшылық қасиеті дамиды.

Эсселерін оқып,бір-бірінің ойын тыңдайды.






«Үш шапалақ»арқылы бағалау

Жүрек бейнесіндегі

смайликтер

Жаңа материалдың таныстырылым

3.Оқулықпен жұмыс.Өлеңді мәнерлеп оқу.

Сөздікпен жұмыс.

4.Ассосация. «Жолаушы»ұғымын жан-жақты ашады.

Ашық сұрақтар қойылу арқылы тақырыпты жан-жақты ашу.

жүргінші

дос Жолаушы жолсерік

саяхатшы

Сұрақтар: Жолаушының мақсаты не?

Жолаушыға қандай көмек керек?

Сен жолаушы болып көрдің бе?

Глоссари жасау арқылы жаңа сөздермен танысады.

Өз ойларын нақты жеткізе алады.

Жолаушыға оң көзқарас таныта алады.

Мәдени көзқарас қалыптасады.

Сұраққа толық жауап беру арқылы сабақты өмірмен байланыстырады.Когнитивті әлеуметтік білім қалыптасады.

«Бармақ»арқылы бағалау.

«Екі жұлдыз,бір тілек»әдісімен

бағалау.

Сөздіктер

Постер

Жұлдызша-лар

Жаңа материалды қолдану

5.Саяхат сабақ өткізу.Оқушылар жаңа сабақты саяхаттау арқылы меңгереді.Бағдаршамның үш

көзінде шартты тапсырмалар беріледі.

Сары түс: «Жол болсын!»деген сөздің ұғымын ашқанда жолаушыға қандай тілектер айтатынын,

Қызыл түс: «Жол ережелерін» тоқталып,көшеде жүру тәртібіне түсінік береді.

Жасыл түс: Қағаз бетіндегі саяхат.Оқушылар қағаз бетіндегі суреттерді үйлестіріп реттеп,түсіндіру

Сергіту сәті. Әуен арқылы қимылды жаттығулар

6.Диалогтық оқыту әдісі.«Сәлемдесу мәдениеті»та-

қырыбында зерттеушілік әңгіме жүргізу.Топтағы-

лар бір-біріне сұрақ қояды,өз айтқандарын дәлелдейді,келісімге келеді.

Белсенділік танытады

Шығармашылық дарындылығы дамиды.

Интерактивті ойлай алады.

Қабырғадан оқыту.

Оқытуда дифференциялау әдісін меңгереді.

Сыни тұрғыдан ойлай алады.Диалогтық оқыту қалыптасты.

Өз-өздерін еркін сезіну.

Өз идеяларын ұсынады.

Өз сұрақтарына түрткі болғандарды қайта

бағыттайды,вербалдандыруға көмектеседі.

Коммуникативтік дағдылар қалыптасады.

Интерактивті білімі артады.

«Бағдаршам»арқылы

бағалау.

«От шашу»арқылы бағалау.

Түрлі-түсті

дөңгелекшелер

плакат,суреттер

ноутбук

Қорытынды

7. «Блум түймедағы» әдісі арқылы оқушылардың қаншалықты тақырыпты меңгергенін сұрақ қою, талдау,жинақтау,бағалау.

шыдамды

жолаушы

мәдениетті сабырлы

Ережені біледі м мейірімді

Жауапкершілікті көпшіл

дос

8.Үйге тапсырма.Жолаушыдан жолаушы жолың болсын сұрайды.Мәнерлеп оқу .Ұнаған шумағын жаттап келу.


Түсінігін толықтыруын,қолдануын,

біліктілігі мен білімдерін тексереді,ойларын

қорытады.

Кезекпен жазады.Кері байланыс жүргізеді.

Оқушылар өз ойларын қайта қарауға мүмкіндік алады.

Көшбасшылар бағалайды.


«Бәйтеректегі білім кітабы» арқылы

жалпы бағалау.

Блум түймедағы.

Сабақты қорытындылау Жол ережелерін білуге,өздерін жолаушы ретінде сезінуге үйренеді. Тақырыпты қорытындылап,пысықтауға біліктіліктерін арттырады.Жүйелі болжам жасай алады,нәтиежеге жетеді.

Не сәтті өтті?

Топпен жұмыс ынтымақтастықпен орындалды.Диалогтық оқытуда оқушылардың тіл мәдениетінің жан-жақтылығы байқалды.Оқушылар өздерін еркін ұстап,өз идеяларын айтады.

Не сәтсіз өтті?

Қағаз бетіндегі саяхат.Зерттеушілік тапсырмада оқушылар топтастырып,мағынасын ашуда қателіктер жіберді.

Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді?

Сыни ойлауға,өзін-өзі реттеу тапсырмаларын,ортақ пікірге келуін.Өзін-өзі бағалау ,жұптық тапсырманы орындау.



© 2010-2022